Komolyan mindenki minden etetés után fertőtleníteni szokta az üvegeket?

Figyelt kérdés
Olvasgattam itt pár kérdést, és valahol feltűnt? Tényleg?
2014. júl. 9. 22:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem mindenki, te pl. gondolom nem.
2014. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Én viszonylag kényes vagyok a tisztaságra és a rendre is. Azonban nem vittem ezt túlzásba, mikor pár napos volt, akkor minden etetés után kifőztem az üvegeket (tápszeres baba volt), aztán pár hetes korától már csak hetente kétszer... háromszor... 3-4 hónapos kortól pedig heti egyszer. Oszt kész, semmi baja sem volt soha. :D
2014. júl. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nincs ilyen hiperszuper sterilizálóim, tehát marad a forralt vizes megoldás, ami tökéletes, de azt is heti egyszer cumisüveg esetén. Amúgy forró vízzel és mosogatószerrel elmosom, persze van cumisüvegmosó kefém, amit csak erre a célra használok!! Minden etetés után nem dobom be az üveget forró vízbe:)

Vannak paramamik is, ne foglalkozz vele:) Ja, most ezek a paramamik jól lepontoznak:) Amúgy 3 gyerekem van, de egyiknél sem fertőtlenítettem az üveget minden etetés után és egyiknek sem lett semmi baja.

2014. júl. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Én amikor pár hetes volt, akkor igen, utána már csak naponta 1-szer.

Kb fél éves korától csak minden evés után elmostam a cumisüveget.

2014. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én is azért csodálkozom, mert bennem eddig ez fel sem merült. Mindig rögtön utána elmosom jó meleg vízzel, csak erre használt üvegmosóval, és ennyi. Időnként meg fertőtlenítem, de nem ilyen rendszerességgel.
2014. júl. 9. 22:18
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Én igen, de persze nem egyenként. Etetés utàn elmosogattam majd este sterilizáltam őket. A mai napig csak sterilizált (6 hós) cumisüvegből kap vizet, teát vagy tápszert.
2014. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Az elsö gyereknél én is minden etetés után mikor összegyült 3-4 cumisüveg sterilizâltam a mikróban 6 hónapos koráig. Utána nem mert úgyis mindent a szájába vett stb... A másodiknál már nem fárasztottam magam, most 2 hónapos és csak forró vízbe bedobom elmosás után.. Aki szoptat az se sterilizálja a mellét...
2014. júl. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
amint látod, nem mindenki, de én pl igen, úgyhogy, íme, itt egy paramami válasza is. sőt, én nem is etetés után, hanem közvetlenül etetés előtt fertőtlenítettem, mert elvileg így kell, h utána már ne kerülhessen rá semmi, mielőtt a babához kerül. mindezt úgy, h a babám extra hasfájósság miatt eleinte 7-8 alkalommal evett egyszerre kisebb adagokat
2014. júl. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
A tápszer elég csúnyán bele tud ragadni a kisebb résekbe, pl a szelepbe. A sterilizálás inkább azért van, hogy amit én nem vettem észre, azt kiszedje. nyári melegben annyira nem kockáztatnék, hogy berohad-e a tápszermaradvány.
2014. júl. 10. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Én napi egyszer sterilizáltam az üvegeit 6 hónapos koráig (egy tápszeres, egy vizes üveg), azóta heti 2-3-szor. A védőnő is így javasolta. Nem volt soha gond belőle, nem betegeskedett a fiam.
2014. júl. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!