Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyibe kerül a tápszer ha...

Mennyibe kerül a tápszer ha mással nem etetek?

Figyelt kérdés
Tehát egy kisbabát mennyit mikor hányszor mivel kell etetni és az kb mennyibe fog kerülni havi szinten? Még csak terv... és csak azért kérdezem, hogy tudjam hányszor kell eladni a lelkem mielőtt gyerekem lesz.
2016. máj. 23. 14:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hát szép árak, tényleg, hogy a fenébe fizetik ezt minimálbéres emberek? Mert hát nekik is van gyerekük, sokszor több is, hitel mellett meg minden hasonló. És ami itt van leírva az csak tápszer, és tudom hogy sokkal többe kerül még a pelenka meg a többi cucc. Akkor ezt mások hogy csinálják? Miből? Vagy ők mind fényevők meg hasonlók? Nekem nem jön be a fényburger.


Az egyetemi félévek árán már nem lepődök meg, mert ahhoz már öreg vagyok. Lassan a gyerekhez is az leszek, szóval ha akarok akkor össze kell kapnom magam és lepaktálni az ördöggel. Csak hát nem tudom az ímél címét sem.

2016. máj. 24. 15:56
 12/16 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek...már előre sajnálom. Még meg se született de az anyja már most tudja, hogy nem fogja szoptatni és hogy majd szerencséje lesz ha a legolcsóbb tápszert megkaphatja. Pff. Jól átgondolt gyerekvállalás, gratula!
2016. máj. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Snorri ***** válasza:
27%

Nekem az a véleményem, hogy szerényebb körülmények között is fel lehet nevelni egy gyermeket úgy, hogy sokszor többet kap, mint az, akinek anyagilag mindent megadnak. Első a szeretet, és a család. Ha ez megvan, akkor az már nagyon jó alap. Sokszor én túlzásnak érzem a repkedő százezreket, milliókat, meg hogy csak az vállaljon gyereket, aki ki tudja fizetni az egyetemi tandíját, mert minek annak gyerek, aki nem tud perkálni. Nekem vannak olyan barátaim, akik szerény körülmények között nőttek fel, és emberek lettek. Nem is akármilyenek. Szeretik a szüleiket, testvéreiket, becsületesek, dolgosak. Jó emberek, értékesek, tudnak szeretni. Egyszer láttam egy filmet egy nagy családról, ahol az anyuka mondta, hogy gyereket nevelni nem úri misszió. És igaza van.

A tápszerről annyit, hogy állj neki úgy, hogy lesz tejed. Ha mégsem lesz, akkor pedig pár hónapról van szó. Az én fiam tápszeres volt, de sűrítőről még nem is hallottam. Aztán kiderült, hogy laktóz érzékeny, így spec tápszert kapott, ami 350 ft volt receptre. Ha tápszer kell az elejétől, akkor is figyelembe kell venni, hogy az elején még keveset eszik, és viszonylag hamar el lehet kezdeni a hozzátáplálást. Pelusból vannak olcsóbbak is, vannak saját márkásak, Rossmann, DM, Tesco, Spar. Ruhák, bútorok használtan, bababörze, turi, jófogás. Játékok is vannak használtan, jó játékok. Később jövedelem alapján lehet kérni iskolakezdésit, jár az ingyenes étkezés, tankönyv. Egyetemet meg majd végzi munka mellett. 15 éves kortól lehet diákmunkát vállalni. Megtanulja a pénz értékét, lesz egy kis költőpénze. Legalább nem lesz olyan probléma, mint aki itt írta, hogy a fia részegen vezette az ajándékba kapott negyedik autót, amivel villogni is lehet. :((( A munkához visszatérve. Egy barátnőm a közgazdasági egyetemet végezte el munka mellett.

2016. máj. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"de sűrítőről még nem is hallottam"


És amiről nem hallottál, az nincs?

Örülj, hogy nem refluxos volt a gyereked, azért nem hallottál.

Az AR tápszer is támogatott ugyan, de sok baba nem bírja, masszív székrekedést, berepedt végbelet okozhat. Ha nincs pénzed, gondolom ezt választod, igaz? Szenvedjen, mert nem úri huncutság gyereket nevelni, minden szegénynek JOGA van gyereket vállalni, igaz? A gyereknek mire van joga? Szenvedni? Ha ortopéd 40 ezres cipő kell rá, akkor inkább legyen sánta? Ha laktózmentes diéta, akkor fosson naphosszat?


"Egy barátnőm a közgazdasági egyetemet végezte el munka mellett."


Én is, de véletlenül sem volt mókás, ahogy testvéremnek a műszaki kar sem (rendesen belegebedtünk a tanukás melletti műszakozásban egészségileg is). Lehet nulla támogatással is egyetemet végezni, de bármennyire is szeretjük egymást, boldogabbak lettünk volna, ha mi is élhettük volna az átlag gondtalan egyetemisták életét, akik max. zsebpénzért diákmunkáznak, nem a villanyszámláért.


Bármikor rosszabbodhat egy család anyagi helyzete, tény. De eleve kínlódásra ítélni, mert az egészségét se bírod támogatni?

2016. máj. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy gyereket csak drága babakocsiban lehet tologatni és márkás ruhában járatni. Itt arról van szó, hogy anyukának már az első fél évben sem lesz ételre pénze! Ez rendben van?

A mi fiunk pl ekcéma miatt kapott speciális tápszert, de csak egy fajta volt, ami bevált, ebből egy doboz receptre is 1900 Ft és havi 7-8 elfogyott. Emellett kellett speciális testápoló, sampon, külön krém a füle mögé és így tovább, ez is havi legalább 10 ezer Ft volt. De pl tejpépből is csak ha-sat ehetett... Mi sem ráztuk soha a rongyot, nem volt drága bútor, babakocsi, de a saját lelkiismeretemmel nem bírtam volna elszámolni, ha azért kellettvolna vvéresre vakarnia magát, mert nincs pénzünk drágább tapszerre, gyógyszerekre... De ha valakinek nem fontos a gyermek egészsége, akkor hajrá....

Jah és mi sem több százezret keresünk, de azért gyűjöttünk 19 éves korunk óta, hogy ami fontos, azt meg tudjuk adni. Szép dolog a szeretet, de a mi fiunkat pl hidegen hagyta volna, hogy mennyire szeretjük, ha közben észveszejtően viszket az egész teste. Mindenre nem elég a szeretet.

2016. máj. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Snorri ***** válasza:
27%
Kedves 14-es. Én a sűrítőt azért írtam, mert lehet, hogy nem fog kelleni, mert pl nálunk sem kellett. A stílusodat kikérem magamnak. Leírtam a véleményemet, a tapasztalataimat. Tartom továbbra is. Sok embert ismerek, akik szerény körülmények között nőttek fel, és ennek ellenére mindent megkaptak, amire szükségük volt. Nyilván nem az ekcéma krémről beszéltem, hanem arról, hogy itt néha olyan tételeket sorolnak fel, ami nélkül igenis lehet valaki boldog gyermek. Arra már inkább nem is mondok semmit, hogy azzal gyanúsítasz, hogy hagyom szenvedni a gyermekemet...Azt pedig nagyon sajnálom, hogy dolgoznod kellett egyetem mellett. Tényleg, őszintén. Sanyarú sors, mi neked jutott osztályrészül. :)))
2016. máj. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!