Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Akinek tejfehérje intoleranciá...

Akinek tejfehérje intoleranciás/allergiás a gyermeke, az egy éves kortól, mikor már nem írták fel a tápszert, mit adott neki, hogy mégis kapjon tejalapút?

Figyelt kérdés

Nekünk csak a neocate vált be,vizsgálták is kemény tízezrekért,mire kiderült,hogy a tejfehérje és a rizs miatt vannak felső légúti és komoly gyomorpanaszai.Étel intolerancia,szóval nem látszik azonnal,hogy baj lenne,nincs kiütés meg ilyenek.

(Előtte pregomint evett meg anyatejet,akármit csináltam,mindig voltak panaszai,amik a neocate-el megszűntek).

Azt mondta a háziorvos meg a gasztos magánorvos is,hogy egy éves kora után nem írják fel már.Kiváltjuk addig,amit lehet,de érdekel a megoldás,mert egy doboz 400g 9000 ft körül van.



2015. márc. 20. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6 éves és még mindig felírja a tápszert a gasztroenterológus.
2015. márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sandrachnologic ***** válasza:
3,5 eves, de felirnak nekunk is, de nem issza meg a gyerek. Növényi tejet kap kalciummal dusitottat es kalciumtablettaval potlunk meg. Kötelesek felírni!
2015. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a milumilnek van kifejezetten erre is tápszere
2015. márc. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*amúgy én is úgy tudom ételallergiásnak felírják 1 éves kor felett is
2015. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
pronutra pepti plus 2, ez felírják nagyon-nagyon sokáig. Meg a pregomint is. Az utóbbira van 90%, de bűnrossz. A pepti plus 1500/doboz, amióta levették róla a 90% támogatást
2015. márc. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kalciummal dúsított növényi tejet ivott, imádta. A gasztrós doki javasolta.
2015. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Növényi tejet iszik, nagyon szereti a rizstejet (nálatok akkor ez kilőve), a mandulatejet, zabtejet stb. nem olcsó, de még mindig olcsóbb, mint a tápszer, és szerintem egészségesebb is.
2015. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2 éves a lányom, nekünk nincs szakorvosi papír, így nem írhatja fel a doki.

Én Fb-s csoportokon belül szoktam anyukáktól venni Pregomint, vagy magát a tápszert nagyon olcsón, vagy receptet emelt támogatással.

2015. márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak "atópiánk" de azt mondta a doki éves korig felírja a tápszert,de tudtommal iskoláig mindent ha van róla papír.
2015. márc. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A pregomin sem volt jó,pedig megitta,de még így is simán kimutatta a vérvétel a tejfehérjét.Ezért kapta utána a neocate-et.Ezzel nincs baja,csak azt mondták,hogy egy éves kora után ezt a fajtát nem írhatják fel.Egyébként gondoltam rá én is,hogy veszek megmaradt bontatlan tápszert,de ezt a fajtát nagyon ritkán használják (gondolom),nem nagyon fogok találni szerintem.

De a növényi tej jó ötlet,legközelebb rákérdezek!

2015. márc. 22. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!