Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyi tápszert adtok alkalman...

Mennyi tápszert adtok alkalmanként két hetes kisbabának?

Figyelt kérdés
a tápszer dobozán csak annyi van, hogy beszélje meg orvosával, védőnőjével. én beszéltem vele, de a lányom nagyon kevesli az adagot amit javasolt a védőnő.
2017. jún. 8. 15:31
 1/7 anonim válasza:
Szia ! Az en kisfiam általában 90t evett 😇 Beba1
2017. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6 hetes korig igény szerint 60-140ml tápszer ajánlott 2.5-3 óránkénti etetéshez számítva, ez napi 7-8 etetés, és összesen 510-680ml közötti fogyasztás.
2017. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lányom 2 hetesen kb. 75ml-t evett alkalmanként. Naponta 6x eszik. Van olyan számítás is, hogy kilógrammonként 150ml. 3 kilós gyerek 3x150 ml elosztva az étkezések számával.
2017. jún. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7-8 alkalommal evett 60 milit, de néha kevesellte és 70-80-at is megevett.
2017. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
7-8 alkalommal evett olyan 60ml-120ml-ig. nem kérdeztem a dokitól meg senkitől, annyit adtam amennyit kért!
2017. jún. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Szia. Mi két hete voltunk két hetesek, ekkor 90 ml tápszert kapott 6 alkalommal egy nap. Most egy hónaposak vagyunk és 120 ml tápszert kap 5 alkalommal. Én próbáltam igény szerint etetni a tápszerrel, de mindig enni kért, sose volt egy szabad percünk sem, ő se nyugodott meg sose, aztán kipróbáltuk, hogy úgy etetjük, ahogy a dobozra van írva. Megmértük a súlyát, megnéztük mennyit kell ennie egy nap, azt elosztottuk 24-el és kijött, hogy hányszor kell ennie. Vettünk egy füzetet, abba írtuk, hogy mikor evett, szépen lassan tologattuk ki az időket 15 percenként. Hozzászokott. Azt olvastam, hogy egy babának kell a rutin, a miénk 6kor, 10kor, 2kor, 6kor, 10kor kap enni, utána 2kor és megint 6kor. Sokkal kipihentebbek vagyunk, szépen gyarapszik a súlya, nem éhezik, ő is nyugodtabb. Csak egy példa! Már rá volt állva a 4 óránkénti etetésre, egy hete levittük anyáékhoz, akik úgy gondolták, hogy minden órában enne, azért sír. Hát nem! De viszont mikor hazahoztuk, nem lehetett bírni vele. :( Pedig mondtuk nekik, hogy nem iszsz baba, de nem hallgattak ránk.
2017. jún. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2017. jún. 13. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!