Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tápszeres babákat miért 4...

A tápszeres babákat miért 4 hónaposan kell elkezdeni hozzátáplálni, míg az anyatejeseket csak 6?

Figyelt kérdés
2018. febr. 16. 13:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Na most végképp nem tudom, mit csináljak. Tápszeres a babám, A doki szerint 4 hósan, a védőnő szerint 6 hósan kezdjem el...
2018. febr. 16. 14:49
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Legyen 5... 😉 Én 5,5 körül kezdtem a hozzátáplálást.
2018. febr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%

Nekem egyik se emésztette meg a pépet 7 hónapos korig, igaz problémás az esetük. Az egyiknek 2 hetesen véres széklete volt de oké, tuti azért lett allergiás, mert "túlféltettem". Persze könnyen beszél az, akinél semmilyen emésztési gond nem volt..


A kérdés meg jól kihozza mennyire babafüggő a téma.

2018. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, próbálkozni lehet es a baba igényeit észreveszed majd. A legfeltűnőbb gondok, ha pár napon belül elromlik az alvása, vagy meg se eszi, hanem a nyelvével azonnal kilöki az ételt.
2018. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, hogy akkor az arany középutat fogom választani, az 5,5 hónapot :D
2018. febr. 16. 18:55
 16/21 anonim ***** válasza:
71%

Én is 5 hósan kezdtem.

DE..! Csak is azért, mert érdekelte a fiamat a "rendes evés". Ha nem mutatott volna érdeklődést, biztosan később kínálom meg.

De láttam rajta, hogy kéri. Már első alkalommal nyitotta a száját a kanálra, sosem lökte ki a falatot. Érett volt rá.


Én nem a kort nézem, hanem a szellemi(?) érettséget. Ha ő akarja, akkor okkal akarja. Egy 2 hónapos egyértelmű, hogy nem fog a kaja után nyúlni. De ha egy 4-5 hónapos már tényleg kéri az ételt, akkor miért ne kóstolhatná meg az almát, sütőtököt? Úgyis el kell telnie egy kis időnek mire kiváltódik egy étkezés. Azért kell kis lépésenként kóstoltatni. Így a gyomra is ismerkedik.

2018. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%
Én is 5,5 hónapos kortól kezdtem. Az én kisfiam 80-20% ban anyatejes volt. És pontosan úgy ahogy egy előttem lévő írta, érdekelte az éves. Nem válogatós, nagyon jó evő lett, mindjárt egy éves. De volt olyan, amit nem tudtam neki adni, nem volt jó a pocakjának. De ez meg csak tapasztalással jön elő.
2018. febr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
38%

Tápszeres babáknak is 6 hónap az igazi ajánlás. Kislányom anyatejes volt. 6 hónapos elkezdtem (volna) a hozzátáplálást, de 7 hónapos kor előtt a száját se volt hajlandó kinyitni.

Én mindkét álláspontban látok igazat. Én 3 hónapos koromtól 5 éves koromig csak kakaót és sajtot ettem paprikás csirkével. 31 éves vagyok és semmi bajom. Nem vagyok allergiás, nem vagyok finnyás, sem túlsúlyos.

Viszont a tudomány valóban fejlődik, az újonan felfedezett dolgokat meg nem gondolom, hogy háttérbe kell szorítani azért mert “20 éve még nem így volt”. Akkor ne használjuk a mobilt se, mert 40 éve jó volt nélküle is:).

2018. febr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
2018. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a babától függ. Ha elkezded adni neki az első pépet és elfogadja, akkor már megérett rá. Az én lányom tápszeres baba volt, megfogadtam minden ajánlást, nem kapott allergént, tojást és tejet csak egy éves kor elmúltával, semmi allergiája nincsen, nem válogatós, nem székrekedéses. Székrekedéses millió ok miatt lehet egy gyerek. Az enyém szereti a zöldségeket, gyümölcsöket, nyersen is, reggelire is, soha ilyen problémánk nem volt. Imád mozogni. Semmilyen hátránya nem lett abból, hogy tápszeres volt. Kb. 5 hónapos volt, amikor elkezdtem hozzátáplálni azért, mert már egyre több tejet ivott. Először kiváltottam az egyik tejet egy sűrűbb Hipp-es tejitalra (nem édesített, gabonaféléket tartalmaz). Azt egészen ovis koráig szerette és itta. Az első szilárd tápláléka a répapüré volt, amit nagyon jól elfogadott és semmi baja nem volt tőle.
2018. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!