Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milumil vagy Beba tápszer?...

Milumil vagy Beba tápszer? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

6 hónap után sajnos tápszereznem kell a babámat. Milumilt írt fel neki a doki (AR Optima). Viszont számomra gusztustalan! ( bocsánat,ha valakit megbántok ezzel,nem ez a szándékom!) Az állaga még hagyján,de a szaga (szándékosan nem illatot írtam!) az valami hányinger keltő szerintem! Fogalmam sincs,hogy milyen lehet a többi,de már több ismerősömtől hallottam,hogy a Beba az tök jó. Konkrétan Beba Pro 2-est ajánlottak többen is. Vélemény? Jobb valamivel vagy nincs különbség tápszer és tápszer között?

Ja és lehetőleg olyat szeretnék amitől nem fog felfújódni a gyerekem feje 3x-os méretűre!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. jan. 23. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Refluxos? Mert ha nem, semmi nem indokolja az AR tápszert.


Egyébként az a jobb, amelyiket hajlandó megenni a gyereked és nem okoz neki emésztési panaszokat.

A lányom legelőször Bebát kapott, és attól betonszékletet lett és üvöltött a fájdalomtól. Milumiltól oldódott meg a probléma.


De nálatok lehet akár fordítva is.

2016. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A fiam 2 óránként evett a bebából hiába adtam neki többet a milumiltól pedig 3 óránként. Az enyém nem ette a HA tápszert és direkt a bebát írta az orvosa, mert az finomabb. Könnyebb az elkeverése is. Ezek 1-es tápszerek, a 2-es nyilván laktatóbb a bebából is, mi még nem tartunk ott. Rokonom is bebát adja az ő babája 3 óráig simán elvolt egy adag után.
2016. jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocsi Milumil 1-re gondoltam.

2-es

2016. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem refluxos,sosem volt az,csak azért ilyet a doki,mert azt mondta,hogy ez olcsóbb és 3 éves koráig adhatom (nem mintha olyan sokáig akarnám tápszerezni) most is csak regghel és este kell neki. Napközben "rendes" kaját eszik. (paszírozott gyümölcsöt,főtt répát,céklát...) Amióta ezt kapja (3 nap) szinte fekete a széklete,mondjuk lehet,hogy a céklától nem tudom,de neki is bogyós. Arra is gondoltam,
2016. jan. 23. 12:03
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Humana bananos tapszert is felirjak 3 evig es finom. Suru es laktato. 630ft. A pro2 imadta a fiam de 3000ft ert nagyon draga.
2016. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam,hogy (egy régebbi könyvből olvastam,elég régi mert 55Ft-be került :D ) inkább feles laktózmentes tejet adok neki. Szerintetek? Tudom,hogy most azt írják,hogy 1 éves koráig nem lehet tejet adni...mondjuk a tápszerekben meg gondolom több a vitamin,azért jobb,de nem hallok róluk túl jókat.Nem tudom melyik lenne a jobb...
2016. jan. 23. 12:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az AR tápszereknél van erre esély, én "feleslegesen" nem adnám. A bogyós széklet székrekedéses, azt nem tudom a cékla mennyire fogja a székletet de minden baba máshogy reagál különböző tápszerekre. Én hiába írom, hogy a Milumiltól az én babámnak normális a kakija pedig sűrítővel kapja, másnak lehet kemény a kaki miatta. Szóval lehet érdemes inkább a Bebát próbálni. De lehet csak a cékla nem tudom.
2016. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

Na, kérlek, ha tb-csalást követsz el, akkor ne nyavalyogj, hogy nem tetszik a szaga!

De tényleg, spórolj csak tovább a gyereken, adj neki felestejet, hisz az "ócccóbb"!


(mi is Nutritonnal keverve adtuk a Milumilt az AR helyett, de se azzal, se anélkül se fogta meg)

2016. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A TB-csalást a kedves doktornő követi el de mindegy! Nem a gyereken spórolok, de mivel csak kiváltás után láttam, hogy bukásosoknak valót írt ki,ezért nem tudtam szólni,hogy az valószínű nem lesz jó. Egyébként meg ha spórolni szeretnék akkor nem kérdezném hogy melyikre váltsam le. Nem gondolod? Okos!
2016. jan. 23. 13:13
 10/12 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy a laktózmentes tej literje 4-500 Ft és 1l kb 2 napig lenne elég! Akkor számold már ki, hogy melyik az olcsóbb!
2016. jan. 23. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!