Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Rossz anya vagyok amiért...

Rossz anya vagyok amiért tápszert is adok a babámnak?

Figyelt kérdés

Szülés előtt sokat olvastam az igény szerinti szoptatasról, és meg voltam róla győződve hogy én is így fogom táplálni a babámat. Meg is próbáltam szülés után, de elég nehezen indult mert a babám nem szopott rendesen, én már teljesen kivoltam, ezért kezdtem tápszerrel pótolni, Nagy csalódás volt ez az elején. Úgy éreztem mérget adok neki. Be is depisedtem kicsit. Azt hittem könnyű lesz minden nyöszörgésre cicit adni neki, de rájöttem hogy ez nagyon kemény meló.

Vannak olyan ismerőseim akik még színházba se tudnak elmenni mert nem tudják a babát otthon hagyni. En ezt nem tudom csinálni. Rossz vagyok amiért még igénylem néha a szabadságot, kicsit kimozdulni a gyerek nélkül? Ugy érzem enélkül begolyozok. Attól hogy született egy gyermekem én nem csak anya vagyok, hanem még nő is, nem adhatok fel mindent. Persze nagyon szeretem a babámat ( 3 hetes), de néha jól esik kimozdulni nélküle.

Rossz vagyok amiért



2017. márc. 15. 16:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%

19, A normalis az, ha valaki megtalalja az arany kozeputat. Az "egyfolytaban bogok a 3 hetes gyerekem mellett" az nem az! En eljartam baratnozni, edzeni, szoliba, vacsizni ferjjel vagy baratokkal a baba 4-5 honapos koratol nelkule, fokozatosan. Mindig porgos tarsasagi eletunk volt/van, de az elso idoszak eszembe nem jutott vergodni hogy jaj de sz.ar nekem mert 3(!) hete nem voltam csavarogni.....voltam csak epp a babaval es csaladommal/ barati tarsasaggal Varosligetben, stb.

De nem hisztiztem meg bogtem mert 3 hete a babaval kell foglalkozni! Az meg szegyen, hogy ha egy anyuka mar az elso hetekben annyit bog hogy a csalad is sajnalgatja ..... ennyire nem gyenge senki.... Azt az anyat en is sajnalgatnam, aki 6-7 honapja nem tud kimozdulni mert mondjuk a babaja extrem siros es extrem szopifuggo, de azert a 3 het babagondozas miatt valaki szo szerint annyira kiborul a csavizas hianya miatt, hogy mar a csaladtagok is szanjak? Nem ez a normalis.

2017. márc. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
38%

hát én egy erős nőnek tartom magam de az első 4 hetet masszív végig bőgtem. Hallottál már olyat hogy gyermekágyi depresszió? a hormonok gyötrik, ebben nincs semmi nemnormális, minden második nővel megesik, még a legerősebbekkel is, nem gyengeség, hogy te nem voltál ebben benne, az szimplán a hormonális egyensúlynak köszönhető.

Egyébként teljesen egyetértek az aranyközépútban. Nem normális ha valaki az első egy évben full depressziós és minden nap bulizna vagy passzolná le a gyereket. És az sem normális aki egy 5 hónapos gyereket 2 órára nem mer otthagyni a nagyszülőknek.

A kérdező szerintem még a normális kategória. de nem hiszem hogy a mi tisztünk lenne ezt megítélni. mindenki söprögessen a saját portája előtt.

2017. márc. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
ja és mindezt úgy írom hogy én abszolút az egyik véglet vagyok: aki nem hagyja ott a babáját még a nagyira se szívesen, nem hogy baby szitterre, pedig a nagyobb már 2,5 éves a kisebb 5 hónapos..szóval félreértés ne essék egyáltalán nem állok a fiatalon szülni aztán naponta bulikázni táborba, csak egyszerűen most látom, 3 év otthon léttel a hátam mögött, hogy bizony nem jól csináltam, már az elején szoktatni kellett volna őket nagymamához minimum, és többet eljárni a férjemmel kettesben, mert ost bizony vannak köztünk gondok, és esélyünk sincs megoldani, mert a gyerekek nem nagyon vannak el mással rajtam kívül.
2017. márc. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
64%

Nem teher róla a kérdező,hogy depis. Ha az,segiteni kell neki,ha ez esetleg az,hogy elmegy moziba,vagy majd mamánál alszik az 5 hónaposa,akkor az. Én nem vallom rossz anyának magam,mert aludt már ott 5hónap alatr 3x a baba,mialatt mondjuk én nem buliba mentem,hanem a szüleimnél voltam és elmentem fodrászhoz az esküvőnk előtt 2héttel.

Nekem meg az visszás,hogy bulizni mennek azaz anyák a 8-12éves mellől,mintha kamaszok lennének 40 évesen.

2017. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo, en tortenetesen 41 vagyok. 8, 14 es 17 eves a harom gyerek.


Rohej a velemenyed;) 40-41 evesen netan nyugdijasklubba jarjunk mar? Te kb. 20-25 lehetsz, akik szerint a 30+ assa el magat.


En meg pont azt vallom, hogy nem lofralok el par hetes, honapos mellol.

2017. márc. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

25-el egyetertek.

Aki mar a parhetes gyereket se birja el idegileg, varni kellett volna a gyerekvallalassal.

2017. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!