Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon hamar tápszeres lett a babája? Mikor? Mi volt az oka? Hogy tudtátok feldolgozni?

Figyelt kérdés
Enyém 6 hetes. Elapadt a tejem :(. Nagyon sokat sírok miatta, szoptatni szerettem volna kb. 1 éves koráig.
2017. máj. 14. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém már a kórházban is pótlást kapott, 2 hetesen cumizavaros lett (de addig is gond volt a szoptatással, de valahogy legalább elfogadta azt a 10-20 milit, ami volt) majd teljesen tápszeres lett. Én azt hittem sokáig fogom szoptatni és meg sem fordult a fejemben, hogy tápszert kell majd adjak neki. Természetesen csalódott voltam.
2017. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Nénémnek hamar, kb két hónaposan tápszeres lett. Egyszerűen nem volt elég. A pici több mint négy kilóval született, semmi volt neki a tejadag egy idő után.

Nem volt boldog a néném, de nem tudott mit csinálni, a gyereknek enni kellett.

2017. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az első perctől tápszeres. Nem sikerült szoptatni. Nem volt mit feldolgozni ezen.
2017. máj. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

4.5 honapos koraban apadt el a tejem, pedig mindenfelet probaltunk hogy visszahozzam. Nem sirtam es nem voltam kiborulva, ez ilyen, persze jo az anyatej, de a mai tapszerek mar hidd el, eleg jok!

Es ami a fo: ahany kisgyerekest ismerek, mindegyik mas ideig szopizott (par honap - 3 ev kozott), EGYIKROL sem lehet megmondani. Sot, fura de a 3 eves korig szoptatott a legbetegesebb, osztol tavaszig minden honapban egy hetet lazas/nathas.

2017. máj. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

3 hetes a lányom. Mivel kevés volt a tej az elején, így 4 nap után nem volt mese, pótlás kellett. Egyből cumizavaros lett a kis lustaság. Többé nem hajlandó szájába venni a cicit.

Naponta több órát fejtem, de napi 80-100ml-nél több nem jött össze és 2 napja már annyi sem. Elegem lett. A fejéssel töltött időt inkább a 2,5 éves lányommal töltöm, a pici pedig vidáman nyeli a tápszert. Nem fogok vergődni miatta.


A nagyobb is tápszeres volt, bár nála 2 hónapig volt lefejt tej. Ennél nagyobb bajunk soha ne legyen!

2017. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
11 napig szoptattam, 5 hétig fejtem. Utáltam szoptatni, nagyon rossz volt, megváltás volt a tápszer.
2017. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Ne keseregj emiatt, tudom hogy könnyű mondani, de ez nem a világvége, egészséges és bizonyára szép gyereked van, próbálj meg vele komfort szopizni, ha elfogadja. Tejserkentő teát ittál? Folyamatosan mellen volt? A kiborulás neki is árt, próbálkozz még, akár 0-24-ben, ha nem megy, engedd el, ettől még lehetsz jó anya. Nem ezen múlik.
2017. máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Már a kórházban is kapott mert nem tudtam jóllakatni :S 4 hónapos koráig szenvedtünk a szoptatással, közben végig kapta a tápszert is, végül úgy döntött, hogy nem kell neki több cici. Nem volt ezen mit feldolgozni, én mindent megtettem, így alakult

(A második 15 hónapja szopizik, fél éves koráig csak tejet kapott, na az első után ez sikerélmény 😁)

2017. máj. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Mit is kell azon feldolgozni, hogy tudod egészséges módon etetni a gyerekedet, és nem éhezik??


Nem ott tartunk már, hogy lisztestejet meg hígított kecsketejet kéne adni, ha nem tudsz szoptatni..

2017. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Szülés után 4. napon jelent meg az első csepp tej a mellemben, így már a kórházban kapott tápszert. Elhúzódó sárgasága miatt gyenge volt, eleinte nem is keltette fel az üres pocak, de még 5 hetesen is csak evett-aludt, fejni pár cseppet tudtam 30-40 perc alatt, aztán a cumizavar is befigyelt. 2 hónap után is csak 20-30 ml-ket tudott szopizni a kettőből, így nem tudtuk elhagyni a tápszert. Ahhoz képest, hogy kizárólagosan és igény szerint terveztem szoptatni... 3 hónaposan már be se vette a szájába, így kénytelen voltam beletörődni a sorsunkba. Ezután kb fél év kellett, hogy ne zaklasson fel a szoptatás téma. Na de az a lényeg, hogy 2 év alatt egyszer volt náthás, bivalyerős, nagyonokos legény.
2017. máj. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!