Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek normalis hogy egy...

Szerintetek normalis hogy egy gyerek 2,5 évesen még a 0-6 hos tapszert kap reggel-este?

Figyelt kérdés
Nem rolunk van szo, hanem egy ismerösömröl. Most talalkoztunk hosszu ideje elöször es nagyon meglepödtem.... A mi lanyunk csak fel evvel idösebb de egy fejjel magasabb es az ö lanyuk csak 1-1 szot mpnd de azt is nagyon csunyan, hadarva.... Olyan kinezetü a kiscsaj mint egy baba, mintha masfel eves lenne... Nagyon sapadt is, szerintem verszegeny is lehet... Az anyja azt mondta a vedönö mondta h 3 eves koraig adhatja neki ezt a tapszert... Nem elnek nagy labon mert nincs miböl, de okos telefon, cigi, tablet megvan... Csak nekem fura??? Ja es a gyerek nem tud még egyedül enni, nem tudja h asztalnal kell leülni az eveshez....

2014. jún. 24. 15:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
70%

Eléggé sarkítottuk ezt a kérdést.

Igazából úgy látom nem csak a tápszer kérdés a probléma a kislánynál. Úgyhogy ide vagy oda újszülött kortól használható tápszer, valami más baj is lehet, de ebbe nem mennék bele, mert nem ismerem őket.

Akiket ismerek, ott a szülők nagyon babaként kezelik a lányukat, és nem azért adnak neki tápszert, mert az egészséges, hanem mert ő a picikéjük, akit annyira, de annyira ápolgatnak, hogy elnyomják a gyerek önállóságát.

2014. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Lehet hogy papiron 3 eves korig irjak fel, de logikusan gondolj bele... Egy ujszülöttnek meg egy 2-3 évesnek ua azok a tapanyag szüksegletei? Ennyi idösen pl marnem cumisüvegböl kellene a tapot meg vizet odaadni hanem poharbol, de abbol sem tud még inni... En is arra gondolok h "babának" tekintik még mindig, meg igy sporolnak a kajaval mert ez a tapszer olcsobb igy mint ha hust meg zöldsegeket vennének. Ennyi idösen napi 3x etkezesnel, ugy hogy abbol 2x tapot kap nem taplalja a gyereket. De en nem belekötni akarok a 3 evig tapszerezökbe, meg nem magaval a tapszerezessel van gondom(nekem sem volt tejem...) hanem azzal h lathatoan ehezik az egesz csalad(anyuka apuka gyerek is csont es bör) es nem tudom hogyan segithetnek nekik, mit tanacsolhatnek nekik...
2014. jún. 24. 16:14
 13/28 anonim ***** válasza:
75%
De egy újszülöttnek az az összes tápanyagbevitele egy 2-3 évesnek meg ezer minden más, ez csak a tejet helyettesíti Mint írtam én is majdnem 2,5 évig adtam a fiamnak 0as tápszert a doki tanácsára és makk egészséges fejlett gyerek.
2014. jún. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Hat ez az, nem vesznek szinte semmi kajat, (toast kenyer, parizsi, teszta) se gyümölcsöt vagy zöldseget, joghurtokat. Ha a tapi mellett enne rendes taplalo kajakat nem lenne ilyen vekony, sapadt... Anno pl nekünk azert kellett tapit valtani 6 ho utan mert nem fejlödött ugy a sulya a lanyunknak es a 2-es tapival mar igen, gondolom ez gyerek függö... Mar azon is gondolkodtam h anyuka anorexias lett, mert olyan 170 cm es max 40 kilo:S regota ismerem 8 evig osztalytarsak voltunk gimiben es olyan 52-54 kilo volt akkoriban, terhesseg alatt kigömbölyödött, de szüles utan egy-masfel evvel kezdödött nala ez a nem eszek dolog es attol tartok emiatt nem eszik a gyerekük is... Apu is olyan 60 kilo volt, most max 50... Mert a BMW-t tankolni kell...
2014. jún. 24. 16:33
 15/28 anonim ***** válasza:
65%

Ha komoly gond lenne, azzal valszeg foglalkozna a védőnő is.

Honnan tudod, hogy mit vesznek, mindig együtt mentek a boltba?

2014. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem az nem normális, hogy mások dolgába beleavatkozol és erről még kérdést is írsz ki...szánalmas vagy!
2014. jún. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkozz már! Egy újszülött 60 ml-t iszik 2 kanál tápszerrel, egy 2-3 éves meg 240 ml-t 8 kanállal. Szerinted a 2 és a 8 kanál közt nincs különbség???
2014. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
62%
Megnyugtatlak, hogy az én 2 éves fiam is 0-3 éves tápszert kap. Tudod miért? Mert utálja a tejet! A gyerekorvos minden gond nélkül felírja! És képzeld cumisüvegből issza! De tud pohárból is! Napközben minden mástpohárból iszik. És??? Ne aggódj nem cumisüveggel fog az esküvőjére menni!
2014. jún. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Ti valamit nagyon felre ertettetek... En az egesz csaladert aggodom, mielött kiköltöztünk külföldre, rendszetesen talalkoztunk, nem jartunk együtt boltba, de amikor azt lattam h a kutyanak hust vettek, megföztek, maguknak meg sima teszta, hat az azert fura volt... Regen es most is segitettünk nekik többször is mind anyagilag mind egyeb dolgokban,segitettünk nekik kiköltözni is ide. Azt nem tudom hogyan tudnam ravezetni öket hogy több ételt vegyenek, ne pedig mobilinternetre meg okostelefonra költsenek. Es szivesen adunk kölcsönt ha kernek, de sosem elelmiszerre, ruhara vagy jatekra költik, hanem feltöltöartyakra, cigire... Es egyaltalan nem a rosszindulat vezerel!!!
2014. jún. 24. 17:10
 20/28 anonim ***** válasza:
50%

Ennek így kamu szaga van! És mi mégis mit tudunk tenni? A kérdésed meg úgy szólt, hogy normális-e 0-6 hós tápszer...

De javaslom ne hord a válladon a világ összes gondját. Engem pl. nem érdekel ki mit ad a gyerekének, nem az én dolgom. És biztos nem adnék kölcsön se ha van okosteló, tablet, BMW! De most is azt mondom, hogy kamu a kérdésed és zavaros is!

2014. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!