Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon hamar tápszeres lett a babája? Mikor? Mi volt az oka? Hogy tudtátok feldolgozni?

Figyelt kérdés
Enyém 6 hetes. Elapadt a tejem :(. Nagyon sokat sírok miatta, szoptatni szerettem volna kb. 1 éves koráig.
2017. máj. 14. 21:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kerdezo, 8. hetig meg visszahozhatod, keress surgosen egy tanacsadot, LLL oldalon vannak telefonszamok!

Ha gondolod irj privat uzenetet, hatha tudok tanacsot adni, en is atmentem ezen.

2017. máj. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Manapság mindenki a szoptatást magasztalja, de közben meg nincs elfogadva az, ha valaki publikus helyen akár csak DISZKRÉTEN is, de szoptat.

Ez számomra alapból fura és ellentmondásos.. És sok mindent elárul a témáról.


Sajnos nekem is hamar tápszerhez kellett nyúlnom, mert a fiam ÉHES volt. Sokat sírtam, csalódott voltam. Elkezdtem mellszívót használni. Sírtam akkor is amikor végre 20 ml helyett 100 ml sikerült a tartóba. A boldogságtól. Aztán sírtam a szomorúságtól, amikor 10 ml se jött össze.. Mindenki piszkált, hogy hiszen erre van kitalálva a test, csináljam ezt csináljam azt. Bepánikoltam, aztán nem jött össze...... Szimplán a rástresszelés, a csalódottság, a nem vagyok jó érzés váltotta ki.. Sok mindent bánok azóta is. Legközelebb másképp csinálom.


Mindenki okos, mindenki kiáll amellett, hogy csak a szoptatás a jó. Egyetértek azzal a részével, hogy igenis az a természetes. Én is szerettem volna szoptatni. De nem kell megkövezni azt, akinek nem sikerül.. Számos oka lehet.


Én azt tanácsolom, ha elfogadsz tanácsot, hogy szakemberen kívül ne beszéld meg senkivel. Jó nem arra gondolok, hogy a párod vagy anyukád ne tudjon róla.. Csak ha én "titokban" elkezdtem volna a tej serkentést, itthon a picivel újra egymásra találtunk volna akkor senki nem kérdezgetett volna közben hogy na van már tej? Na hogy álltok? Ez egy plusz stressz..

A szoptatási tanácsadók tényleg hasznosak. Akár e-mail-en telefonon is lehet velük beszélni, ha személyesen nem menne. Tippeket tudnak adni, módszereket. És nem nyomasztanak lelkileg. Mint ahogy amúgy a társadalom ilyenkor nyom téged.. Mert mindenkinek az az első kérdése, a vadidegennek is: Van tej?

Helyre kellene ezt tenni, mert sokakat bánt..

2017. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kedves előző, szívemből szóltám :)
2017. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az én babám is kapott a kórházban is tápszert. Először nem akartak neki adni, azt mondták az a kevés tej is elegendő neki ami van, mert kicsi a gyomra. De a gyerekorvos utasította a nővéreket, hogy adjanak neki tápszert is. Itthon mikor volt mikor nem tej. Igazából csak tejjel egyetlenegyszer sem lakott jól, mindig pótlásra volt szükség. Aztán egy hónapos korában kiderült, hogy tejfehérje allergiája van és tejcukor érzékeny. Onnantól kezdve speciális tápszert kapott. Kezdetben nagyon megviselt, minden házi praktikát bevetettünk és mégsem indult meg a tejem. Nagyon sajnálom a mai napig, hogy nem tudtam tejjel táplálni és, hogy beteg lett meg pláne. Nem erre törekedtem, de azzal vígasztaltam magam, hogy ez így kényelmesebb.
2017. máj. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem indult be rendesen a tejem igy 4 napos korátol potlást kapott. A cumizavar éssárgaság miatt a tejet is csak üvegböl fogadta el, cicizni nem akart. Pár hétig fejtem napi 4-5 alkalommal,ennek ellenére folyamatosan apadt. Igy mikor már cdak napi 30mljött össze,hagytam a francba és full tápszeres lett. Ez volt kb 6 hetes korában. Nekem megváltás volt h abbahagytam a tejjel valo babrálást, mert addig mindenki csak atresszelt az okosságaival és már minden nap bögtem h mennyire utálom az egészet...ahogytápis lett,rögtön elmult a hasfájása is és átaludta az éjszakát. Az elsö idökre nagyon rossz emlékekkel gondolok vissza. Én azr mondom hogy aüi nem megy, azt nem kell eröltetni, föleg akkor ha már lelkileg és fizikailag is kikészit.
2017. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 hetes korától kap tápszert. Kevés volt a tejem, de igazából közös döntés.
2017. jún. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!