Van akinek a babája tej hiányában tápszer helyett mástól kap (vagy kellene kapnia) anyatejet?

Figyelt kérdés
Mi az oka ami miatt a tápszer helyett az orvos kiírja? Van olyan akinek szüksége lenne rá de nem jut hozzá amiért kevesen adják le a tejgyűjtő állomásra? Esetleg van olyan aktív online fórum ahol eljuthatok azokhoz akik ilyen helyzetben vannak? Ha kiírja az orvos de a tejet adó anyuka másik városban lakik akkor fagyasztva is el tudnak számolni vele?

2016. okt. 22. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, erre vannak az anyatejgyűjtő állomások. Orvos kiírhat anyatejet pl. koraszülött babának szoktak. vedd fel a védőnővel vagy a háziorvossal kapcsolatot, ők segítenek ebben.
2016. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az anyatejgyűjtő állomáson tudom hogy működik. A weboldalukon leírják de sajnos ebben a városban ahol élek nincs. Viszont elvileg van olyan hogy tejleadó anyukától viszi a másik anyuka a tejet amit a doktornő ír fel. Persze a tejleadó anyuka ugyan azokkal a vizsgálatokkal rendelkezik ebben az esetben is. Védőnőm sajnos nem tudott nekem segíteni. Annyi tejcsim van hogy hiába az egyik barátnőm babája is a tejtesónk lett és mind a két pici havi egy kg-ot híztak még így is napi 1 liter tejet fagyasztok le a két kicsi mellett. Próbáltam fórumot keresni de egy kihalt fórumot találtam csak ahova írni tudtam és persze hetek óta semmi reakció nem történt... Azt se nagyon tudom hogy mi okból írnak fel tejet tápszer helyett... talán segítene a keresésben ha tudnám. Pl hallomásból tudom csak hogy koraszülötteknek de nem vagyok ebben biztos így nem szeretnék odatrollkodni egy olyan fórumra ahol nincs is rá szükség. Illetve Budapestre minden héten tudnék nagyobb adagot küldeni fagyasztva mivel a friss nem áll el egy hétig... a tejgyűjtő állomás meg fagyasztva nem veszi át csak az aznapit gyakrabban pedig nem tudnàm küldeni. Nem tudom hogy ha egyáltalán találnék valakit aki nem a városomban él azzal meg tudnánk-e oldani hogy felírja neki a doktornő hogy a babàja támogatással megkaphassa én pedig az oeptől illetve hogyan számolnak ebben az esetben el a mennyiséggel... Esetleg van olyan tejgyűjtő állomás ahol fagyasztva átvennék és akkor időnként megtennék egy nagyobb utat amikor egy nagy adag felgyűlik hogy leadjassam... ?
2016. okt. 22. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!