Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A 4 hónapos babám sajna...

Tóth-Stieber Petra kérdése:

A 4 hónapos babám sajna kezdettől tápszeres. Most 5 kiló és 60 centi. Tényleg olyan kevés ez? Tejfehérje allergiás, így Milumil Pepti-t eszünk, napi 500-600 ml közt eszik de egyszerűen nem tudok többet beleimádkozni, jól lakik ennyivel.

Figyelt kérdés
Jókedélyű, izgága baba, látszólag jól van. Az orvos viszont folyton nyűz, hogy sovány. Nem pufi baba az igaz, de szerintem tök normális méretűnek látszik.

2015. nov. 4. 18:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
400 grammot hízta eddig havonta. Úgy tudtam, ez az átlag.
2015. nov. 4. 19:48
 12/16 anonim ***** válasza:

400 gramm az 1. hónapra vonatkozó minimum.

A 2-től 6 hónapig 600 a minimum elvárt.

[link]

2015. nov. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Vilcsianyuja ***** válasza:

A 400g kevés. Nekem minimum heti 140g-ot mondott a védőnőm. Az kb. tényleg 600g-ra jön ki egy hónapban, vagy egy kicsit kevesebbre. Persze nem égető probéma, ha egy hónapban véletlenül csak 400g-ot hízik egy baba, ha a rákövetkezőben vagy az előzőben hízott 800-t. De nálatok valszeg nem ez a helyzet, bár ha átlagolom 4 hónapra a súlynövekedését, nem annyira aggasztó a helyzet, de azért lehetne jobb is.

És 4 hónaposan már talán inkább csökkenő ütemben szoktak hízni, legalábbis az enyémeknél ez volt a tendencia. A Sinlac vagy Sinemil, amit az előző válaszoló ír, jó ötlet, kérdezd meg az orvosodat róla, kérj tőle receptet, ha javasolja.

2015. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

4-ES? KOVER, igeny szerint szoptatott baba??? Nagyon frusztralt lehetsz, ha kepes vagy ilyet bepotyogni...

A te felfogasod szerint az en babam is kover, aki igeny szerint szopik. 5800 gramm 2 honapos mult. Talan dietara kellene fognom?

Mindegyik gyerekem ekkora volt ilyen korban most 2 es 3 evesek normal sulyuak, nem elhizottak...

2015. nov. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Szia.

Mi is 2900grammal születtünk.jelenleg 5300Gr kb61cm.rendkívül nyugodt,mosolygós,kiegyensúlyozott kislány! 110-120ml között eszik 6x/nap.ennyi az igénye,nem tudsz mit csinálni.felesleges tágítani a gyomrát,ha neki elég annyi.egyébként ki lehet számolni,h mennyi a minimum és a maximum Ml,amit egy nap ennie kell.Én eszerint etetem,nem a tápszeres lévő útmutató szerint.

2015. nov. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Mibol vettek eszre,hogy tejfeherje allergiaja van?
2015. dec. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!