Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Normális ha tápszeres baba...

Normális ha tápszeres baba (15hetes) négynaponta kakil? (nem székrekedéses, nem kemény)

Figyelt kérdés
A kislányom 3,5 hónapos. Tápszeres (Nestogen 1).MIndenütt azt olvastam, hogy a tápszeres babáknak naponta kellene kakilniuk, vagy legalább kétnaponta. Nálunk ez nem így van. Jobb esetben háromnaponta kakil (egyáltalán nem keményet, sárgás mustáros színűt). Mostanában adok neki egy laktulóz alapú szirupot, egy kicsit segített az elején, de most már csak háromnaponta kakil ezzel a gyógyszerrel is. Megpróbáltam csökkenteni az adagját, hogy ne szokjon hozzá. Igy a negyedik nap reggelére kakilt. Egyébként hízik szépen, pont amennyit kell és nem "panaszkodik" hasfájásra, a harmadik napon kezd csak el erőlködni. Nem tudom ez mennyire kóros.

2015. febr. 19. 17:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én mindenütt azt olvastam h fél éves kor alatt nem lehet hozzászokni a szélcsőhöz. a legtöbbeknek a lázmérőzés sem okozott gondot a későbbiekben
2015. febr. 19. 22:51
 12/21 Lienci ***** válasza:

Na a szelcso miatt ne,aggodjatok, en mindenki helyett kiaggodtam mar magam korabban. Ki azt mondta, hogy nehogy hasznaljuk, mert biztosan hozzaszokik, ki pedig azt, hogy hasznaljuk, de csak mertekkel.

Nalunk nem kaki gond volt, hanem hasfajos volt, a szelek bantottak, barmilyen tapot kapott is. Aztan nem birtam nezni, ahogy szenved es vegul igeny szerint hasznaltuk, alt napi 2-3x. Szegenykem, azonnal meg is konnyebbult. Aztan 4,5 honaposan (mar par nap mulva lesz egy eves) elmult a hasfajas, es egy ido utan ugy dontottunk, hogy megnezzuk mit tud szelcso nelkul. Jelentem, nem szokott hozza!!! 2 napra ra elkezdett magatol kakilni napi rendszeresseggel. Amiota hozzataplalas van, azota napi 2 az atlag.

Ja es valaki irta, hogy amikor kemenyebb mar a pocak, kb 3. nap kornyeken, akkor nem is eszik jol. Amig nem szelcsoveztuk, addig szegenykem ugyanigy volt a 2. Nap kornyekere.

Esetleg meg kiprobalhatjatok, hogy vegigcsinaltok ket felnott adag protexin kurat egymas utan. Nekem ezt vegul egy csecsemos orvos ajanlotta. A protexin tulajdonkeppen belflora potlo\helyreallito, kb. ua mint a biogaia cseppek, csak tobb van benne.

2015. febr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetném h mi ez a protexin kúra? Milyen formában kell beadni neki?
2015. febr. 19. 23:35
 14/21 Lienci ***** válasza:

protexin tulajdonkeppen belflora potlo\helyreallito, kb. ua mint a biogaia cseppek, csak tobb van benne. Vagy mnt a normaflore. Azert ezt mondta a a doki, mert ebben van a legtobb jo bélbaktérium.

Kapszula formaban van. Ugy kell alkalmazni, higy szetnyitod a kapszulat es a tapszerbe kevered napi 1x. Csak vigyazni kell, hog

2015. febr. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Lienci ***** válasza:
Elozo vagyok. Bocsi, veletlenul elkuldtem a neg nem kesz valaszt. Szoval: ... Hogy ne legyen a langyosnal melegebb, mert attol elpusztulnak a hatoanyagok. Egy doboz szamit egy kuranak. Egymas utan kettot ajanlott a doki. Van belole gyerek kiszereles is, de hangsulyozta anno a doki, hogy a felnottet adjuk. Ez segiti abban a baba belflorajat, hogy jobban, gyorsabban tudjon kialakulni, megerosodni. Igy segithet a gondokon. Nyilvan gari semmire sincs, de egy probat meger.
2015. febr. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megkérdezem én i s az orvosomat. Meg hogy hol lehet venni (Csak azért mert Kárpátaljáról vagyok, így a magyarországi patikák nem jjöhetnek szóba)
2015. febr. 20. 09:40
 17/21 anonim ***** válasza:

azért az nem igaz,hogy nem szokhatnak hozzá a szélcsőhőz. ugyanolyan mint a cumizavar.egyik babának lesz,másiknak nem lesz. mi is hasfájás miatt kezdtük el használni a szélcsővet,a kakival nem volt semmi gond,volt napi 3-4. aztán ahogy használtuk egyre ritkább lett,egyszer csak azt vettük észre,hogy mindig csak az esti szélcsővezésnél kakil csak. 8napi 1x használtuk)aztán jött az erőlködés,kemény lufihas,sírás,magától nem is tudott már. a védőnő és az orvos is mondta,hogy ellustultak a bélizmai,ne használjuk többet. tápot pedig válthatsz nyugodtan a komfort és a sensitive hasfájós babáknak is jó, a komfortban harmadannyi laktóz van (azt írják fele,de harmad megnéztem) a sensitiveben kb fele,plussz székletlágyító.

1-es

2015. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Lienci ***** válasza:
De aztan helyrejott?
2015. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

igen,elhagytuk neki,húzós volt egy darabig,de kb 2 hét alatt helyreállt,már megy magától is neki

1-es

2015. febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Probád ki a Milumil Comfort 1-et. Nálunk a picur hasfájós volt kinlódott a kakival, de miután átáltunk erre a tápszerre megszünt minden panasz, azóta napi 1-2 kaki. :)
2015. febr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!