Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek lehet-e karos...

Szerintetek lehet-e karos hatassal a gyerekre ha tapszer helyett kecsketejjel itatjak?

Figyelt kérdés
Most 18 eves vagyok, es nekem kecsketejet adtak regen.

2015. márc. 2. 23:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

[link]


Itt leírják, hogy vesekárosodást idézhet elő. Nem mindenkinél, de én biztos nem a gyerekemen próbálkoznék, hogy vajon ő megússza vagy sem.

2015. márc. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%

" Èn a kutyámnak szoktam adni kecsketejet, allergiája van (bőr), teljesen rendbehozta neki"


Én meg nyers húst és nyers tojást szoktam, fényes szőrű, erős állat. Akkor ezek alapján adjak a 10 hónapos gyerekemnek is nyers húst, mert a kutya olyan fitt tőle? Vagy hogy a fenébe jön a kutya párhuzamként a csecsemők táplálásához?

2015. márc. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nyilván ellenőrzött helyről kell hozni. Én is kecske és higított tehéntejen nőttem fel 2 hónapos koromtól mert anyunak nem volt teje a tápszerre meg azt mondtam hogy kössz nem. Gyakran hozunk most is TEJET (nem bolti löttyöt) és az egész családba csak én tudom meginni. Ha sütve főzve van vagy alva már a többiek is megeszik de simán forrázva csak én. Mindenki mást kicsap vagy megy tőle a hasuk.

Nem mondom, hogy a gyerekem tápszer helyett ezt fog kapni. De ha eljön a hozzátáplálásba az ideje fix hogy nem bolti szirszart fog kapni!

2015. márc. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Én meg nyers húst és nyers tojást szoktam, fényes szőrű, erős állat. Akkor ezek alapján adjak a 10 hónapos gyerekemnek is nyers húst, mert a kutya olyan fitt tőle? Vagy hogy a fenébe jön a kutya párhuzamként a csecsemők táplálásához?"


Leírtam már, allergia kapcsán, de akkor bővebben... Pollen allergiára kapja és helyrehozta. Hogy miért írtam le? Mert az előző oldalon volt egy állítás, ami szerint nem igaz. De, igaz ill. úgy gondolom saját példával hitelesebben alá lehet támasztani, mintha azt írom, xy ismerősöm adott a gyerekének kecsketejet ugyanezért.

Egyébként az én kutyán is nyers étrenden van, ha már itt tartunk, de ez aztán végképp nem tartozik a témához.

2015. márc. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok már fiatal, így amikor azt olvasom, hogy ez meg az miért nem jó, csak mosolygok magamban. Érdekes, amikor én gyerek voltam mindenhol azt írták azt mondták, hogy a gyerekek igyanak meg naponta 1 pohár tejet. Ha kecsketejhez hozzájutnak még jobb, mert egészséges. Lám ma már nem az. Pedig elhihetitek, hogy az én korosztályom ezen nőtt fel. Vagy még egy példa.

Amikor gyerek voltam azt mondták ha zsírral főzöl az egészséges. Majd jött egy újabb hír. Csakis olajjal főz a zsír veszélyes. Ma meg kiderült, hogy egészségesebb zsírral főzni mint olajjal.. Ugyanez volt a bajjal, a kenyérrel, a krumplival és sok minden mással.

Gyanítom, hogy mire a ti gyereketek felnőtté válnak és babájuk lesz akkor lehet már vizet sem ihatnak mert egészségtelen vagy az lesz, hogy csak egy bizonyos termékű tejet ihatnak ami már messziről sem fog igazi tejet látni. Közel 60 évemhez rájöttem, hogy mindig az az egészséges amiben bizonyos embereknek anyagi hasznot hoz. Én hál istenek pompás egészségnek örvendek, ahogy a gyerekeim, és unokáim is. Igen, kecsketejen nőttem fel, sőt az iskolában (nem kecsketejet) de minden nap kaptunk 1 poharas tejet. A mottó: minden 1 pohár tej, és egészséges leszel. Hát az én időmben így volt.

2015. márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

Egészen a 80-as évekig az USA-ban érzéstelenítés, altatás nélkül végeztek nyitott hasi és mellkasi műtéteket fiatal csecsemőkön, mert az orvostudomány akkori állása szerint nem éreztek fájdalmat.


Az nagyon gyenge érv, hogy valami azért jó, mert régen is úgy csinálták. Igen, régen lóxarral kenegették a gátsebet, mert úgy vélték, hogy jót tesz neki. Semmelweis előtt hányan haltak bele a szülésbe? Ezeket is hozzuk vissza, mert csak múló divat az érzéstelenítés, altatás, egyéb orvostudományi vívmányok?


Menjünk vissza az időben akkorra, amikor még tömegek haltak meg olyan betegségekben, amik mára szinte teljesen eltűntek?


Egyébként rengeteg emésztőszervi zavarral küzdő felnőtt, idős ember van, akinek pont a csecsemőkori állati tej ágyazta meg a szervek rosszul működését. Van, aki megúszta és nem lett baja, de sok embernek lett. Csak későn diagnosztizálták, vagy csecsemőként meg nem találták meg az összefüggést.


Agyvérzés is hasonló mennyiségben volt régen, csak akkoriban sokan el se jutottak orvoshoz, a szomszédok meg úgy diagnosztizálták, hog "isten váratlanul magához szólította". Akkor agyvérzés se volt, mert nem lett a nevén nevezve, nem végeztek boncolást?

2015. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
47%

Azért a mert tápszergyártó cégek elhitetik az emberrel hogy csak is az a jó, és legalább 3 éves korig azt ad a gyereknek azért még végig kéne gondolni miért is mondják ezt. Talán azért mert baromi jó üzlet nekik?

A cukor és a tej a legnagyobb ellensége minden anyukának, közben megveszik az agyon vegyszerezett, antibiotikumos húsokat( senki se akarjon meggyőzni, hogy milyen egészséges az a csirke a Tescóban ami 6 hét alatt nőtt olyan szép nagyra), és csodálkozunk hogy mennyi allergiás, rákos megbetegedés van a mai moder világban. Ezeken kéne elgondolkodni, mielőtt akkora harcba kezdünk a cukor illetve a tej ellen.( mellesleg ami a boltban kapható tejnek nevezett valami, annak semmi köze sincs a tejhez)

2015. márc. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

A tej tilalma egy éves korig van, nem három éves korig.


És mi a helyzet a tejgyártó háttérhatalmakkal, ők nem szállnak be a buliba? Csak a csúnya, gonosz tápszergyártók szeretnének profitot? Ráadásul nem is egy konkrét tápszert javasolnak, hanem rengeteg cég termékét? Hűűű, micsoda összeesküvés!

2015. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
3 éves korig mondják már...
2015. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Istenem, csak úgy sugárzik az értelem itt a gyakorin. A tejgyártok is pont ugyan olyan gonosz nagyhatalmak ha már így fogalmaztál, mivel amit bedobozolnak az minden csak nem tej. Ha egészséges gyerekeket szeretnénk felnevelni akkor kicsit ki kéne bújni a szűklátòkörből ami körül vesz minket, és utánna kéne nézni dolgoknak. Sok furcsaságra rájönnétek, ha elolvasnátok az apró betűs részeket a csomagoláson.
2015. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!