Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Lassan egy éves fiamat szeretn...

Lassan egy éves fiamat szeretném leszoktatni a szopirol egyéb okok miatt. De nem fogadja el az üveget. Eddig a vízzel, teával is gond volt. Ki milyet ajanlana?

Figyelt kérdés
Van itthon mamos üveg 1-2-3 méretu cumival, van egyes avent, tommees 1 és 3 cumival, csőrös pohár, és avent kulacs. A tommeesbol elég jól megy már a víz ivás. El vagyok keseredve. Nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz lesz. Nem is cumizik. Bármilyen ötletnek, tanacsnak örülnék
2015. máj. 4. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
nem akarod pohárbol adni neki?
2015. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

nálunk se volt cumi, mivel anyatejes (és cicimániás) a kisfiam... sőt, a cumit rágicsálta, nem is értette, mi másra való :)


nekünk a jana baby-s kétdecis sprotkupakos flakon jött be, azt szokta meg (már úgy egy évesen persze simán ment rendes flakonból és pohárból is az ivás)


nem feltétlen az ivás módjával van a baja.

egyszerűen lehet, hogy csak a cici kell neki.


én szerintem a la leche liga egyik tanácsadójának kellene írnod levelet/telefonálnod, hogy ilyen és ilyen okok miatt szeretnéd elválasztani, leszoktatni. ők fognak tudni neked segíteni, mert ez is az ő területük, mindenképpen őket kérdezd meg, náluk jobban senki nem tud szakértő tanácsot adni a témában.


[link]


nekem sokat segítettek! én maholnap 24 hónapja szoptatom a kisfiamat, köszönhetően nekik is :) imádok szoptatni. megyek dolgozni hamarosan, de abban biztos vagyok, hogy nem fogom még elválasztani. még ha terhes leszek se. olyan könnyű minden ha van lehetőség szoptatni. mert az nem csak táplálásra jó. remélem, nem nagyon súlyos okod van a szoptatás abbahagyására, és találsz más megoldást.

mert elárulom - nekünk se a fogzás, se a betegségek nem voltak nehéz ügyek a cicizés miatt, és én, ellenben sok anyával igen jókat alszom, mivel a cicivel "betömöm" a gyerek száját éjjel, szinte "szedálom" így a mikroébredéseken kívül sem ő, sem én nem vagyunk éberek éjjel (persze ehhez egymás mellett kell aludni)

én ezt a lehetőséget soha semmiért nem adnám oda!


szóval mindenre van megoldás, ne dobd el ezt a for-t :)

2015. máj. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a nagy magától dobláta el az üvegeket végül a Nuk jött be, mert cici formájú, de a cicit látni se akarta. A kicsi most 4 hónapos, kanál és pohár ha pl Espumisant adok neki vagy vizet. Mindenki mondja, hogy a szopi elég a legnagyobb hőségben is, de nekem a kicsi kiköpi a cicit hiába van teli, és olyankor pár korty víz a menő...nem értem a gyereket, de ha neki úgy jó, akkor úgy jó :)

Én is szedálom éjszakánként és imádja, két kezét ráteszi a cicire és békésen alszik. A nagyot nem sikerült szoptatni, mert nem fogadta el, illetve agyon práztattak a kicsivel megyek a fejem után és imádom szoptatni. Ha rajta múlik sose akar majd leszokni, ha rajtam, akkor oviba menéskor muszáj lesz csökkenteni :)

2015. máj. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát pohárból se akarja. Úgy tűnik érzi, h már abba szeretném hagyni. Mert azóta nagy hisztiket csinál, ami csak cicivel nyugtathato... Sokat küzdöttem a szoptatást. Nem akarom edobni csak úgy. Várni szeretnék, míg ő maga el nem hagyja. Csak fokozatosan tudnám csökkenteni... De közbe meg kéne tanulnia inni. Éjjel ő az első naptól kezdve a saját szobájában alszik. Majdnem egy év alatt nem volt álmatlan éjszakánk. Max 3-4x ébredt. Most abszolút nem. Ma sikerült vennem mamos csőrös poharat/üveget. Aminek puhább a csőre. Na úgy néz ki jó lesz... A vizet issza belőle

.. Lassan belejovunk...

2015. máj. 5. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!