Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 4 hónapos tápszeres baba...

4 hónapos tápszeres baba kiütéssel küzd. Okot keresünk, találkoztatok már ilyennel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy máshol kellene kutatnom a választ, de kíváncsi vagyok tapasztalatokra..

4 hónapos babám első héttől kezdve tápszeres. Eleinte még anyatej mellett, 1 hónap után csak tápszer.. Kezdetektől ugyanazt eszi, nem ütötte eddig ki. Volt már egy kiütés futamunk, de az két hét alatt rendeződött, valószínű hormon ürülés volt. Most 4 hónapos korára újra előjött. A kaja ugyanaz, a mosószer, ruhák, plédek, minden.

A doktornő azt mondta, lehet hogy kaja allergia, de első körben Bepanthen Sensiderm krémet írt fel nekünk, hátha elmúlik.


A kiütés jelleme: leginkább az arcán, durva, kemény tapintású apró pöttyök. Szinte mint a smirgli papír. A kézfején és a lábain is van egy pár. Pocakján 1-2.


Kaja allergia? Lehetséges az, hogy 4 hónap után kezd el rosszul reagálni a fiam szervezete a tápszerre?

Gondoltam még meleg kiütésre is, de nem igazán találok valós képeket a neten amik jól bemutatják. Mindig csak kamu stock képeket csatolnak a cikkekhez..


Fotó, ha segít: [link]


Köszönöm!



2017. máj. 1. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Cseréld le a tápszert pregominra vagy neocate-re éa kiderül, hogy az-e. Máshogy nem derül ki. Terheléses tesztet nem csinálnak ilyen picinél.
2017. máj. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet tejallergia. Ilyentájt kezd üzemelni a saját immunrendszere. Szerintem ez nem melegkiütés mert az nem emelkedik ki a bőrből és pár órán belül elmúlik.


Milumil Pepti tápszer is jó meg a Pregomin is. Utóbbi laktózmentes is, de szerintem az mindegy. Peptit 50% támogatottan biztosan fel tudja írni a házodoki. Úgy kb 1500 ft egy doboz.

A Neocate rohadt drága és rettenetes ize van és csak gasztrós javaslatra írhatják fel támogatottan.Teljes áron egy doboz 9000 ft. Szerintem az felesleges mert a legtöbb esetben a Pepti vagy a Pregomin megoldja a problémát.

2017. máj. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor ez ilyen egyértelműen kaja allergia?

2017. máj. 1. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a 2 éves fiam lapockáján van ilyen kiütés egy jó tenyérnyi részen. Volt már korábban is akkor valamilyen zsírosabb készítős krémet használtunk. Viszem a napokban én is megnézetni.
2017. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!