Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nézik le az anyatejjel...

Miért nézik le az anyatejjel táplálók a tápszereseket?

Figyelt kérdés
Amikor megtudják, hogy a babám tápszeres, sajnálkoznak. Vannak olyan anyukák, akik ez miatt nem is szívesen beszélgetnek velem. Meg most is olvastam egy válaszban, hogy "a tápszer tyúkoknak és disznóknak való". Akinek valamiért nem sikerül a szoptatás, akkor az ne etesse a gyereket, hagyja éhen halni? Vagy dobja le a Taigetoszról?
2016. okt. 3. 11:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
21%

az anyatejben vanna antitestek, növekedési hormon, az eőtejet első oltásnak is hívják és véd hozzátáplálásnál az ételallergia kialakulása ellen is, a szoptatási kontakt is hat a pszichére.

nem véletlen, ha szánják a tápszeres babákat.

de ezért lenézni másokat, már túlzás.


amúgy sok anya meg egyszerűen csak nem szoptat kitartóan 2-3 óránként 1 óra hosszakat az elején, azután meg sír, hogy nincs teje, az ilyeneket sem lehet sajnálni.

2016. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
19%
Nem értetted félre a válaszolót? Bár most nem láttam de régen igen ezt a beszólást, ez nem a tápszerre vonatkozott akkor, hanem amikor tápnak emlegeti valaki a tápszert. Sokaknak nem tetszik a táp kifejezés. Egyébként én nem tapasztaltam ezt. Nekem is tápszeres a kisfiam és nem kaptam lenézést miatta.
2016. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
37%
Én mondtam, hogy haszon állatot szokás táppal etetni és csöppet sem bánom. Persze nem olyanokra értettem, akik valamiért nem tudnak szoptatni. Mert elapad nekik. Olyanokat ítélek el, akik lusta disznók szoptatni vagy kényeskednek. Nekem és normális embernek biztos nem mesélik be, hogy az anyatej nem sokkal különb. Babának anyatej való és mint írtam, egészséges, emészthető ételek. Persze gondolom egyszerűbb és olcsóbb elé vágni a tápszert, mint piacon bevásárolni vagy kertet művelni és ezekből turmixolni, főzni. Lehetek 0% , akkoris hánynom kell az ilyen anyáktól.
2016. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
42%

Hát..

Igen néha furcsán néznek az emberre ha tápszeres a gyerek. De manapság olyan jó kis tápszerek vannak. Nem kell rizsnyákot adni a babának.

Aki lenéz buta ember. Ennyi le kell sz...ni

Én letojom ha mondom tápszeres és szájhúzgálást kapok.

2016. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az olyan lényektől kell hánynom, mint a 13-as válaszoló....
2016. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
25%
felénk újszülötteknek írnak el anyatejet(gondolom nem véletlenül), az anyuka meg vagy megy érte, vagy nem
2016. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
88%

13As es elarulod,hogy teszel kulonbseget latatlanban? (meg egyaltalan miert..ez mondjuk már a te bajod)lehet,hogy anyuka szimplan nem osztja meg veled,mennyit költött tejserkentore,meddig nyuzta a mellet es hany órát fejt mire a tapszer mellett döntött? Csak egyszeruen azert ,mert nem tartozik rad es nem mki martirkodik...

En nagyon szoptatas párti vagyok es az első gyerekorvosunk is az volt,nem írt fel tápszert,hiaba kértem....nem a szoptatast akartam megúszni,jol akartam lakatni a gyerekemet végre..elkuldtem ugyeletre a férjemet,hogy irasson...persze a sajat dokink volt,de akkor mar rohogott rajtunk(nekem is o volt az orvosom,igy az ismeretseg eleg regi volt,hogy megtehesse)es felirta. Lass csodát a gyereknek 1 doboz tápszer lett kivaltva,amibol kb. 3 adagot evett es utána 2.5 évig szopizott..de akkor mikor kellett,jollakott es utana kiderült,hogy le volt tapadva a nyelve,emiatt nem bírt rendesen szopizni...

Ennyit az eloiteletekrol...

Vagy a csaszaros szülés nem szules is egy jo téma még...és esetleg a cumi adasarol/nem adasarol is lehet vitazni,lenezni a masikat..sot a hordozas,egyuttalvas es barmi mas miatt is,ami a gyerekkel kapcsolatos...

De en azt mondom amíg nem jártál mas cipojeben,addig ne iteld el dontesei/helyzete miatt..

2016. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
75%
Seni ne bántsa a kérdezőt én értem mit él át mert én is találkoztam vele.Édesanyámnak volt még nagyon régen egy kollegája, csak látásból ismerem és összefutottam vele.Tudta, hogy megszületett a pici az első kérdése:"Tejed van?" Majd lehidaltam, úgy gondolom pláne egy férfinek nem illik ilyet kérdezni, másrészt mi vagyok én fejős tehén?Ráadásul mindent megtettem hogy legyen pénzt/energiát nem kímélve de sajnos nem lett igy még fájdalmasabb volt a kérdés.Valaszoltam illedelmesen, hogy sajnos nincs de remélem a másodiknál nem lesz ilyen probléma ☺ Erre a reakció:"Akkor mivel eteted?" Majdnem mondtam neki, hogy a jó édes.....Szóval én megtudlak teljes mértékben érteni.Ne foglalkozz velük, most már én is eltudom a fülem mellett engedni ezeket a megjegyzéseket.
2016. okt. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%

Miért néznék le? Én anyatejjel tápláltam, soha nem jutott eszembe, hogy a másik módot lenézzem. Ez így mindenkire biztos nem igaz. Ha meg némely hülye így viselkedik, akkor eszéhez kell érteni.

Egyébként üdv a gyereknevelésben, kb minden téma ilyen megosztó, ahogy én láttam. Hogy altasd, mivel fürdesd, mivel etesd (később, hozzátáplálásnál), stb. Úgyhogy már most gyakorold, hogy ne érdekeljen az ellentábor véleménye.

2016. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos evvel a lenéző érzéssel találkoztam ráadásul a védőnő felöl segítségért mentem hozzá és lenézést kaptam plusz kibeszélt harmadik embernek a problémámat sajna tápszert kell adnom a babámnak szoptatom de nem elég neki és pótolni kell talán hadjam éhezni mert berögzült fel nem fogó emberek nem értik meg ha egy anyuka oknál fogva tápszerhez kényszerül csak egyszer éljék már át azt amin egy anyuka keresztül megy mire tápszerhez kényszerül tudom miről neszélek
2016. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!