Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Rossz anya vagyok amiért...

Rossz anya vagyok amiért tápszert is adok a babámnak?

Figyelt kérdés

Szülés előtt sokat olvastam az igény szerinti szoptatasról, és meg voltam róla győződve hogy én is így fogom táplálni a babámat. Meg is próbáltam szülés után, de elég nehezen indult mert a babám nem szopott rendesen, én már teljesen kivoltam, ezért kezdtem tápszerrel pótolni, Nagy csalódás volt ez az elején. Úgy éreztem mérget adok neki. Be is depisedtem kicsit. Azt hittem könnyű lesz minden nyöszörgésre cicit adni neki, de rájöttem hogy ez nagyon kemény meló.

Vannak olyan ismerőseim akik még színházba se tudnak elmenni mert nem tudják a babát otthon hagyni. En ezt nem tudom csinálni. Rossz vagyok amiért még igénylem néha a szabadságot, kicsit kimozdulni a gyerek nélkül? Ugy érzem enélkül begolyozok. Attól hogy született egy gyermekem én nem csak anya vagyok, hanem még nő is, nem adhatok fel mindent. Persze nagyon szeretem a babámat ( 3 hetes), de néha jól esik kimozdulni nélküle.

Rossz vagyok amiért



2017. márc. 15. 16:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%
9-es a masik mintaanya.
2017. márc. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
52%

nem vagy rossz anya én ugyanezen okbol taplaltam vegyesen a lanyom 2 honapos koraig...azert csak addig mert én utananeztema tejszaporitasnak es addig dolgoztam az ügyon mig el nem tudtuk hahyni a tapszert....1 eves koraig szopizott.

de nem vagy rossz anya, akkor se lennel ha kizarolag tapseres lenne mert nem ezen mulik.

szerintem magad elott kellene lerendezni hogy most azert tapszeres e mert el szeretnel ide oda jarni (mellesleg egy jo kis kezo fejovel ezt anyatejeslent is megtehetnéd) vagy azert mert elapadt az elején és nem tudod hogyan szaporithatnad..mert utobbira vannak praktikak...egyik sem gond szerintem de ezt neked kell eldontened magaddal szemben

2017. márc. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagy rossz, ha kell mozdulj ki 1-2 órára és legyen egy kiegyensúlyozott anyukája a babádnak. Apuka is ugyanolyan szülő, vigyázhat rá, jót is tesz a gyerekkel való kapcsolatának. Én munkából estem szinte be a szülőszobába, fodrászként egész nap emberekkel foglalkoztam, hát én se készültem fel a hirtelen csendre.
2017. márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív hozzászólásokat. Igen, en is utolsó percig dolgoztam, mikor abbahagytam a munkát nagyon nehéz volt megszokni az itthon ülést.

Azért adok neki tápszert is mert szülés után antibiotikumot kaptam, lehet amiatt nincs olyan nagyon sok tejem. Ugy szokott lenni hogy egy órát szoptatom, de mindig alszik bele, hiába ebresztgetem, és a technikájával is valami baj lehet, mert szegény szopik de nagyon ritkán nyel. Tehát 1 óra szoptatás után tápszerrel pótolok, mikor elalszik akkor még egy órát fejek hogy a következő etetésnél legyen amivel pótolni. De nem mindig tudok lefejni elég tejet, és a mellbimbóim sem bírják a sok szopit és utána fejést.

A kimozdulást pedig nem kell túldramatizálni, nem akarok minden nap menni, csak néha kicsit jó fellélegezni a pelus csere-szoptatás-cumisuveg-fejés-sterilizálás ismétléséből. Amúgy a párom és anyukám is mindig mondják hogy kicsit menjek el itthonról közbe, mert látják hogy milyen állapotban vagyok, mindennaposak a sírások, ez már depresszió sajnos. Jó lenne kijönni belőle.

2017. márc. 15. 20:20
 15/26 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, ha neked már három hét után fellélegzésre van szükséged, van egy rossz hírem: ez csak sokkal rosszabb lesz. Akkor mit fogsz csinálni? Napokra magára hagyod a gyereked, mert neked fellélegzésre van szükséged? Apuka legalább nem hanyagolja el a gyereket remélem.
2017. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy elhanyagolom azért mert heti 1-2 alkalommal nem vagyok vele 2 óra erejéig.
2017. márc. 15. 20:30
 17/26 anonim ***** válasza:
78%
Oké, hidd ezt...de ha már most,mikor még csak arra kéne koncentrálnod hogy összeszokjatok lelépsz, mi lesz később. Az ilyen nők gyerekei alszanak már pár hónaposan a nagyszülőknél..szerintem ennek nem az önzőségedről kellene szólnia hanem a gyereked igényéről.
2017. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Valóban ott fog aludni 7 hónaposan a nagyszülőknél mert lagziba kell mennünk és nem hiszem hogy jót tenne neki ha magammal vinném.
2017. márc. 15. 20:49
 19/26 anonim ***** válasza:
45%

jesszusom ezt a sok alszent majmot....kérdező egyáltalán nem leszel attól rossz anya ha kiveszel hetente 2 óra szabit :) csak itt mindenki mintaanya ám.

én egyébként nem mizdultam ki a nagylányim 1 éves koráig mert nem volt rá igényem, illetve szombatonként suliba jártam 7 honapos koratol, addig apával kellett lennie ("szegényke" elráncigálta apa mellőlem mimden szombaton kirándulni meg a medveparkba stbm..) a kisebbik lanyom most 5 honapos, 8 lesz mikor eskuvore megyunk, majd ismet eskuvore 10 hos koraba, mindket alkalommal a nagyinal alszik. szemet egy dog vagyok en is latod;) meg most hetvegen is a nagyinal lesznek nalkozben mert a ferjemmel szeretnék tolteni egy delutant...igy nyomjuk mi, szaranyak....szerintem akik itt neked estek full bevannak savanyodva es csak feltekenyek amiert neked van kivel es van hova elmenned. ne foglalkozz veluk.


a szoptatasrol: en is antibiot szedtwm mert mellgyulladast kaptam, 4 nappal a csaszar utan. 2 hetet voltunk bent, venasan es tablettaba is kaptam a gyogyszert, ugy jottunk ki hogy 10 milit tudtam fel ora alatt fejni....ahogy hazaertem, mérleg, moremilk kapszula, citromfutea betaraztam es neki alltam mérni, szoptatni, pótolni és fejni-fejni-fejni...naoi haromszor fejtem legalabb, a 7-5-3-1 modszerrel...kozben toltam a szaporitokat, szopi elott utan megittam fel liter vizet es tömtem a kalacsot pizzat stb. 6-8 hetesen mar alig kellett tapszer,2-3 hos korara ujra kizarolagos anyatejes lett...persze nem sokat aludtam a fejesek miatt meg amugy is hasfajos volt a vegyes taplalalstol, de hát mi szaranyak, még mindenezek utan sem ugye erdemeljuk ugye a pihenest ;)

2017. márc. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
71%

Igen, utolso, akik harom hetes gyerek mellett nem sirnak ejjel-nappal, ok mindjart irigyek:) Mire?!

Azt hiszed, az a normalis, ha valaki nem talalja fel magat egy ujszulott mellett? Nekem mindharom gyerekem mellett sikerult. Es meg a ferjem is megvan.

Nem kell beallitani ugy, mintha az lenne a normalis, amit ti sugalltok.

2017. márc. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!