Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 21 hónapos kislányom már...

21 hónapos kislányom már megutálta a beba tápot. Mit javasoltok melyik tápszer finomabb a bebánál?

Figyelt kérdés
2015. szept. 14. 22:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
16%
Nyugi. En is tejitalt adok a 20 hónapos kislanyomnak. Nem tudom miért olyan meglepő. En laktoz érzékeny vagyok. Ami 20 eves jott ki. Hat nem kellemes érzés. En ettol inkabb megóvom a gyerekem. Egyebkent o a bebat issza. Még szereti. De milumil tejitalt iszik a barátnőm kisfia vagy bebat. Mindkettőt szereti.
2015. szept. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
De egy ekkora gyereknek minek a tápszer? Most 16 hónapos a fiam, önállóan eszik a tányérról és iszik a pohárból velünk együtt az asztalnál. Már vagy 3 hónapja azt eszi amit mi, kivéve azokat az összetevőket, amik még nem adhatók egy ekkora gyereknek. Reggelire a szalámis kenyér a kedvence, de általában szereti gyümölcsöket, húsokat, leveseket és a főzelékeket is. Napközben jellemzően egy egész almával a kezében szaladgál az udvaron amit közben elfogyaszt.
2015. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
12-es. Senki nem írta, hogy nem pohárból issza a tápszert/tejitalt.
2015. szept. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Én csak éjjelre adtam tápszert neki.. Napközben az enyém is eszik mindent.. Én nem azt mondtam h reggeltől estig csak tejet adok neki!rendesen eszik kenyeret, szalámit, virslit húst, levest, gyümölcsöt zöldségeket, joghurtot és még sorolhatnam.. Én csak azért aggódtam h kimarad az etrendjebol a tej.. De most át áltunk boltira, és mivel meginni nem akarja ezért próbálok olyan ételeket készíteni neki amiben van tej..
2015. szept. 15. 16:25
 15/23 A kérdező kommentje:
Szerintem itt sokan félre ertettek engem.. Hű milyen durva hogy én egy nap egyszer vagy kétszer tejet adtam neki.. Az meg h milyen fajtát adtam eddig az legyen az én dolgom.. Egyébként az orvos ajánlotta ezt.. Még van beba 5-ös is boltban ami 24 honapostol van.. Akkor azt kinek gyártják?
2015. szept. 15. 16:33
 16/23 anonim ***** válasza:

13-as, én sem állítottam, hogy bárki azt írta volna, hogy nem pohárból iszik. Nem is értem hogy jön ez ide, ez csak egy mellékszál.


Azt nem értem, hogy miért kell a tápszer egy majdnem két éves, egészséges gyereknek? Biztosan én vagyok ősember, de azt gondoltam, hogy a tápszer az anyatej pótlására szolgál, arra az esetre, ha anyukának nincs elég teje. (Leszámítva a speciális egészségügyi eseteket.) Minden emlősállat anyateje is alapvetően a saját utódai számára van addig, amíg azok nem képesek a fajra jellemző élelem elfogyasztására. Egy két éves embergyerek már megkap minden szükséges tápanyagot az egyéb ételekből, se saját anyatejre, se más állat tejére nincs szüksége se most se később.


Ettől még persze mindenki azt ad a gyerekének amit akar, nem ítélkezem, csak a tényeket közlöm. Amikor én voltam csecsemő, az én anyámnak azt mondta a védőnő, hogy tehéntejjel kell itasson engem. Meg is tette. Azóta sincs semmi bajom a tehéntejtől, szeretem is és fogyasztom is rendszeresen. Nem azért, mert szükségem van rá, hanem mert jólesik. Másnak meg van baja tőle. Mindenki a legjobbat akarja a gyerekének az aktuális tudása vagy hite szerint, aztán valahogy majd lesz.


Kedves Kérdező! Te magad írtad, hogy a baba nem szereti a tápszert. Egyéb haszna már nincs, akkor minek erőltetni? Azt is írtad, hogy eszik rendesen minden mást. Ezek szerint az étrendje teljes, a táppal se lesz teljesebb. Tehéntejet meg adjál neki saját belátásod szerint! Én egyelőre biztosan nem adok a fiamnak. Azt nem tudom, hogy valóban árthat-e (nekem nem ártott), viszont mivel nem szükséges, ezért abból biztosan nem lehet baj, ha inkább várunk még vele. Minden más savanyított tejterméket (sajtot, joghurtot, túrót) eszik.

2015. szept. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ja, hogy kiknek gyártják a 24+ -os tápszereket? Amire piaci igény van, azt gyártják. De ugyanilyen tápszereket felnőtteknek is gyártanak, mert van aki olyan beteg, hogy normál ételt nem tud enni. Szóval okot lehet találni.
2015. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Na figyelj! Végig úgy és azzal a termékkel etettem a gyermekem ahogy az orvos ajánlotta.. És több barátnőm is a beba t adja gyerekének sőt ők idősebbek az én lanyomnal.. Mivel ők még szeretik továbbra is azt adják nekik.. Egyébként én sem szerettem volna továbbra is bebat adni neki és mivel én is féltem még a tehéntejtol ezért kértem itt segítséget hogy valamilyen jóízű tejet tud valaki ajánlani.. Amúgy erről a tej témáról mindenki másképp vélekedik.. Valaki a tehén tejre esküszik és a mesterséges tej ellen van, valaki meg fordítva.. Meg ahány orvos annyi különböző vélemény..mindegyik mást mond.. És képzeld én is szuletesem óta tehén tejet kaptam semmi bajom nem lett tőle.. Egy majdnem 2 évesnek sem árt szerintem.. Hiszen a joghurtban is tej van meg az ebédnél is azt eszi amit mi és ha épp olyan étel van amiben tej van hát nem mesterséges tejből csinálom..
2015. szept. 15. 22:12
 19/23 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem tudhatod előre hogy a most 16 hónapos fiad 5-6 hónap múlva hogyan fogja tolerálni a tejet amit adsz neki és lehet hogy te is rá leszel szorulva hogy tehén tejet adj neki.. Mert én is szorulsagbol adom neki.. Kívánom hogy ne így legyen de nem lehet tudni előre..
2015. szept. 15. 22:27
 20/23 anonim ***** válasza:
Pont ezt írtam, hogy nem adok neki tejet. Se most, se pár hónap múlva. Savanyított tejterméket adok neki, ami más kategória. Nem értem miért lennék rászorulva, hogy tehéntejet adjak neki, de mindegy, nem is lényeges. Semmit se veszít vele, ha egyelőre nem iszik tejet. Azt meg főleg nem írtam, hogy te ne adj a sajátodnak, hiszen pont azt írtam, hogy tégy belátásod szerint! Ha szerinted szükséges, akkor adjál neki. Emberek tízmilliói nőttek fel tehéntejen az elmúlt évezredekben. Egyedül azt nem értettem, hogy minek erőltetni a tápszert, ha nem szereti a gyerek? A tehéntej nem is szerepelt az eredeti kérdésben.
2015. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!