Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Egy éves kislányom még mindíg...

Egy éves kislányom még mindíg eszik éjszaka. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy évett betöltötte, és van, hogy kétszer is eszik éjszaka. 180 ml tápszer eszik meg. Napközben jól eszik. Fürdés után megeszik 200-240 ml tejitalt. A gyerekorvosom szerint ez nem egészséges. Próbáltam csak migitatni, de addig sír, míg nem adok tápszert. Van valaki hasonló helyzetben?
2016. szept. 19. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Voltam. Majd elhagyja. Ha ehes, adj neki.
2016. szept. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Nekem 2 eves elmult a lanyom es meg mindig kelunk ejszaka tejcire.
2016. szept. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A mi lányunk is 2x kelt 1 évesen. Majd pár hétre rá lecsökkent 1 kelésre. Nappal vizet iszik, de éjjel üvöltve kiköpte. Mikor már tudta mondani, akkor félálomban sírta, hogy "tejcsi". Sok helyen olvastam, hogy 2 éves korig nem gond, ha eszik. Szóval nem aggódtam. Most 23 hónapos és kb 1 hónapja elhagyta az éjszakai evést és végig alszik. Este megiszik 9 körül 180 ml tejitalt és reggelig ennyi. (Az esti evéstől is függ, hogy mikor iszik reggel: 6-8 között iszik 120 ml-t, de van hogy kimarad nála a reggeli tej.)


Én anno a védőnőnek jeleztem mindig, hogy még eszik éjjel, de nem mondta, hogy gond lenne. Igaz nem evett ekkora mennyiséget. A lányunk beállt a 120 ml-re valamiért.

Este valami táplálóbb étel kellene, akkor jobban bírja a poci. Nekem legalábbis ez volt a meglátásom.

2016. szept. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A mi fiunk is evett ejjel ennyi idosen. Én a védőnő javaslatára próbálgattam a tejitalokat és volt egy, aminél már első éjszaka sem kelt, így annál maradtunk. 15 hónaposan volt az első átaludt éjszakája. De még később is voltak időszakok, amikor felkelt éjjel enni, akár többször is, de ezek csak átmeneti periódusok voltak.
2016. szept. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
Hát, ehhez érdemben nem tudok hozzászólni, mert kb 6 hetes kora óta 10-12 órát alszik éjjel. 1 éves kora után tehéntejet kapott rögtön ébredés után, de éjjel nem igényelt se tápszert, se tejet.
2016. szept. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

5-ös, hát gratulálunk ez igazán fantasztikus, szuper anya vagy és emellett ez egy rendkívül hasznos hozzászólás volt!


Kérdező, nálunk mindegyik gyerekemnél az éjszakára való tápszer, tejpép vált be. Fürdés előtt, vacsira kaptak tejpépet kanállal, és fürdés után, közvetlenül elalvás előtt még megkínáltam őket "jó éjt" tápszerrel, volt amikor csak pár kortyot ittak, volt hogy az egészet lehúzták.


Én a Müllerben vettem a Hipp Gute Nacht pépeket, tápszereket.

2016. szept. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Este eszik valami "rendes" ételt is? Anno a lányom fürdés előtt evett valamilyen felnőttes vacsit, majd lefekvés előtt kapott tejpépet (az esti szopit olyan 11 hónaposan hagyta el magától), amennyi jólesett neki (változó volt a mennyiség). Nálunk ez bevált, csak vizet inni kelt néha 1 évesen.
2016. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igaz én szoptatok, de a 15 hós lányom szintén kétszer ébred éjjel enni (vagy többször, kettő a minimum). Nem hinném, hogy éhes. Mondjuk ő nagyon keveset eszik nappal és este is csak csipeget, próbáltuk a tejpépeket , italokat de attól sem aludt jobban :-((
2016. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 20. 07:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez inkabb rossz szokás lehet, hacsak tenyleg nem éhes. Adj neki tápláló vacsit, olyasmit amit ti is esztek plusz a tapszer. Ezek utan nem gondolnám, h éhség miatt felkelne... Ha megis, az nem az éhség lesz, hanem a foga vagy mas egyéb, es ha mar ébren van, akkor eszik is. En megprobalnam, h egyre kevesebb tejet adnék neki ejjel, majd szep lassan kivaltanam vizzel. Nyilvan lesz 1-2 hosszabb éjszaka, de annyira hamar átállnak...szerintem sem egeszseges amugy, gondolom o mar mindent eszik, a kis gyomrának mar sokmindent meg kell emesztenie, éjszaka pedig pihennie kellene...
2016. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!