Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Sajnos nincs elég tejem....

Sajnos nincs elég tejem. Valószínűleg mert elég vékony alkatú vagyok,53 kilóval mentem szülni. Így lehetne kérni hogy kapjon a babám mástól anyatejet, de én irtozóm a gondolattol is hogy másét igya. Így maradnék a tápszer mellett, szerintetek?

Figyelt kérdés
2016. szept. 12. 14:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A tápszer nem méreg, sokan felnőttek egészségesen tápszeres babaként.

Viszont én anyatejadó voltam, és el kell mondanom, hogy nagyon szigorú feltételeknek kellett megfelelnem, hogy adhassak tejet (tüdőszűrés, HIV szűrés, bőrgyógyászati szűrés...stb). Emellett a leadott tejet is szigorúan bevizsgálják bakteriológiai szempontból, és kiöntik azt, ha a legkisebb szennyeződést is találják benne. Ezért lefertőtlenített kézzel (és fertőtlenített ciciből), szigorúan sterilizált eszközzel fejhettem csak, maszkban.

Ezt csak azért írtam le, hogy feleslegesen irtózol más tejétől, ha azt az anyatejgyűjtő állomástól kapod.

2016. szept. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is tejleadó voltam, nem kevés vizsgálat után adhattam csak tejet, és a leadott tejeket is vizsgálják. Mondjuk én nem bánom, hogy van, akinek nem kell, mert van épp elég beteg, extrém kis súlyú baba, akiknek viszont nagyon nagyon kell, és így is nagyon kevés a tejadó anyuka. Amikor én is adtam le, velem együtt 9-en voltunk összesen, megyeszékhelyen, regionális szülészettel, a problémásabb babákat több megyéből is ide hozták, úgyhogy jó helyre ment a tej.

Egy egészséges kisbaba meg vígan felnő tápszeren is, főleg, hogy a kérdező írja, hogy kapott mellette azért anyatejet is, még ha nem is sokat. A nagyobbik gyerekem nekem is tápszeres volt, és nem azért, mert alkatilag alkalmatlan voltam a szoptatásra (hiszen a másodiknál még több tejem is volt, mint amennyit a baba meg tudott enni), hanem mert rossz volt a technikám, és senki nem mutatta meg rendesen, hogyan kéne csinálni. Másfél hónap után nem volt már tejem egyáltalán. Most 9 éves, kétéves koráig egyszer sem volt beteg (bezzeg a kicsi, akit csak szoptattam féléves koráig, már négy hónaposan elég csúnyán megbetegedett), és az ovit is nagyon kevés megbetegedéssel csinálta végig, a suliból meg talán ha három napot hiányzott csak betegség miatt.

2016. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!