Elvegyem a tâpszert tőle?

Figyelt kérdés
16hós fiam 15kiló 85centi.túlsúlyos ezért szeretném elvenni az esti tàpszert adjak tejet helyette vagy csökkentsem az adagot?hogy diétàztassam? doki szerint sem eszik sokat mègis hìzik ès pufi..de megy önàllóan egèsz nap meg se àll...mit iszik a te babàd ès mennyit? mi napi 2litert...ez sok?
2015. ápr. 21. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

HA 15 kiló és még nincs másfél éves, akkor túl sokat eszik, ez nem kérdés.


Menj el vele egy gyermek-dietetikushoz, az ő érdekében.

2015. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Te nem vagy normális... 16 hónapost diétáztatni....



Nem is túlsúlyos... max kicsit duci...


Mi ez a hülye őrület itt h túlsúlyos a gyerek??!!

2015. ápr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon sok. Az én fiam már 1 évesen is reggel és este ivott csak tejitalt, összesen még fél liter sem volt. Minek ennyi tápszer egy majdnem 1,5 éves gyereknek? Egyen rendes ételeket, ne tápszert. Az én fiam 2 évesen volt 15,5 kg és 92 cm és ő is nagyobb volt, mint az átlag.
2015. ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
félreértetted utolsó a napi 2litert megiszik az a folyadèk azaz tea vagy gyümölcslè.tàpszert csak este kap 160-180ml-t! amúgy rendes kajàt eszik meg nèha tejpèpet! a doki akarja diétàra fogni nem èn..nem eszik sokat 1hónapig írtam minden ètkezèst minden falatot amit àtnèzett a doki ès azt mondta nem eszik sokat...a szènhidràt volt több neki..nincs kenyèr zsömle tèszta neki főzelèk sóska spenót ezeket kapja...most megyünk kivizsgàlàsra egy hetes kórhàz..
2015. ápr. 21. 18:30
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Nincs szénhidrát... persze, és a gyümölcslé meg az agyoncukrozott tea mégis mi?!


Ne szrokkal, VÍZZEL itasd a gyereket. Persze, hogy túlsúlyos, ha benyakal napi 1-2 liter lónyálat!

2015. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Milyen teát iszik? Granulátumos vagy cukrozod, mézezed?

El kellene hagyni vagy csökkenteni a gyümölcslevet. Hatalmas szénhidrát adag, ami normális esetben belefér, de nálatok nem.

Tejpép szintén felejtős. Vedd vissza neki a nasit, ha esetleg üveges bébidesszertet kap, azt is felejtsétek el, rengeteg benne a cukor.

Nem tudom, mennyi kiflit, kenyeret, ilyesmit eszik, de szerintem nem olyan sokat, ami a mennyiséget illeti. Ha az én gyerekemet nézem, max. negyed kifli, negyed zsömi megy le.

A tápszer az tápszer vagy már egy éveseknek való tejital? A tápszert akkor hagyjátok el, váltsatok tejitalra és tejre.

2015. ápr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg félreértettem, bocsi. Ettől függetlenül igaza van az utolsó válaszolónak. Nincs tea, gyümölcslé, víz van és kész. Sajnos ezek cukros dolgok és ezekből 2 liter egy nap nagyon hízlal. Én nem tartom jónak a szénhidrátmegvonást sem, arra is szüksége van a szervezetnek, csak nem mindegy mennyit kap. Egy 16 hónaposnál ilyen diétát nem tartok jónak, de persze nem vagyok orvos, nyilván rá hallgass. A kivizsgálás majdcsak megoldja a problémát.
2015. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
gyümölcsös tea gyerekeknek való de se cukor se semmi nics benne! a gyümölcs lè 100%os! a doki szerint ezzel nincs baj ìgy!! kifli zsömle a belsejèt kiszedi és ennyi a többit eldobja..babakajàban nem kap desszerteset csak ritkàn...
2015. ápr. 21. 18:50
 9/16 A kérdező kommentje:
tejitalt próbàltam nem nagyon jött be neki..inkàbb a tejet próbàlom ki..kapott màr sima tejet nem volt gond de a doki azt javasolta h.maradjon mèg a tàpszer hallgattam rà de sztm elhagyom..
2015. ápr. 21. 18:52
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
A 100%-os gyümölcslevek általában sűrítményből készülnek és tele vannak cukorral, szóval azért azokkal vigyázz. Én ilyen tempóban hízó gyereknek nem adnék csak vizet. Tejpépet ne adj, az csak cukor.
2015. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!