Mennyit kapjon, hogy ne legyen hasfajos, de éhes se legyen?

Figyelt kérdés

Kisfiam ma 2 hetes és 5 napos.

Az orvosok/védőnő nagyon eltérő tanácsokat ad és már nem tudjuk eldönteni mit tegyünk.

Az első gyerekorvos, akihez mentünk azt tanácsolta, hogy emeljük az adagot és adjunk neki nyugodtan akár egy etetes alkalmával 120-140 ml-t is.

Mi így is tettünk, de ettől meg nagyon fajt a hasa, vigasztalhatatlanul sírt órákig, feszítette magát, láthatóan szenvedett.

Elvittuk az ügyeletre és ott meg a doktornő kiszámolta a testsulyanak megfelelő tapszer mennyiséget és mondta, hogy keltsuk 2,5-3 óránként.

Most 100 ml-t kap egy etetes alkalmával és 600-620 körül eszik így egy nap.

Viszont nagyon sir esténként, éjszakánként..már nem tudjuk mi baja lehet. Megnyugtatni nem tudjuk semmivel. Sir a következő etetesig és általában akkor is kakil be..

Mi lehet a baj? Keltsuk vagy ne? És ez normális, hogy így sir órákig?


2018. jún. 17. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Normális testsúlyú, nem koraszülött babát nem kell kelteni.


Tápszeres?

2018. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, csak tapszert kap.

4,1 kg, ennyivel is született.

2018. jún. 17. 10:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson éjszaka kelteni! Azzal csak azt érnétek el, hogy hónapok múlva sem fogja átaludni az éjszakát.


Az etetést szedjük kétféle: mennyiség és hasfájósság.


Magas súlyú baba sokat eszik. Adjatok neki annyit enni a korosztályának megfelelő tápból, amennyit szeretne, nem fogyókúrán van, nőnie kell. Etetni leghamarabb két és fél órával (inkább három) a másik etetés után, az ennél gyakoribb etetés hasfájást okozhat.


Etetés után büfiztetés. Próbáljátok ki mindenféle módszert, és amíg nem büfizett, ne tegyétek le aludni.


Ha ezek után is fáj a poci (főként ha a bőre száraz, kiütéses - azaz ekcémás), akkor váltsatok HA tápra.

2018. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bírom, hogy ebben a kategóriában mindig jön a lepontozás. :D

Van három gyerekem, van egy kis tapasztalatom, lehetne észérvekkel vitázni, ezzel is segítve a kérdező döntését, de sutyiban lepontozgatni. Ez olyan puttó. :D

2018. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 4,1 kg-hoz így is csak 87ml tápot kellene kapnia/etetes és mi így is már 100-at adunk neki.

Éjszaka nem keltem, nappal se annyira kőbe vesetten 3 óránként. Ha alszik 4 órát, akkor akkor kapja.

Már HA tápot kap a kezdetektől.

Kapott tegnap este 22:30-kor tapszert és ébredt 1 órakor, akkor szinten etettem. De ha nem ébredt volna, fel olyankor már nem keltem.

Az arca pattanásos eléggé, nem tudom, ez is a táp miatt van? Lehet, hogy nem jó neki ez a tapszer? (Milumil HA start optima).

2018. jún. 17. 11:20
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nektek kell kitapasztalni, ha kevés a 100, adj 110-et, ha így is éhes 120-at, eleve ilyenkor kb. hetente emelkedik az adag, ha fáj a hasa, akkor adj kevesebbet, sakkozd ki, amúgy kb. 3 hónapos koráig fájni fog a hasa, mert mindegyiknek fáj, csinálj vele pukitornát, vagy adj valami emésztéskönnyitö szert neki. Nem keltegetném a babát, ha egészséges, magától is felébred.
2018. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Adtok neki bio gai cseppet vagy bármit?

Lehet nem a tápszerrel van gond hanem görcsöl.

2018. jún. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Böfiztetni sikerül?
2018. jún. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, kap napi 5 csepp Biogaiat és Infacolt minden etetes előtt.

Eves közben is többször bofiztetem, utána se teszem le rögtön.


Furcsa, hogy napközben szépen elvan és késő délután, este kezdődik a sírás nala. Olyankor nem tudjuk sehogy megnyugtatni.

Az este fel 11-es etetes után vegig sírt a következő etetesig, ami 1-kor volt.. Mohón evett, közben kakilt is, így azt sem tudom eldönteni mitől könnyebbult meg..

Bár előtte is pukizott és látszott hogy erőlködik.. Aztán később már éhes is lehetett.

Az a baj, nem tudjuk eldönteni mit kellene tennünk. Túl sok tápot se merünk adni neki, mert attól szinten faj a hasa, de azt se szeretnénk, ha éhes lenne szegény.. Ördögi kor..

2018. jún. 17. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!