Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem kell neki a tápszer?

Miért nem kell neki a tápszer?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kisfiam lassan 10 hónapos és nem fogadja el a tápszert már hetek óta. Sose volt nagyevő, sose volt hogy 200 ml-ket evett volna, de már unom hogy állandóan ki kell öntenem a lefolyóba, főként mert nagyon korainak tartom hogy teljesen eldobja. 6 hónapos koráig fejtem neki a tejem, utána Lactogen Harmony tápszert kapott. Nem is volt gond, ugyan úgy megette a 120-180 m-t. De kb 1 hónapja nem fogadja el. Ezért a vedőnőm tanácsára 2 kanál tápszert keverek a Sinemilbe. Se reggel se este nem fogadja el a sima tápszert. Tegnap írattam másik fajtát, Humana Baby Fittet, banánosat, hogy hátha az íze jobban fig neki tetszeni, de már megint 3 adag kötött ki a lefolyóba, pedig kanalasan is próbálkoztam. Mit tegyek? Egyszerűen nem értem miért nem kell neki, vagy mit próbáljak ki?! Már teljesen kivagyok. Félek hogy így nem épülnek be olyan dolgok a szervezetébe, a csontjaiba, amikre nagy szüksége lenne.:(
2016. ápr. 20. 06:31
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Tejpépet próbáltál már neki adni? (elvégre ez is az)

Esetleg joghurtot? abba keverni kis tápszert?


nekem 10 hós gyerek mellett azt mondta a gyerekorvos, hogy ha kap tejtermékeket (joghurt, kefír, sajt, stb), akkor már nem kell a tápszer, ha nem akarom. Igaz, nekem akkor még volt tejem, csak úgy tűnt, el kell apasztani. (aztán szerencsére mégsem, és ráhúztunk még pár hónapot :))

2016. ápr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én fiam 11-12 hósan egyik napról elutasította a tápszert.

Próbáltam másik üvegből, pohárból egyszerűen nem kellett neki. Vettünk 12+os tejitalt, de az sem kellett neki, a bolti tej sem. Kakaót 0,5-1dl-t néha megivott.A tejpépet megette, kapott krémtúrót, joghurtot meg a többit, amit 1évesen már lehet. Most 2éves a tejet nem issza, kakaót és koffeinmentes kávéból néha tejeskávét. Sajtot, joghurtot stb. szereti. Szerintem ne aggódj, próbáld pótolni tejpéppel,tejtermékkel.

2016. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!