Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Anyukak baj lehet? Valaki...

Anyukak baj lehet? Valaki segitene, tanacsokat es tapasztalatokat szeretnek.

Figyelt kérdés

A babam korababa,34 hetre szuletett pici sullyal. Sajnos tapszeres. Ezt csak azert irom le mert aztmondjak a tepos babak jobban hiznak. A problemam az lenne hogy mar elertuk a 3,5 kg-ot de ugy latom a napokban nem igazan hizik. 4 napig allt a sulya tehat nem fogyott de nem is hizott. Most hizott 4 nap utan de csak 10 grammot. Pedig eddig nagyon szepen hizott napi 20-40 grammokat. A vedonom kikeszit,azt mondja nagy baj van mert allt a sulya es alig hizik most is,a foorvosno es a vedonom javaslatara merjuk minden nap mert nagyon picike sulyal szuletett es nyomon kell kovetni minden hizast/fogyast. En szivem szerint nem mericskelnem de ok kertek. Valoban nagy baj lehet hogy allt a sulya es nem nagyon hizogat 5-6 napja? Nagy meleg van nincs annyira etvagya sem es sokat van ebren, ilyenkor mocorog,emelgeti a fejet,rugdosodik. De ezt eddig is csinalta es ejszaka a napi kis adagjait szepen behozza,tobbet eszik.

Valakinek van ebben tapasztalata? Mi a velemenyetek? A vedonom mondjuk mindig mindenre rikacsol hogy ez a baj az a baj viszont tanacsot soha nem ad hanem ilyenkor lelep. Tole nem tudok kerdezni. Kontrollra jovoheten kell mennunk. Szemelyes tapasztalatokra lenne szuksegem es akinek kora babaja volt vagy pici sulyal szuletettek.Bocsi hogy hosszu lett,elolre is halas vagyok ha valaki segit.


2019. jún. 16. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Mennyivel született? Mennyit eszik?

Nekem három 34 hétre korababám van, egyikük gyarapodásával van baj 5 hónapos kora óta. Egyik napról a másikra megcsappant az addigi hatalmas étvágya, de az okára nem jöttünk rá, bar tény, hogy neki nagyon súlyos idegrendszeri károsodása van.

Ha nem hízik, akkor érdemes pár alapvizsgalatot elvégeztetni, pl vizelettenyésztest (húgyúti fertőzés okozhat ilyet), vérvizsgálat (pl vérszegénység is állhat a háttérben), de ezt tudni fogja úgyis az orvos.

2019. jún. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a nagy kapkodasban elfelejtettem leirni. 1600-al szuletett ugye visszaesett 1520-ra de azt mar reg behozta,2300grammal hazaengedtek. Valtozoan eszik, ugyanis altalaban magatol ebred fel enni 2-3-4 orankent. Az adagja 110-120-130 ml. Amiota ezek a nagy melegek vannak 40-50-60-90 miliket eszik egy etetes soran. Most 11hetes,es a korigalt kora 5 hetes. Igen verszegenysege az van sajnos de mas problemat nem talaltak
2019. jún. 16. 21:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Korabanám van, 2600-zal született a 35. héten, szerintem ha naponta üáred nem fog mindennap hízni x grammot, én nem mértem mindennap egyénként, talán hetente mértük, annak több értelmét látom. A felnőtteknél is azt mondják, hogy 1-2 kiló ingadozás simán lehet a széklet, vizelet, vízháztartás miatt, szóval ha valaki fogyókúrázik ne mérje magát naponta, mert csalóka lehet, gondolom a babáknál is hasonlóan van, csak ott néhány gramm ingadozás lehet.
2019. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell kötelezően etetned 3 óránként? Nálunk ez ment egy darabig.
2019. jún. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De igen kellett kotelezoen etetnem de akkor nem evett annyit mint most. Felkellett ebresztenem es nyugos volt es nem evett ugy. Mondtam a vedonomnek mi lenne ha raprobalnank arra hogy hagyom magatol ebredni maximum ha nem megy nem eroltetem de igy ha magatol ebred 2-3-4 orankent ebred enni es jelentosen tobbet mint ha felkeltenem. Amig nagyon pici sulyu volt akkor keltettuk amiota elerte a 3300 grammot azota nem
2019. jún. 16. 22:25
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom neked is a valaszt,en se szivesen mericskelem naponta de a vedonom meg van aldva vele.. sokszor nagyon idiota "tanacsokat" ad. Mondott mar olyat is( mert a babaval voltunk szemeszeten) hogy ha a babanal talalnak valamit hogy nem fejlodik vahy barmi akkor nemkell kezelni hanem majd kialakul..Hat gondoltam a vedonom felol meg is vakulhatna,szerencsere rutin vizsgalat volt es minden rendben a szemevel. De akkor is ekkora hulyeseget. De riogatni nagyon szeret.
2019. jún. 16. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg nincs semmi baj... Az én babám 33 hétre született 2050 grammal.... Én is mindig meg voltam ilyedve ha kevesebbet evett.. De beszéltem több doktornővel és mindegyik azt mondta hogy ha fogy akkor van baj... Ha tartja a súlyát az nem baj csak ne fogyjon le... És igen ez érthető hogy melegben kevesebbet eszik... Sok folyadék a tápszer mellé...
2019. jún. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fiam 34 hétre született 1380 grammal. Egy darabig én is teljesen rá voltam kattanva a grammokra, aztán 3 kg körül már elengedtem és csak hetente egyszer mértem. Ne hagyd hogy a hülye védőnőd megzavarjon most már felesleges naponta mérni, kellő súlya van már ahhoz, hogy ne legyen komoly napi ingadozás. Mérd hetente és bízz benne. Hízni fog nyugi. Tudom nehéz a hízás témát elengednie egy koramaminak... De tényleg ezer fok van, érthető ha nem annyira éhes. Esetleg annyit tehetsz, hogy kínáld gyakrabban, eszik amennyit eszik.

A védőnő tanácsot adhat de te döntöd el megfogadod-e. Nekem szerencsém van a védőnőm unokája iskoraszülött így nem frusztrált soha ilyen baromságokkal. Sőt igazából ő azt javasolta tegyem el a mérleget és ha érdekel a súlya hetente egyszer látogassam meg. És annyit mondott ha azt látom hogy a kedélye szokott minőségű akkor bízzak benne. Sőt arra is felkeszitett hogy 4-5 hónapos kora körül beáll majd egy stagnálás és ha a fejem tetejére állok akkor se fog egy darabig hízni. Ne foglalkozzak vele, majd beindul újra. Mondjuk tény, hogy nálunk sose volt eddig étvágy probléma, kelteni se keltettem soha. Kelt ő magától is.

Most 7 hónapos 8 kg körül van, kb 72 centi és már kúszik.


De ez a meleg most mindenkit megvisel, most még az én kis zabagépem is képes meghagyni 50 ml-t is akár.

2019. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom hogy irtal,en sem keltem egy ideje es tobbet eszik ha magatol ebred enni. Sajnos az en vedonom total hulyenek nez es olyan butasagokat mond hogy eszmeletlen,annyi hogy ugysem fogadom meg. Koszonom megegyszer
2019. jún. 17. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!