Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 5 hónapos a kisfiam.120-150...

5 hónapos a kisfiam.120-150 ml-ert eszik,2 óránként éhes. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

4 hónapos koráig csak anyatejes volt, majd fokozatosan lett tápszeres. Nagyon megszenvedtünk mindig az etetéssel, számítottam rá, hogy tápszeres lesz.

Nem tudom van e köze, hozzá, olvastam, hogy nehezebb a hipoton babákat etetni, ő hipoton izomzatú. 2,5 hónapos korától járunk dévényre, mert fejét nem emelte tartotta, nem volt meg az átkarolója. 4 hónapos korától sima gyógytornára is járunk és elkezdtük a babaúszás, így legalább hetente 3x mozog. Mert itthon nem nagyon akar.

De ami most aggaszt az az evése. Maximum 150 ml amit megeszik. De általában 90-120 ml tápszert eszik meg egyszerre, nem fogad el többet. 2 óránként éhes. Ez meg fog oldódni a hozzátáplálással? Kell aggódnom? Tennem valamit?


2019. jún. 22. 07:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennyinidősen már 180-200 ml-t evett a lányom
2019. jún. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs

Elküldte


Ilyen melegben lehet nincs kedve enni, vagy fogzik.


Sajnos azon kívül, hogy 2 óránként etetes, ha nem megy magyobb mennyiség sokat nem tudsz tenni

2019. jún. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

*eteted

Nagyobb

2019. jún. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudok bele könyörögni többet. Egyszer valahogy sikerült 10 ml-vel többet ennie. Vissza is bukta. Nem szokott bukni.

Az a baj, hogy ez nem új probléma, már anyatejesként is keveseket evett. 3 hónapos koráig mértem, 70-90 grammnál többet nem evett. De akkor igény szerint szoptattam, de tápszeres babát, azt olvastam, könnyen túl lehet etettni.

2019. jún. 22. 07:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Anyatejesként nem volt gond a súlyával 800-1200 grammokat hízott havonta. Most az utóbbi hónapban nem tudom mennyit hízott.
2019. jún. 22. 07:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Meresd le, de ha jol hizik, akkor etesd igy, ez az ugenye.

Nekem harom tapszeres gyerekem van es igeny szerint etettem iket tapszerrel is. Egyik sem kovette sem azt, ami a dobozon van, sem az atlagot.

Pl most a legkisebb nekem 8 honapos, de nagy sulyu es hosszu, minden szempontbol nagyobb mint az atlag. O az elso perctol joval kevesebbet eszik, mint “kellene”, de gyakrabban. Az ajanlott mennyiseget nem eszi meg, ha megis tobbet evett az altala megszokottnal, akkor visszabukta, sot, visszahanyta.

Mint irtam 8 honapos es most van az, hogy mar 180-at megiszik, de ez sem regen... a dobozon mar honapok ota az van, hogy 210 ml lenne az egyszeri adag, ahogy nezem kb soha nem fogunk tapszerrel odaig eljutni, ha most erte el a 180-at.

A sulya rendben van, vagyis most mar a mozgas miatt keveset hizik 2 honapja, de ez mar normalis ilyenkor.

O nem hipoton.


Meresd meg, kerdezd meg a gyerekorvost es a vedonot, de ha hizik, akkor en nem aggodnek.

2019. jún. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bár anyatejes az 5 hós babám, de 2.5 óránként eszik. Valszeg a meleg miatt van (szomjasabbak stb). Fogadd el, a lényeg hogy meglegyen a napi x mennyiség, mindegy hogy van elosztva. Ő ilyen baba, többet eszik kevesebbet, mint ahogy az én kisfiam is. Előtte 3-4 óránként evett.
2019. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 9 hónapos 150ml tápszert készítek neki, abból megmarad 30-60ml...de egyébként 3 hónapos kora óta ennyit eszik, 3 óránként. Most 8800g, 3040g-mal született.
2019. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!