Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyit tápszert igyon egy...

Mennyit tápszert igyon egy nap másfél éves kisfiam?

Figyelt kérdés
Kisfiam nem akar enni normális bárki főzte kaját.Kecskeméti bébiételből négy félét eszik meg, de azt sem mindig teljes üveggel.Tápszerrel egészítem ki, hogy jól lakjon.Éjjel mikor felkel 160 tápszert adok neki 6-ig bezárólag. Többször megeszi mint nem.Védőnő szerint sok a 3*160 naponta.Délben és este azt kap elalvás előtt mert alig eszik vacsit.Virsli, felvágott, tojás stb meg se kóstolja tolja ki a szájából.Szerintetek mit csináljak vele?
2016. máj. 18. 22:00
 1/10 Bella169 ***** válasza:

Szerintem nem sok.

Napi fél liter tejalapúnak (anyatej, tápszer, joghurt, kefír, túró, tejpép) meg kéne lenni.

Ha nem eszik meg semmi tejterméket akkor ez még alatta is van.

Amúgy hogy néz ki egy teljes napja étkezése tekintve (regeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi) mikor, mit és kb mennyit eszik?

2016. máj. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elég nehéz leírni.Reggeli pár falat péksüti, pirítós banánturmix müzlivel.Ezeket úgy ahogy eszegeti.Hiába csinálsz eszel bármit mutogat de kiköpi ha beleerölteted a szájába.Tízórai olyan nincs mert akkor tuti nem eszik ebédre semmit.Ha úgy jön ki , hogy boltba megyünk kénytelen vagyok venni neki péksütit vagy zsemlét.Ebéd amit írtam.Ha felkel négy körl jó esetben joghurt , puding túro -rudi, nagyon sokszor semmi.Aztán ha megyünk a tesóért és be kell menni boltba szintén mint amit leírtam.Itt-ott pár falat alma.Más gyümi szóba sem jöhet.Na a múltkor sikerült mandarint kóstoltatni vele.vacsi kb ezek amit napközbére leírtam.Ídőnként elfogad tejpépet vagy üveges jó éjt papit.
2016. máj. 18. 22:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én lányomat elnézve sok a 3*160, mert ő csak este iszik 120gr tejitalt, de ő napközben mindent megeszik, azzal jól lakik.

De nektek az a kevés bébiétel mellé kell valami, azzal nem lakik jól egy ekkora gyerek.

Az éjszakai evésről írt mondatodat nem értem egészen, éjjel többször fölkel és úgy eszik meg összesen 160-at?

Gyümölcsöt, joghurtot, túrót, tésztát sem eszik a kisfiad?

Ha ti esztek veletek sem eszik?

2016. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jesszusom, hát ez nem evés :(

Mikor issza a tápszert?

2016. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bella169 ***** válasza:
65%

Hú, ez tényleg nagyon kevés.

Én továbbra is adnák ennyi tápszert mint amennyit most adsz mert valamit mégis csak ennie kell.

Bocsánat az összehasonlításért, de ugye mindenki saját tapasztalatból indul ki.

A lányom hós 3szor eszik szilárdat kb 180-200g/alkalom, reggelire és vacsorára anyatej+tápszer 500-600 g.Napi szinten 1100g körül eszik, és fele annyi idős mint a fiad.

Amit én változtatnék, hogy mivel egy másfél éves már nem kicsi a napirendhez, meghatároznám az étkezések időpontját, akkor elé tenném az ételt, majd ha nem eszi mehet a dolgára a következő kajáig nincs nassi. Biztos leszoktatnám arról, hogy két étkezés közben itt-ott pár falat péksüti ez meg az. gy éhes lesz talán annyira a következő alkalomra, hogy megeszi amit elé raksz.

2016. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ez igy nagyon rossz ugy, ahogy van. nem kéne péksuteményt meg ilyen sz.arokat kapnia.
2016. máj. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag az étkezése nagy része cukrozott, feldolgozott ételekből áll, ez nem túl egészséges :(

Állati tejet bevezettél már? Azt is kaphat.

Főzelékekkel is próbálkozz, illetve ne csinálj nagy ügyet az evésből, mert egy dackorszakkal megfűszerezve ez lesz a vége.

Ha nem eszik, akkor ne adj mást, hanem ugyanazt próbáld meg 1-2 óra múlva. Egy idő után rá fog jönni, hogy nem válogathat.

Az pedig régi igazság, hogy étel mellett gyerek még nem halt éhen.


Nekem az is bevált, hogy odaültetem magam mellé, én elkezdek enni, nem figyelek rá. Egy idő után kunyerál a kajámból (amit eleve úgy számoltam ki, hogy ő is kap belőle) és meg van oldva az etetés.

Nem a legjobb módszer, de sok gyerek TV előtt annyira elbambul, hogy simán lehet pakolni a szájába a kaját, észre sem veszi, csak rágja-nyeli.

2016. máj. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Sorba írnék.Éjjel egyszer ha felkel akkor kap tápszert.Hiába eszünk vele kunyerál ő, de mikor a szájába akarod adni nem kér.Ma nem kapott semmi nasit.Nekünk van igazi evés időpontunk 8,11.30,16,19.Ma tésztát próbáltam .két három falatnál több nem ment.Pár kanál levesbetét.Tegnap tökfőzelék.egy falat.Korábban azt hittem csak az én kajámat nem eszi meg, de másét sem.A tesójával sem tudom csalogatni hiába eszik ő érdekeset.
2016. máj. 19. 20:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Tápszert és bébiételt eszik. Tudom hogy hülyén hangzik, de lehet hogy nem tud rágni a kisfiad?
2016. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem tud rágni.Pogi alma azért lemegy.
2016. máj. 20. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!