Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres anyukák segítségét...

Tápszeres anyukák segítségét kérem! Hogyan oldjátok meg az alábbi helyzeteket?

Figyelt kérdés

A babám 10 hetes, a kezdetek óta tápszeres, Milumil komfort 1 hasfájós tápit kap.Jelenleg kicsivel több mint 5 kiló és eddig újszülött korától kezdve naponta 6x evett, nappal 3 óránként, éjszaka bírta tovább az alvást két felvonásban.

Jelenleg a súlyának megfelelően 130 milit kap,bevallom mindig ugyanannyit kap,be is veri, használom a jól ismert képletet a számoláshoz, mert ha bekevernék neki 250-et, azt is lehúzná, olyan kis mohó.

Este fél 9-kor fürdik, 9-kor eszik utoljára.

Mostanában reggel korábban ébred, így napi 7-szer kér enni.Még nem tudom hogy a hülye időjárás, óraátállítás miatt, vagy kezdődik a fejlődési ugrás nála.

Ti ezt hogy oldottátok meg, kapott többször nagy adagot, vagy osszam el 7 felé a napit? Illetve ha marad így az étkezés, lehet hogy nem elég laktató neki a tápi?

Érdekelne még, hogy ti mikor kezdtétek a hozzátáplálást? Én elvagyok a tápival, viszont hetente kétszer kakil csak a pici. A túl korai hozzátáplálástól félek kicsit, mivel apuci és én is allergiásak vagyunk.



2015. ápr. 1. 11:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan csinálhatsz neki 150 ml vízből tápszert.

Ha csak heti 2-szer van széklete, az nem jó. Egy anyatejesnél normális, de tápszeres babánál minden nap kellene lenni székletnek, az a normális. A hozzátáplálást 4 hónaposan nyugodtan elkezdheted, főleg ha ilyen nehezen kakil. Bár ilyen helyzetben nem almával kezdenék, hanem inkább őszibarackkal, hidd el semmi baja nem lesz, max. segít a székletén.

2015. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg kipróbálom, hogy nagyobb adagot kap, max ha túleszi magát, vissza is bukja. De jó ötlet hogyha azt látom hogy kb kinyalja a cumit, akkor egy kanállal többet keverek be neki.Majd kiderül, első baba és néha nem tudom mennyire tartsam magam a "nagy könyvhöz", mert ugye anyáink idejében is tök más volt a módi.

A dokinő azt mondta hogy ha nem szenved, hízik rendesen, akkor nem baj a heti 2 kaki, de tényleg kezdjem korábban a hozzátáplálást, ő is a barackot mondta. Biogaiat vettünk, de nem volt jó hasfájásra, csak az infacol, félretettem a biogaiat, később is jó lesz majd.

2015. ápr. 1. 13:18
 13/14 anonim ***** válasza:

Senki nem írta még. Milyen cumival etetsz? Érdemes lassú folyásút választani, hogy ne habzsoljon, ez a hasfájás szempontjából sem mindegy. Ha szép lassan, nyugodtan eszik, akkor lehet, hogy nem is fog hatalmas mennyiségeket betermelni. Tapasztalatból írom ezeket, 3 baba után. Lassú cumiból mindig annyit ettek, amennyi kellett nekik, volt hogy meghagyták a végét. Ha nagyobb volt a lyuk, leszippantották az egész üveggel, és ettek volna még, aztán meg hatalmas böfi meg bukás.

Mindig akkor emeltem az adagot, ha a nyugodt lassú tempóval még az üres cumit is szívták volna. Akkor kaptak enni, ha megéheztek, nem az órát figyeltem, hanem őket :)

2015. ápr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

3 hetes kora óta hasfájós, Tommee Tippee-s és MAM-os cumisüvegeink vannak (praktikum miatt van többféle). A Tommeet 2 hónapos kora óta kapja egyel nagyobb cumival(lassú folyású 3 cseppes), mert volt hogy 45 percen keresztül evett. A MAMból kb. 1 hete kapja a két hónapos kortól ajánlott cumiból. Így is változó az étkezések hossza, van hogy 5 perc, vagy hogy 20 ugyanabból, de mégse háromnegyed óra.

Amúgy most befalta a 160-at, ki is dőlt aludni, kíváncsi vagyok mikor kéri a következő adagot, megfigyelem, ha nagyon mohó lesz, azért visszaveszek az adagból.

2015. ápr. 1. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!