Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Anyatejes és tápszeres babák...

Anyatejes és tápszeres babák anyukái? Hogyan kell pótolni tápszerrel?

Figyelt kérdés
Sajnos ugy néz ki, hogy az 5 hetes babámnak már nem lesz elég tejem. Szopizni nem szeret, hiaba próbálkoztam szakemberrel is, igy üvegből kapja a tejet. Viszont Ugye fejni joval kevesebbet tudok, és nem is "hátulról", az étvágya is nagy, 120 ml eszik 2,5 óránként. A tápszerrel való kiegészítést hogy kell csinálni? Felesbe pl, vagy Estére tápot, napkozben tejet?
2014. júl. 29. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:

a kórházban úgy csinálták, hogy szopi előtt és után lemérték a súlyát, ha nem edte meg az adagját, a kiegészítést pótolták rögtön szopi után.


itthon néha én úgy csinálom, lefejem a tejet, hogy tudjam mennyi és a kiegészítő tápszerrel kezdem (én úgy számolom a napi szükségletét, hogy a súlya kg-ban szorozva 150-el osztva a napi étkezések számával. pl az én babám szükséglete napi 125 ml, a tejem általában 60-100 ml között így adok még kb 60-30 ml tápszert, de van, hogy csak tápszert kap, de abból csak 100-at egyszerre max, mert múltkor a 120-al úgy "kiütöttem"hogy annyit nem merek)

2014. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*alkalmankénti 125 ml a szükséglet nálunk, nem napi..
2014. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
nem ártana serkenti a tejed, pedig igenis szoptatni kellene :( mert a tápszer javarésze víz...
2014. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Én még sose szóltam bele ezekbe a kommentekbe, de most már ki vágta a biztosítékot nálam az utolsó.... Mi az hogy márpedig szoptasson? És ha a gyerek nem szopik mit csináljon? Addig tömködje a szájába a mellét amíg bele nem fullad? Azért mert valakinek a babája gond nélkül szopizik azért ez nem mindre igaz ha a tied ilyen volt örülj neki és csóváld a farkad..... De nehogy már bűntudatot kelts egy olyan dologba amiről nem tehet. Te ott álltál mellette és láttad hogy mennyit próbálkozott? Esetleg néznéd ahogy éhezik a babád? 38hkm
2014. júl. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mennyi idősen eszik ennyit a picid?

igen, szoptatni kellene, de nem megy neki. Hidd el, nekem se kényelmes fejni,sterilizálni, melegíteni,kutyulni, mosogatni.

2014. júl. 29. 13:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Én mérem szopi előtt után, és úgy pótlom. Ami a dobozra van írva mennyiség hónap szerint, nekünk bevált. Minden evést cicivel kezdjetek! Én már 3 hónapja csinálom, most már nem fejek. A reggeli első szopi csak cici. Nekünk sem ment egy időben a szopi, 3x is voltunk tanácsadónál mire sikerült. Cumizavar is volt, gyulladásom is, minden amit el tudsz képzelni. De most már 3 hónapos és szopizik gyönyörűen, már nekem sem fáj. Szerintem ne add fel, szoptasd és csak utána pótolj. Keress másik tanácsadót - szerintem.
2014. júl. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam is kb.5 hetesen lett cicis+tápszeres, egyszerűen hiába volt cicin, bealudt, nem szopott, nem hízott, el kellett kezdeni a tápszert. Úgy csinálom mindig, hogy cicivel kezdtük, s utána kapta a tápszert. Az adagokra már nem emlékszem, eleinte csak 30 ml, aztán emeltük mindig, ahogy nem volt elég.

Eleinte én is fejtem, nyúztam magam, kézivel, gépivel, stb., már tiszta lelki beteg voltam, az se volt egy kellemes, hogy hajnalban vizet forralni, tápszert kutyulni, stb., de ez van, nem mindenki "tejcsárda", eleinte engem is elkeserített, főleg, hogy anyósom, meg a barátok közül is a szoptatás-megszállottak nyüstöltek, hogy de, csak legyen egész nap cicin, meg beindul majd az, stb. Aztán amikor nagy keservesen csak 30 ml-t tudtunk a mellemből leszívni, akkor kiderült, hogy tényleg kevés a tejem.

Nyugodj meg, ne görcsölj rá, a tápszer sem az ördögtől való, bárki bármit is mond, ha ez kell, hogy ne éhezzen a gyermeked, akkor úgyis odaadod neki.

2014. aug. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. 4 honapja csinalom ugyanezt. Először mindig az anyatejet add hogy védjea kis gyomrát illetve ha bukik ne az ërtëkes tejcsi jöjjön ki.

Ne adj neki egyszerre sokat mert fajni fog a pocija. És azt hiszi az ember hogy éhség miatt sír nyugtalan holott csak az emésztése zavarja. Szoval számold ki mennyi a testsúly szerinti minimum ill maximimum és azt vedd alapul. Ha picit többet v kevesebbet eszik nem gond de van egy viszonyítási alapod. 5 hetesen az en szintén bealvós kislányom kb 80milit evett egyszerre. Most 4 hos 100-130at de szerintem a 200at is megenné ha annyi van az üvegben. De ilyenkor sokat visszabukik. Ha cumizik nyugodtan add oda neki evés utan hogy kielégitse a komfortszopi igémyét tuletetés nélkül. Persze csak ha egyáltalán nem hajlando szopizni. Ha büfi közben kb tenyérnyi kijön akkor tulette magát. Ne aggodj és ne keseredj sokan vagyunk igy barmennyire is szeretnénk a kizarolagos szoptatást.Ahh mennyivel könnyebb volna mint fej-mosogat-melegit-bekavar-mosogat mosogat........ Igazán nem egyszerü,mi aztán tényleg megteszünk mindent és senkinek sincs joga leszolni meg megbélyegezni mert nem erőltetjük a szoptatást. Akiknek megy nem tudják milyen az mikor a gyerek üvölt a cicivel a szájában hiába van benne nem tudja és nem is akarja. Nagyon bántja az embert. Idegi és lelki roncsot tud csinalni az emberből és erre jönég a kritika meeg a biztos nem jol csinalod ...no meg a gyerek nem hizik eleget...Jobb ha az anyuka nyugodt és ha ez azzal jar hogy cumisüvegből adja a tejcsit akkor ugy. Sokan elfelejtik hogy bármennyire is fontos a szoptatás nem attol fejlődik a gyerek hanem hogy enni kap. És a legjobb a tejcsi neki.ha ezt igy is megkapja nem mindegy hogy hogyan?

2014. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt valaki belekötne engedd meg kedves kérdező h kifejtsem mért mondom h a nem a szoptatástol fejlődik. A gondoskodástol szeretettől foglalkozastol ét táplálástol fejlődik a gyerek, az csak egy plusz hogy ezt egyszerűen és még egy kellemes szivetmelengető modon is megtehetnénk. Szoptatáspárti vagyok,mindent meg kell probalni,de ugy gondolom van egy pont ahol a gyermek és az anya érdekében nem szabad erőltetni. Ez a pont mindenkinek mashol van. Akkor teszed a legjobbat ha ugyérzed minden tőled telhetőt megtettél és talaltal egy mindkettőtöknek jo megoldast. És utanna nem kell azon agyalni milett volna ha..A lényeg hogy boldog kiegyensulyozott és egészséges baba és mamája legyetek.
2014. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia! Mi úgy csináltuk, hogy reggel kapott teljes adag tejet, mert volt annyi, aztán délelőtt lefejtem, betettem a hűtőbe, kapott tisztán tápszert, aztán délben fejtem+pótoltam a hűtőből és a többi etetést is kipótoltam a félretett adagból.


Általában naponta egyszer kellett csak tápszert adnom, aztán egy hónap múlva naponta kétszer és amikor már nem volt, csak kb 60ml tejem, akkor kezdtem el, hogy bekevertem 100ml tápszert és szoptattam, majd utána kapta meg a tápszert és evett belőle, amennyi jólesett.

Szépen fejlődött, tudtam mennyit eszik és nekem sem volt ezzel gondom több így.

Azt mondták, 120-150ml szorozva a súlyával [kg] /6-8 (ahányszor eszik egy nap) az adag anyatejből, tápszerből pedig a doboz szerint szintén kb 5-6 alkalomra jön ki az adag naponta.


Nem is tudtam volna másképp, 5kg felett született, naponta majdnem egy liter tejet bevert pár hét múlva. Lehetetlen volt tartani a tempót.

2014. aug. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!