Rockabilly69 kérdése:

8 hetesek az iker fiaim. Tápszeresek. Ma vettem észre, hogy a vényre az van ráírva: Ellátva: 417 nap. Mit jelent?

Figyelt kérdés
2016. jún. 14. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor beírják a gépbe, hogy mennyi a javasolt napi adag, akkor a gép kalkulál a tápszermennyiségből egy ellátottságot.

Lehet, hogy a két babának egy receptre nyomtatták a sok doboz tápszert, amiből a gép kevesebbet kalkulált ki adagnak, mint amit valójában esznek és így egy gyereked mondjuk csak 2 hónapnyi tápszert kapott valójában, de a gépet nem lehet átírni.

2016. jún. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valahogy én is így gondoltam. 😊 Megerősítettél. Ettől függeltenül kiírja ugye?
2016. jún. 14. 21:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztosan, ha mondod, hogy egy gyerek hetente 2-3 dobozzal eszik meg, akkor nem nehéz kiszámolni a dokidnak, mennyire van szükségetek és valahogy majd megoldja, főleg ha már csak tápzeresek. Annyiból szerencsés, hogy kettőre lehet írni felváltva. Nekem csak egy gyereknél jött ez elő, de nem engedett hamarabb receptet adni a rendszer pár hónapja, csak 3 dobozra, mert előtte 2x3 dobozra kaptam és szerinte el voltunk látva még.
2016. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Volt, hogy kiírt 16 doboznyi tápszert, csak egyet váltottam ki, a többit meg nem, mert nem ették. Akkor itt volt a bibi. Köszönöm a válaszodat.
2016. jún. 14. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az a bizos, ha felhívod az asszisztenst mielőtt kiváltod a receptet. Nehogy az legyen, hogy legközelebb nem tud felírni, mert a gép szerint több, mint egy évre felírták.
2016. jún. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Maradt egy vényem, 4dz 900g-os tászerről. Most látom, hogy 5x 30ml.. Így már érthető a 417 nap. Már mióta 150ml esznek. Mégegyszer köszönöm, ment a zöld kéz 😊
2016. jún. 15. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!