Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Megmaradt tápszert oda lehet...

Megmaradt tápszert oda lehet adni következő evésre, vagy dobjam ki?

Figyelt kérdés

3 hetes babának tápszert kellett adjak ma először, mert valamiért nincs tejem.

A leírás alapján kevertem ki, és nagyon sok lett. Ami megmaradt oda lehet neki adni, vagy dobjam ki, és csináljak majd másikat?

Köszi



2014. júl. 7. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Dobd ki és csinálj másikat.
2014. júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha hütőbe teszed, 2 órán belül még oda adhatod. Nekem mindkét gyerekem tápszeres volt (az egyik még mindig az), és én így csináltam. Sose volt hasfájás, hasmenés, és semmi gond belőle. Egyébként nekem ezt anno a gyerekorvos mondta, hogy így lehet. És tényleg.
2014. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Dobd ki, de arányosan csökkentve a vizet nyugodtan csinálhatsz kevesebbet is!

pl. ha 90 ml víz + 3 kanál tápszer az adag, csinálhatsz csak 30 ml + 1 kanál tápszer adagot

2014. júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha sok marad (50ml körül) akkor nem szoktam kidobni! Hűtőbe semmi baja nem lesz, következőnek meg annyival kevesebbet csinálok. 5 hónapos és még soha nem volt belőle probléma, kb 1,5 hónapja csak tápszeres, mert nem fogadja el az anyatejet.. azóta így csinálom!


Mivel nem romlik meg 2-3 óra alatt sztem fölösleges kidobni! Annyira nem olcsó h mindig a lefolyóba kerüljön!

2014. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Az első adagot tanácstalanságomban kidobtam, de így fogom csinálni, ahogy írtátok kevesebbet csinálok és a maradék a hűtőbe. :)

2014. júl. 7. 20:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból kérdem, nehogy valaki provokálásnak vegye.

A dobozon tényleg az van, hogy mindig frissen kell készíteni, akkor ez nem igaz?

Meg az is rajta van, hogy max. 3 hétig lehet felhasználni felbontás után. De aki csak keveset pótol, annak nem fogy el 3 hét alatt. Akkor ez sem igaz vajon? Ti meddig tároljátok?

2014. júl. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen igaz, ami a dobozon van! Csak frissen készítve add a kisbabádnak, komoly baja lehet belőle! A maradékot pedig öntsd ki. A többieknek szerencséje volt, de akár idegrendszeri károsodása is lehet, ha baktériumok elszaporodnak. A tisztaságra is ügyelni kell, ezért nem adunk állott ennivalót sem. Különben be is büdösödik és nyálkásodik ha állni hagyod.. Pfúj, én sem innám meg, nem még, hogy a babának adni.. Enyém is tápszeres volt, mindig betartottam.. A maradékot inkább idd meg te, ha nem akarod kiönteni, úgyis tele van vitaminnal :-) Az enyém már nagy, junior italt iszik, de azt is frissen készítem el mindig.
2014. júl. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Anyatejnek sincs semmi baja a hűtőben... van aki napokig tárolja!!! Így a tápszernek 2 óra a hűtőben semmi baja sem lesz! és amúgy sem kezd nyálkásodni csak ha sokkal hosszabb ideig áll.... de sztem azt senki nem adná oda! 5 hónapos a kislányom akkor a te írásod szerint ha a bébiételt nem eszi meg csak a felét dobjam ki mert állott kaját nem ehet??!!


Látni lehet a tápszeren h van e baja vagy nincs..... de 3 óra alatt nincs semmi baja! És kétlem, h én vagyok az első aki nem dobálja csak úgy ki az 50-60 ml-ket!

2014. júl. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Én nem a gyerekem egészségén spóroltam, de ki hogy érzi.
2014. júl. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A ti felelősségetek. Egyébként pedig igenis nyálkás lesz és büdös, főleg ez utóbbi már rövid idő elteltével. Az anyatejet össze sem lehet hasonlítani a tápszerrel. A tápszergyártók nem érdekből írják rá, hogy nem szabad felhasználni és frissen kell készíteni. Egyébként mint írtam, én a maradékot megittam, most is meg szoktam, ha egy kicsit meghagy a kisgyerek, a vitaminok miatt és az íze sem rossz. Ha baktériumos fertőzést kap, akkor idegrendszeri károsodása is lehet, amíg még kicsi. A baj a tárolással az is, hogy minden anyuka, aki úgy gondolkozik, mint ti, más időt "enged meg magának". Valaki egy órát, valaki kettőt, valaki még le is fagyasztaná. Ez így nem megy. Én azt tanácsolom a kérdezőnek, ha megmarad, igya meg, tegye a kávéjába stb. Vagy ha kis étkű a baba, csináljon egyszerre kevesebbet.
2014. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!