Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nagyon jó evő baba mikor állt...

Nagyon jó evő baba mikor állt meg a Hízásban? 2 hónapos.

Figyelt kérdés
3 kilóval született, és már 5 kiló felett jár. Kicsit aggódom, mert elvileg fél éves korára kell megduplazni a súlyt, és neki már addig csak egy kiloja van. Tudom hogy az sem szentírás, de tápos babát könnyebb tuletetni. A védőnő szerint eddig még ok, de ne menjen feljebb. Mondjuk ezt nem tudom befolyásolni, nem eheztethetek egy ekkora babát. Az oltás óta kevesebbet eszik ugyan. Mik a tapasztalatok? Korababa egyébként, 8 hónapra született.
2016. jan. 30. 07:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

9-es vagyok, az enyém hátról hasra fordult 3,5 hónaposan, nem igazán hátráltatta a súlya sőt, mivel állandóan gyakorolja lehet pont ezért lassult a hízás is.

Egyébként fél éves korig kell duplázni de inkább azt mondják a babák 4-6 hónapos kor között szoktak, fél év arra vonatkozik, hogy legkésőbb addig. Ez olyan mimt a minimum 400 gramm hízás havonta, a legtöbb baba ettől többet, mondjuk a dupláját felszedi és ez így van jól.

1 hónapos méretet direkt nem írtam mert betegség miatt 1 hónaposan volt a babám 4,1 kg, 2 hónaposan 5,5 szóval bepótolta, azt mondták kórházban az orvosok sovány 4,1-el. Mondjuk ez azért túlzás volt szerintem de betegség nélkül biztosan több lett volna mivel gyorsan be is pótolta.

2016. jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Az előttem levők jól írták, ha mozog, majd lassul a hízás. A mi lányunk is így volt (Ő 3 hónapig szopott is, de utána tápszeres lett sajnos).

Kerek 3kg-al született, 3 hónaposan 6kg volt, fél évesen 8,1kg. Most 15 hónapos a "nagy"lány és csak 9,8kg. Szóval a mozgással elég szépen lassult a gyarapodás. Biztos nem volt gond, mert sem a védőnő, sem a doki nem szólt érte egyszer sem.

2016. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

3,9kgval született a Kisfiam.

9,4kg volt fel évesen!

Két het múlva lesz egy eves es kb. 10,15 kg lehet.nem tudom pontosan, január elején ennyi volt.


Ugyh aggodalomra semmi ok!

A mozgasokkal kapcsolatban pedig akkor se ijedj meg ha vmit később kezd, egyszer mindent el fog kezdeni ;)

2016. jan. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Nekem most született testvérem,3300 grammal,s most lesz valentin napon féléves,és már lassan 9 kg :D Szóval ne izgulj!Az a lényeg legyen tejed,és egyen sokat a pici baba,mert attól erősödik!:)
2016. jan. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3900 grammal született, most 3 és fél hónapos és 8100 gramm és 68 cm. Én is aggódtam a súlya miatt, de azt mondta a doki, hogy minden ok, majd amikor ellezd jobban mozogni, ledolgozza. Én azóta nyugodt vagyok, pedig tényleg nagy.
2016. jan. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az en fiam nagyon duci baba volt, de semmilyen hatranya nem szarmazott belole. Nagyon jol alvo, mosolygos volt pici koratol, nagyon hamar beallt a harom orankenti evesre es ataludta az ejszakakat, kesobb is imadott enni, amikor mar megkezdtuk a hozzataplalast.


Szamokban ez annyit jelent, hogy kozel 3700 g-mal szuelett, 3 honaposan megduplazta, utana mar lasabban hizott, de meg ugy is jol.

Egyebkent hosszu is volt, 58 cm-rel szuletett es a mai napig sokkal magasabb a kortarsainal (mar 7 eves).


Mozgasfejlodese nem volt lassabb, sot. 4 honaposan forgott mindn iranyban, 6 honaposan felult, 7 honaposan allt fel es 11 honaposan elindult egyedul. En ezt lassunak nem mondanam, pedig tenyleg duci volt.

A sulynovekedese egy eves kora utan lassult le drasztikusan, volt hogy meg is allt es csak a hossza nott, nem sokaig maradt duci.


Senkinek semmi baja nem volt a sulyaval, sem az orvos, sem a vedono nem szolt erte soha.


Valaki tanacsolta, hogy hig tapszert adj neki. Ilyet nem szabad csinalni. Hasmenest okozhat es teljesen felesleges.

2016. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szakemberek azt mondjak h a koraszulottek fel eves korukra TRIPLAZZAK a szuletesi sulyukat,mert probaljak behozni a lemaradast. Szoval ne aggodj:) tuletetni meg egy babat sem lehet, ha nem ehes nem fog enni:)
2016. jan. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!