Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Meddig lehet az elkészített...

Meddig lehet az elkészített tápszert odaadni a babának? Mikor kell kiönteni?

Figyelt kérdés

Megcsináltam a tápszert, de mire kész lett, visszaaludt. Mennyit lehet ilyenkor várni? Vagy ha lehűlt, akkor hűtőbe lehet tenni és később újramelegíteni? Vagy öntsem ki mindig (eddig ha 15 perc után sem kelt fel, kiöntöttem és később volt, hogy készítettem újat).

2 hetes első baba.


2016. okt. 18. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Szivecském, rajta van a dobozon!

Tudod, amiből kivetted a port!

2016. okt. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Úgy tudom, hogy bekeverés után 2 órát áll el.Nálunk is volt már így hogy elaludt mire beértem a cumisüveggel, ilyenkor vagy beleteszem cumisüvegmelegítőbe, vagy egy bögrébe öntök vizet felforralom és abba teszem a cuumisüveget a szobába így mikor felkel rögtön tudom adni...mondjuk én nem szoktam 2 órát tartogatni, ha 1 órán belül nem kel fel akkor inkább kiöntöm és csinálok frisset.
2016. okt. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem vegyél cumisüvegmelegítőt. Abban állandóan megfelelő fokon lehet tárolni a vizet. Mikor etetni akarod, csak ki kapod a vizet a melegítőből beledobod a tápszert és kész. Ennyi idő alatt nem alszik el. Ez kb 30másodperc. :)
2016. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csecsemőosztályon előre van elkészítve az egy napos adag és a hűtőben van.


Más szóval egy napig simán eláll a hűtőben. Ha nem eszi meg, beteszed. Legközelebb meg előveszed és megmelegíted. Ha kell kiegészíted frissel.


Én max kétszer szoktam így megmelegíteni. Ha ez után sem eszi meg, vagy marad, akkor azt kiöntöm. 12 óránál tovább pedig nem tárolom a hűtőben. Nálam ez a szabály.


A dobozon nyilván az van, hogy mindig frissen kell készíteni, mert (jogosan) nem vállalják a felelősséget az esetleges tárolási hibákért és az abból eredő problémákért.

2016. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én max 1-2 órát tárolom hűtőben, ha addig sem eszi meg, készítek frissen.
2016. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Max 3 órát hagyom véfőnő mondta de volt olyan hogy 4 órára rá adtam oda semmi baja nem volt egyszer sem a csecsemő osztályon is előre el van készítve és melegítik
2016. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!