Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek normalis hogy egy...

Szerintetek normalis hogy egy gyerek 2,5 évesen még a 0-6 hos tapszert kap reggel-este?

Figyelt kérdés
Nem rolunk van szo, hanem egy ismerösömröl. Most talalkoztunk hosszu ideje elöször es nagyon meglepödtem.... A mi lanyunk csak fel evvel idösebb de egy fejjel magasabb es az ö lanyuk csak 1-1 szot mpnd de azt is nagyon csunyan, hadarva.... Olyan kinezetü a kiscsaj mint egy baba, mintha masfel eves lenne... Nagyon sapadt is, szerintem verszegeny is lehet... Az anyja azt mondta a vedönö mondta h 3 eves koraig adhatja neki ezt a tapszert... Nem elnek nagy labon mert nincs miböl, de okos telefon, cigi, tablet megvan... Csak nekem fura??? Ja es a gyerek nem tud még egyedül enni, nem tudja h asztalnal kell leülni az eveshez....

2014. jún. 24. 15:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
47%
Annyira tipikus. Nem tetszenek a válaszok és elkezded kiszínezni a történetet. Az eredeti kérdésnek és a 4.-5. kommentednek már semmi köze egymáshoz.
2014. jún. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Barcsak kamu lenne:S

Azert irtam le a többi dolgot is mert joparan azt kommentaltak h miert ne lehetne ennyi idösen tapszerezni?! En meg diohejban felvazoltam a helyzetet, h a tapszer esetükben nem csak a tej kivaltasara szolgal, hanem etkezes kivaltasara... Nem célom Jezust jatszani! Csak mivel mi adunk nekik jatekokat, ruhakat, stb, ügyeket intezünk nekik, nap-mint-nap ezzel a helyzettel fogok naluk talalkozni es csak azt szeretnem felvezetni nekik finoman h adjanak kicsit több minösegibb etelt legalabb a gyereknek.

2014. jún. 24. 17:47
 23/28 anonim ***** válasza:
57%

Hat hetes a lányom, tápszeres. Az egyik tápszert nem ette meg, mert nem ízlik neki, de kibontottuk és ugye alig 1-2 kanálnyi fogyott belőle.

A gyerekorvost kérdeztem, hogy mit csináljunk vele, mert kidobni sajnálom.


Mivel az is szóba került, hogy visszatérnék a konditermi edzéshez, mondta, hogy akkor nekem jól is fog jönni, ugyanis magas a tápanyagtartalma. Szóval most én, 30 évesen eszem az újszülött tápszert, mert segíti az izomfejlődést az edzések mellett.

Összetétel alapján a személyi edző is megerősítette.

2014. jún. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"csak azt szeretném nekik felvezetni finoman..."


Akkor tedd azt! Mi a kérdés? Mert már rég nem az eredeti kérdésedről beszélünk!

2014. jún. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
68%

:)


inkább már vicces, tényleg sokan kisarkítják, és jól magukra vették ezt a tápszeres dolgot. :)


Leírásodból nem olyannak tűnnek, akiket meg tudnál győzni, sajnos én is ismerek ilyeneket.

Talán az lehet jó, ha a kislányt elhívod vendégségbe, hogy csak ő legyen nálatok, és megeteted. Lehet, hogy ha a szülei nincsenek ott, jóízűen enne.

Nem tudom, furcsák az ilyen emberek, mint ez a család.


Vagy talán, ha nem pénzt adtok nekik, hanem készételeket.

2014. jún. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

végre egy ember aki érti mit akartam az egeszböl kihozni!

legközelebb "meggyözöm" a kicsit majd hogy egyen a lányommal:)

2014. jún. 24. 18:38
 27/28 anonim ***** válasza:

Nekem van itthon Humana 1-e tápszerem ,mert a 4 hónapos fiam azt eszi.

Ez van ráírva: A megszületéstől a szoptatási periódus végéig alkalmazható:

kizárólagos táplálékként 6 hónapos korig,

kiegészítő táplálékként 6 hónapos kor után.

Na, már most, ha az említett 2,5 éves gyerek csak ezt a tápszert kapja és mellette csak egyszer kap rendesen enni, ha azt rendesnek mondhatjuk, akkor nem, ez a tápszer nem jó neki, mivel kizárólagos táplálékként csak 6 hós korig jó, tehát mindenképp kell mellé szilárd étel. Egyébként egy egészséges gyerek és felnőtt is, egy nap nem háromszor eszik, hanem ötször. Ha az 5 étkezésből a 2,5 éves gyereknek kétszer tápszert adnak, nem baj, csak kapjon mást is rendesen. Viszont, ha csak 3-szor étkezik egy nap és abból kettő tápszer, ráadásul 1-es tápszer, az komoly probléma.

Persze, nincs azzal semmi gond, ha valaki 3 éves korig tápszert ad a gyerekének, de azt tudni kell, hogy az orvosok a legjobb reklámja a tápszergyártóknak, hiszen mennyivel kevesebb bevételük lenne, ha mindenki csak 1 éves korig adnak tápszert a gyereknek:) Ezt, azért ne felejtsük, hogy a mai embereket a reklám és a marketing irányítja. Bírom a reklámokban, hogy ez, meg ez a legjobb, most új és jobb mint régen. Miért régen rossz volt? Egyszerűen megváltoztatták a dobozt és eladják valami újként. A kedvencem, hogy van egy tejital, aminek napi 2 adagja fedezi a napi D-vitamin bevitelt. Na, az a fura, hogy az összetételben nem találtam a D-vitamint, de még a C-vitamint sem, pedig állítólag az is van benne. Na, mindegy. Sok első gyerekes anyukát be lehet etetni, de többgyerekeseket is.

Figyu kérdező, nem biztos, hogy a védőnőt érdekli a dolog. Nem tudom, hogy nálatok külföldön mi a rendszer, de szerintem értesíts valakit.

2014. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

köszi a választ!:) na én is ezert mondom, itt egesz nap nem evett, mondva h "most evett mielőtt jöttünk..." szóval max 3x ehet egy nap...mikor mi voltunk naluk egész nap, vittem Aldibol zsömlét, vajat, felvágottat, sütit, ők is azt ették, benéztem a hűtőjükbe és csak kutyaszalami volt benne, meg egy ilyen növényi light vaj, semmi mas...es akkor sem evett a lanyuk semmit...amugy a védőnőjüket nem minősíteném...kritikán aluli...a tapszerről:én egy évig adtam, utana tejitalt akartam de nem jött be a gyereknek...aztan adtam neki fele tej-fele-tapszert reggel-este, és kb 13-14 hos volt mikor már csak 3,5%-os tejet ivott reggel-este...a reklám és marketingfogasokkal egyetértek veled!:)

2014. jún. 25. 07:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!