Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Az elkészített tápszer meddig...

Az elkészített tápszer meddig áll el?

Figyelt kérdés
7 hetes a kislányom. Eddig csak anyatejet evett. Az utóbbi pár napban már kb napi 1szer tápszert is kellett neki adnom, mert nem volt elég neki a tejcsi. Ha elkészítem a tápszert és nem eszi meg mind (mert nem tudom kiszámolni, hogy pontosan mennyit fog enni), akkor az meddig áll el?Hány órát? Hűtőbe tegyem a maradékot?

2015. febr. 24. 20:21
 1/7 Wiky93 ***** válasza:
48%
A maradékot mindig kikell önteni :)
2015. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Szobahőmérsékleten 2 óra .

Hűtőben simán jó a következő etetésig

2015. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nekem nem kap minden étkezéskor tápszert. Ha pótolni kell tápszerrel és megmarad, akkor a következő etetéskor tejcsit adok mert akkor már van elég. A bekevert tápszert 24 órán át akkor nem lehet tartani?
2015. febr. 24. 20:46
 4/7 anonim ***** válasza:

A kórházban előre bekeverik a napi adagot, igaz, azt nem tudom, milyen fajta tápszert adnak ott.

A dobozra ugye 2 óra van írva, de szerintem rossz íze van, amikor már kihűlt és rámelegítettem. Én utazás alkalmával egyszer egyszer adtam már oda 3-4 órája bekevert, adandó alkalommal újramelegített tápszert is (milumil ha start-ból), semmi gond nem volt belőle, de napi adagot nem mertem előre bekeverni.


Szerintem csinálj etetésenként 60-90ml-t és ha előbb éhes, akkor kevés volt, vagy kevesebb megy a kukába.

Vagy fejj le előre a tejet, egy ideig adj egy teljes adag tápszert egy evésre és a lefejttel pótold ki a többi szoptatást. Az anyatej eláll 3 napig is a hűtőben.

2015. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wiky93 ***** válasza:
48%

Én a maradékot biztos nem adnám oda neki...

De amúgy a dobohokon is rajta van, hogy a maradékot ÖNTSE KI!

Meg ha csak pótlásként adod, tehát alig fogy a dobozból, akkor mibaj ha kiöntöd? Spórolni akarsz vele?

2015. febr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wiky93 ***** válasza:
dobozokon*
2015. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
rajt van a dobozon a leírás. Maximum 2 óra
2015. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!