Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tápszeres babákat miért 4...

A tápszeres babákat miért 4 hónaposan kell elkezdeni hozzátáplálni, míg az anyatejeseket csak 6?

Figyelt kérdés
2018. febr. 16. 13:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
A legújabb ajánlások szerint már a tápszeres babákat is 6 hótol kell hozzátáplálni.
2018. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%
Ez egy ajánlás,aztán vagy megfogadod vagy nem.Az én lányomat már 3 hónapos korától hozzátápláltam az orvos utasításai szerint,és nagyon jól tettem.Egyébként is tápszeres volt,most meg 7 éves nagyon jó étvágyú,nem válogatós,nem allergiás.Még anyatejes babát is elkezdenék 4 hónaposan,nem hogy egy tápszerest.
2018. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Csak az a gond,hogy egy 3-4 hós baba emésztőrendszere még nem érett a hozzátáplálasra.Nem tudja megemészteni a szilárd táplálékot.Annak meg semmi értelem,hogy a pelusban egyben visszaköszönjön az étel.Ezért nem kell előbb mint 6 hó.
2018. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%

Ez egy annyira közhely,hogy az emésztőrendszere bla,bla....évszázadokig meg tudta emészteni egy baba,az utolsó 10 évben meg nem???

3 hónaposan már reszelt almát evett,én nem láttam csak normális székletet eddig a pelusban.Túl féltő ismerősöknek meg tej allergia,tojás allergia,szorulás meg minden frincfranc van.... jobban hiszek a bevált praktikáknak,mint az ilyen újkeletű hókuszpókiszoknak.A gluténnal kapcsolatban is mi volt 8 éve.Ne add 1 éves kor alatt,aztán tele lett Magyarország glutén érzékeny gyerekekkel.

2018. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Tapasztalatból beszélek,nem a levegőbe.Nekem is van gyerekem,aki 3 éves.6 hósan kezdtem a hozzátáplálást,addig kizárólag anyatejes volt.Nincs allergiája,minden megeszik,nem válogat.Ennyi erővel az is közhely,hogy azért nem eszik meg semmit,mert későn ismertették meg vele az ízeket.Amúgy én az ajánlások szerint adtam mindent,mégis volt,hogy emésztetlenül ment át rajta a répa vagy a sütőtök.
2018. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Nekem a kicsi anyatejes volt, mégis elkezdtük 4 hónaposan a gyerekorvos javaslatára, mert volt, hogy 8 naponta volt széklete. Tudom, ez is normális, ja, csak a gyerek kínlódott, feszengett, láttuk, hogy fáj a hasa, és erőlködött is.
2018. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%

Az első válaszát megcáfolnám. Mert egy rokonnak azt mondta egy pesti processzor hogy az új ajánlás már anyatejesnél is 4honap....gondok voltak a most 7 hónapos kislánnyal. Véres volt a széklete egészen addig amíg a doki nem ajánlotta a korai hozzátáplálást. Ahogy elkezdte megszünt. Szóval ne jöhetek azzal hogy nem érett az emésztő rendszere.


Az én fiam 1hós volt amikor olyan székrekedése volt az anyatejtől hogy dokihoz jartam vele. Tápszert kapott attól sem lett jobb. (Több félét) 2es fél hósan almát kapott és pik pakk rendbejött. Azóta doki tanácsára folyamatosan hozzátáplálók. 6hós és már csak 2x eszik tápot az is bántja a pocit pedig már rengeteget kipróbáltam és az az egy ami talán nem cseszi szegényemnek annyira.

2018. febr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%
Bocs professzor.
2018. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

A tápszerest is 6 hónapos kortól lehet hozzátáplálni, nem 4.

Egyébként saját tapasztalataim is ezt mutatják, a nagyobbik gyerekem tápszeres volt, most 10 éves, és elkezdtem hozzátáplálni 4 hónaposan (sőt, egy héttel hamarabb). Evett gyönyörűen, imádta, semmi baja nem volt tőle. Akkor! Azért 6-7 évesen már megmutatkozott, hogy szorulásra erősen hajlamos, és nem a legjobb az emésztése. Két éve már nagyon figyelnünk kell rá, hogy miket eszik, hogy ne legyen szorulása, mert utána minden baja van. Több orvos is megerősítette, hogy nagy valószínűséggel a túl korai hozzátáplálás lehetett a gond.

Megjegyzem, az egy ordas nagy hazugság, hogy a mostani, vagy a korábbi generáció simán megbirkózott a korai hozzátáplálással. A mostani felnőttek között rengetegen küzdenek hasonló problémákkal, csak sokan megtanultak vele együttélni, vagy annyira azért nem zavaró számukra a dolog, hogy orvoshoz forduljanak vele.

2018. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

Mert tévhitben élnek még sokan...régen az volt a cél, h 6hós korra leválasztódjanak a babák. Ezért már 2hónaposan almalevet szürcsöltettek a babákkal.

Csakhogy a tudomány fejlődik és mai aktuális állás az, hogy a csecsemők emésztőrendszere 6hóig átenged mindenféle molekulákat, amikhez hozzájut. Ez azért fontos, hogy az anyatejből beépítse a számára hasznos dolgokat. Nem a sütőtökből!!!

Viszont ha más molekulákkal találkozik szilárd ételekből, azt is átengedi, ezzel megalapozva a későbbi (akár felnőttkori) ételallergiákat.


Ezért van az, hogy 6hóig semmi más, mint anyatej (vagy tápszer).

Ez nem ajánlás meg divat...ezek a tények.

Kinek mennyire fontos az már más kérdés.

2018. febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!