Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért érdemes hamar a cumisüve...

Miért érdemes hamar a cumisüveget lecserélni pohárra csőrősre stb? És ezt kb hány hónapos korban?

Figyelt kérdés
2019. júl. 14. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyan az az indok mint ami miatt a cumit nem szeretik. Fogak károsodása.De pl a csőrös is kihagyható, én egyből pohárból itattam.
2019. júl. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És hány hónapos korában tudott mennyiséget meginni pohárból? Mondjuk kb 150 milit
2019. júl. 14. 21:32
 3/10 anonim ***** válasza:
En mindent végig próbáltam. Semmilyen pohárból nem tud egyenlőre inni. Csak cumisüvegből, 10 hónapos. Persze minden nap próbálom sima pohárból. Úgy vagyok vele majd ha megérik rá inni fog.
2019. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11 hónapos a pici, pár napja adtam fel a csőrös poharas itatást. Pedig hónapokig próbálkoztam. Több félével. Visszatértem a cumisüveghez, közben próbálkozom a pohárból itatással.
2019. júl. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kezdetektől tud inni pohárból egy baba


Anyósom a sógotomat nem tudta szoptatni mégsem volt cumisüvegük, régi kávéspohárból kapta a tápszert is.



Lányom is tud inni, sosem kapott cumisüveget.

Mivel anyatejes így nagyon ritka, hogy nagyobb mennYiséget megiszik

1 éveswn neki azér jó lenne hiazen szilárdat 4-5 alkalommal eszik ( 6 hós kora óta hozzátáplálom és van itatópohara is egyébként aima poháral többet iszik)



A fogai miatt

Ha gyümölcslevet kap, akkor ázik a foga, de a cumisüveg kialakítása sem kesvez a fogaknak..

2019. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En sosem itattam poharbol, nem eri meg a faradsagot az a sok mosas, szenvedes.

21 honapos fiam meg cumis uvegbol iszok, semmi baja a fogainak

2019. júl. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sosem látott cumisüveget egyik gyerekem sem, sem csőrös poharat. Onnantól, hogy nem csak szopiztak, szépen ittak pohárból is. 😊
2019. júl. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

6-os! Nem is most lesz baja a fogainak...most kezded el roncsolni, majd idősebb koràban veszitek észre... istenem. Ha gumicukron él sincsen baja a fogainak hónapokig.. nyilván van egy folyamata.


Szerintem hagyd ki a csőrös poharat, fölösleges, ha már ígyis-úgyis ott kell lenni mellette amíg iszik, miétt ne ihatna normális pohárból?:)

2019. júl. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ginger Mama ***** válasza:

Sosem hasznàltam cumis üveget. 5 hosan kapo csörös poharat, de dèdinèl csak rendes pohàrbòl (règi kàvès) kapott. 11 hòsan önàllòan ivott, ment, evett (kèzzel-làbbal, az igaz), de ràhahytam. :)

Èn szemèly szerint undorodom a cumi, cumisüvegtöl. Olyan mü... ès nehèz leszoktatni ròla. Minek ràszokni? Amugy cicis volt a gyerek ha ez szàmit. De a kèrdèsre a vàlasz, hogy mikor èrdemes: minèl elöbb. :) Mert egy idö utàn pòtszervlesz nekik, ès mèg 3 èvesen is majd csk abbol akar inni.... ( ismetösnèl làttam)

2019. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ranschburg ír róla a Szülők könyvében, a kötődés kapcsàn. (Amerikàban javasoltàk azoknak az anyukàknak, akik nem szoptattak, mert ha így iszik a kicsi, akkor ölbe "kell" venni.) (Fogak: van, akinek jók a fogai és semmitől nem romlik el, hosszú idő alatt is és van, akinek valóban a gyümölcslétől is.) Ha pl. vizet iszik, vagy anyatejet - azt nem alvàs előtt -, akkor gondolom, nem gond.
2019. júl. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!