Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Meddig "kell" a napi fél...

Meddig "kell" a napi fél liter tejalapú folyadék?

Figyelt kérdés
Ti meddig adtátok a babátoknak a tápszert? Se kakaóval, se simán, nem fogadja el. Rendes tejet még nem adhatok neki két éves koráig.. (most kezdi elnőni a tejallergiát)

2014. jún. 29. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Miért kéne? Nem kell, adj neki normális ételt, teát (nem cukrosat), vizet...
2014. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Az én babám 8 hónapos. Egyre kevesebb a tejem. Én is kérdeztem a védőnőt, azt mondta,amíg rendesen eszik minden mást, és ilyen jó bőrben van, nem kell pluszba tápszereznem. Így ő kb. napi 3dl anyatejen van plusz ételek. Én nem fogok már a tejem miatt aggódni és plusz tápszerezni sem szükséges, szépen eszeget már minden félét.
2014. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem napi fél liter tejalapú folyadék kell, hanem napi fél liter tejalapú táplálék. Amiben nem csak a tej vagy tápszer vagy tejital van benne, hanem bármilyen tejtermék, tejkészítmény, tehát sajt, kefir, puding, krémtúró, túró, stb. Amennyiben ugye van annyi idős, hogy ehet már tejterméket.

Ha nincs annyi idős, akkor a napi fél liter alapú táplálékba benne vannak a tejpépek is. Tehát ha szereti a tejpépeket, akkor azt is eheti tápszer helyett, ha nagyon nem eszi meg.

A fiam 7 hónapos koráig kapott tápszert, onnantól fogva abszolút nem itta meg, ő tejpépet kapott tápszeres étkezések helyett, utána pedig 9 hónapos kora körül bevezettem neki a tejtermékeket, tejkészítményeket, 1 éves korában pedig a tehéntejet.

2014. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, bocs, most olvastam, hogy a zárójelben leírtad, hogy tejallergiás, akkor nem szóltam, akkor gondolom olyan tápszert kap, ami nem tehéntej alapú.

Akkor pedig kérdezz rá a gyerekorvosnál, hogy ilyenkor mi a teendő.

De az továbbra is igaz, hogy egyébként nem tejalapú folyadék, hanem tejalapú táplálék.

2014. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. jún. 30. 14:52
 6/6 Reka:3 válasza:

Probald meg hogy daarált kekszet osszekeversz egy kis tejjel(kb annyival hogy ha ossze kevered akkor kicsit fojosabb legyen es ne aljom meg a tanyerban)

Es mikrozd meg!

A daralt keksz felszivja a tejet es ojan lessz mint egy bebi etel..:)

2014. júl. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!