Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Muszáj fokozatosan váltani...

Muszáj fokozatosan váltani tápszert? Nagyon szenved már a mostanitól, rossz nézni.

Figyelt kérdés

Kisfiam kiegészítésként tápszert kell kapjon mert nincs elég tejem sajnos, így napi 2x kap anyatejet, 6x kb meg tápszert. Sajnos múlt héten kezdődött hogy nem tud magától kakilni, 4 nap után mondjanak bármi rosszat megszélcsöveztük, ami azóta is sajnos mindennap kell mert magától nem tud, így tápszerváltásba fogtunk mivel a kamilla tea se vált be.

De doktornő azt mondta ha jól értelmeztem hogy napi 2x adjam neki az új tápszert hogy fokozatos legyen az áttérés, de a receptre meg 3 x-it írt rá.

Igazából szívem szerint egyáltalán nem adnám a régit mert úgy üvölt evés után, evés közbe is nyögdécsel, csak nyomja szegénykém de nem jön neki ki semmi max szellentés.

Milumil HA start optimat evett és Milumil Komfort az új.

Valakinek tapasztalata tápszerváltásba?

Egyáltalán meddig számít fokozatosnak és mi történhet ha mégse tartom be és csak az újat kapná?

Amúgy tornáztatás,teák,espumisan,infacol,biogia,masszírozás,meggymagpárna,colief csepp, sajnos mind kipipálva..



2016. máj. 18. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 7 félét próbáltunk ki, soha nem mondták, hogy fokozatosan térjek át. Amikor váltottunk, akkor onnantól kezdve az újat adtam minden étkezésre.
2016. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyetlen egyszer volt nálunk fontos a fokozatos áttérés, mert Pregomin volt az új tápszer amit sok baba el se fogad, olyan keserű.


Ha nem fokozatosan térsz át, legrosszabb esetben nem fogadja el. De nálunk is az első váltás ez volt, Milumil HA Optima -> Milumil Komfort, nem volt gond pedig nem vittem túlzásba. Simán elfogadta az újat, nem mondta az orvos, hogy fokozatosan kellene.

A Pregominnál mondta, hogy reméljük nem fogja visszautasítani mert pocsék az íze és fokozatosan térjünk át rá. Igaz azzal se volt gond, bár betartottam a fokozatosságot.

2016. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja van még egy pár pocsék ízű tápszer de a Komfort nem vészes szerintem.
2016. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk ennek nem tudom mi értelme amit neked írt az orvos, nálunk úgy volt, hogy 1 kanál új + 5 kanál régi (6 hónapos volt már), 2 új + 4 régi stb..

Én simán adnám csak az újat.

2016. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a negyedik vagy ötödik féle tápszer vált be , addig mindegyik "visszaköszönt" , de nem vacakoltunk semmilyen szoktatással, vagy folyamatos váltással , a régi ment a kukába, és kapta az ujat , semmi baj nem volt belöle .
2016. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is a negyedik tápszer vált be, de nála sem volt ilyen fokozatos váltás, nem is mondta a doki. Következő evésre mást adtam és ennyi.

Arra figyelj, hogy a tápszer megfelelő arányban legyen kikeverve, mert az is okozhat szorulást.

Mennyi idős baba?-pár kanál baracklé is segíthet a szoruláson, ha már elég nagy hozzá.

2016. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm, tényleg megnyugtattatok :) Nem értem a doktornőnket, sokszor tényleg ráncolom a homlokom a nézeteire.. Na mindegy, védőnőm miatt megéri oda járni, ő nagyon aranyos és még orvosilag is jobban a toppon van :D

Még csak 3 hetesek vagyunk, bár nagy baba 4 és fél kiló jelenleg , most 90-100 ml-eket eszik egy étkezéssel.

Többet a régiből nem is adok neki az biztos, remélem nekünk nem kell 4-5 féle tápszert végig kóstolni :-/

Ezeket ti magatoktól kísérleteztétek tehát utána járás után, vagy mindet egyesével az orvosotok írta?

2016. máj. 18. 22:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi nem fokozatosan váltottunk. Következő etetésnél az újat kapta. 5 tápszert próbáltunk végig, ugyanezzel a problémával. De nálunk a "vízcsere" jött be. A védőnő javasolta, hogy forralt víz helyett próbáljunk babavizet. Mentes szentkirályit kap most a babám. 3 nap alatt rendejött. Naponta töbször is kakil, szenvedés nélkül. Szerintem egy próbát megér. :)
2016. máj. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egyből váltottam, nem fokozatosan.
2016. máj. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!