Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Most kezdünk áttérni a tápszer...

Most kezdünk áttérni a tápszerre. Ti hogy oldjátok meg az elkészítést útközben vagy éjszaka? Tippekre, praktikákra lenne szükségem.

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok ez ügyben. Ha atthon vagyunk napközben, akkor sima ügy. De ti hogy oldjátok meg útközben, hogy megfelelő hőmérsékletű legyen a tápszer? Mit visztek az elkészítéshez? Hideg+forró vizet? És éjjel, ha gyorsan kell a tápszer? Normál éjjel alszik a babám, de most a nagy melegben ébred éjjel is. Nem az éhség miatt, hanem mert szomjas. Vizet, teát nem igazán issza sajnos. Nem is tudom hogy alljak neki ennek az egész tápszer dolognak...
2019. jún. 28. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Cumisüvegekbe kimérve a tápszer, babavíz és egy termoszban forróvíz.
2019. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én annak idején termoszban hagytam éjszaka a vizet 😂
2019. jún. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Mi külföldön élünk, úgyhogy nem tudom, otthon ez mennyire használható válasz. Én úgy csináltam, hogy ha úgy mentünk el, hogy tudtam, hogy egy-két órán belül kell a tápszer, akkor otthon feloldottam forró vízben a cumisüvegben, úgy ahogy volt forrón becsavartam egy törülközöbe és be a szatyorba. Mikor elővettem, általában már épp optimális hőmérsékletre hűl.

Ha hosszabb időre kellett vinni, akkor csak a port mértem ki a cumisüvegbe és úgy vittem magammal. Ha valahol volt szoptatószoba, ott volt vízforraló is, de volt olyan is, hogy egy cukrászdában vagy kávézóban megkértem a pincérnőt, hogy töltsön bele forró vizet. Mindenhol nagyon kedvesek voltak, még le is hűtötték a kellő hőfokra, úgy hozták vissza. Szóval nekem soha nem volt gondom vele.

Éjszakára én nem adtam tápszert, de koránt sem tart olyan sokáig elkészíteni és lehűteni, mint ahogy riogatnak vele. Szerintem simán megoldható. Esetleg beszerezhettek egy olyan vízforralót, ami előre melegíti és tárolja a forró vizet, akkor csak lehűteni kell, de folyó víz alatt az is gyorsan megy.

2019. jún. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Otthon mindig van a vízforralóban forralt víz, ha lehűlt, mire kellene, akkor pár mp-ig vízforraló bekapcs, újra meleg lesz, de nem forró. Ha kell, hidegvízzrl keverem, ami forralt és palackban tárolom vagy babavíz. Kimérem a vizet, utána a por. A port elore is kimerheted vmi másik palackba, edénybe (hiszen előbb pontosan ki kell mérni a vizet, aztán jöhet a por). Utazásra termoszban forró víz, palackban hideg, tápszer kimérve (itt sem a cumisüvegben, hanem külön).
2019. jún. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most eszembe jutott mennyit szerencsétlenkedtem mikor mi tértünk át a tápszerre. 🤣 Éjjel ébredt vettem fel, mentem a konyhába vízforraló bekapcs, majd elkészíteni és várni még lehül. Mindezt egy ordító éhes gyerekkel a kezemben.


Igen a legjobb megoldás a termoszban forró víz, üvegben babavíz, cumisüvegben a tápszer kimérve :)

2019. jún. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amig ejjel kelt, parom felvette, ameddig megcsináltam, vagy forditva. Amugy kb 30 mp alatt elkészül, ha van mikro. Nem, nem halálos a babákra.

Utazásnál mindig volt a táskámban kis dobozkában 1 adag tápszer, és meleg viz. A termosz sokáig tartja a hőt. Ha pedig mégsem, mindig találtam helyety ahol ramelegitenek. Azert ez nem egy agysebészet, szerintem nagy feneket keritesz csak neki.

2019. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor én leszek akit lepontoznak. Éjjelre előre kikevertem a tápszert hidegen és hűtőben tároltam, mikor megébredt csak megmelegítettem és már kész is volt. Ha hidegen készíted akkor hűtőben 24 órát eláll(csecsemőosztályon is így csinálják). Ha rövid útra mentünk akkor előre összekevertem, ha hosszabb útra akkor termoszban forró víz+babavíz+kis dobozkában a por. De itt ahol lakom folyékony kész tápszert is lehet kapni a boltban, azt még hűtőbe sem kell rakni amíg ki nem bontod.
2019. jún. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!