Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mellszívót, tejtároló zacskót,...

Mellszívót, tejtároló zacskót, cumisüveget stb. előlre tényleg érdemes venni?

Figyelt kérdés
Egy már szült ismerősöm mondta el, hogy miket kell venni szerinte. Én jórészt egyetértek vele, a fentieket, azzal magyarázza, hogy ne akkor kelljen még utána mászkálni, jobb, ha van előre. Ez komoly? Most nem az, hogy nem telik ki, de annyi szart össze lehet szedni, hogy hihetetlen, nekem kicsit fura, hogy már a megszületésére ilyen nagy készletet szedjek össze, aztán ki tudja, lehet tejem se lesz vagy valami... Mondjuk azt is mondta, hogy vegyek előre tápszert is, mert mi van, ha kell, ne akkor kelljen menni..
2017. okt. 5. 14:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%
Mellszívó jól jön, ha van, nekem nehezen indult be a tejem, nehezen kapott cicire a fiam, de addig is fejegettem, amitől beindult rendesen a tejtermelődés. Én már a kórházba is vittem magammal, használtam is bent. Tehát a mellszívó jó. Cumisüveg azért jó, mert a lefejt tejet tudod abban tárolni a hűtőben. Zacskót csak akkor érdemes venni, ha látod, hogy van akkora mennyiség, amit már lehet fagyasztani (ez az első hetekben kiderül). Ha más nem, bérelni is lehet mellszívót gyógyszertárakban, legfeljebb kölcsönzöl az elején, és ha mégsem kell, akkor visszaviszed, és nem dobtad ki rá a pénzt. Cumisüveget pedig mi sokat kaptunk ajándékba is, így az elején ha egyet vesztek a biztonság kedvéért, az elég. Tápszerhez receptet pedig úgyis a kórházban a gyerekorvos fog felírni a szülés után, ha indokolják a körülmények. De előre venni szerintem nem érdemes.
2017. okt. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
9%
Én nem vennék, nem is volt tejem. Mellszívó kellett, mert azt a pár mililitert ki kellett szivnom, hogy ne gyulladjon be, egyszer használtam a 15 ezer forintos mellszivot, szerencsére anyatej tároló zacskókat nem vettem, ha ezekre lesz szükséged és nem tudsz kimenni megvenni, akkor neten is meg tudod majd rendelni.
2017. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
felesleges. mi is betáraztunk mama cumisüvegből, mert az tetszett meg jókat is olvastam róla, erre a fiam csak az aventból hajlandó enni.
2017. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
7%
3as vagyok, mam-os akart lenni, nem mama :D
2017. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk ha kicsit is ügyesebb lettem volna, kifejtem volna kézzel, szóval nem biztos, hogy kell mellszívó, tápszert pláne ne vegyél előre, hülyeségeket tanácsol az ismerősöd.
2017. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

cumisüveget vettem ( benne volt a kórházból kapott listában)

Mellszívó ki volt nézve h milyet szeretnék. A kórházban adtak egyébként, így csak akkor vetettem meg a férjemmel mikor jöttünk haza. Akkor vett egy csomag tároló tacsut is. Kb annyit is használtam el. Talán 2db maradt.

Császáris voltam, nekem azt mondták feleslegesen ne vegyek ilyeneket meg. Majd akkor ha lesz tejem bőven ellg.

2017. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%
Tacsut=zacsit :)
2017. okt. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%

Ez sok mindentől függ. Én vettem, mert szerettem volna használni, és jól is jött. Mondjuk a "lehet, hogy nem is lesz tejem" nem a legjobb hozzáállás, a nők 90%-ának van teje, ha mégsem jön össze a szoptatás, az valami máson múlik, akár a baba rossz szopási technikáján, lenőtt nyelvféken, vagy rossz szoptatási gyakorlaton. Tej lesz, csak adódhatnak problémák, amikre általában van megoldás is, más kérdés, hogy van, amikor tényleg annyi vesződséggel jár az egész, hogy az ember egy idő után elengedi a dolgot, ezt is megértem. De nem árt kicsit jobban beleásnia magát az embernek a szoptatás, tejtermelés működésébe, ha tényleg szoptatni szeretne, és akkor nagy valószínűséggel nem lesz megoldhatatlan probléma.


De visszatérve a mellszívóra: vannak helyzetek, amikor jól jön, pl. a tej szaporítására, vagy ha túl sok van, és kicsit le kell "csapolni" belőle, mert nagyon feszít. Nem mindenkinek megy kézzel a fejés, szóval ilyenkor jó a mellszívó.


Én vettem zacsikat is, üveget is, mert akartam használni, feltett szándékom volt, hogy úgy lőjjem be a mennyiséget, hogy legyen némi többlet, amit el tudok tenni a fagyasztóba, egyfajta aranytartaléknak. Úgyhogy én szoptatás után mindig fejtem (kivéve éjjel), aztán egy idő után már csak reggel-este, és pakoltam a fagyasztóba, meg egy ideig az anyatejgyűjtő állomásnak is adtam le belőle. De az igaz, hogy nem minden baba fogadja el a lefagyasztott, aztán felengedett anyatejet, úgyhogy ez próba-szerencse. Nálunk nem volt gond, ugyanúgy megitta üvegből, kiolvasztva is, így a férjem is meg tudta etetni. Nekem ez nagy könnyebbség volt, mert két hónapos korától újra elkezdtem úszni heti háromszor esténként, így nem volt gond, hogy nem vagyok otthon, az apja is tökéletesen elboldogult vele, illetve neki is jó volt, hogy néha ő eteti meg.


De ha te úgy gondolod, hogy nem lesz szükséged ennyi tartalékra, akkor tényleg nem kell beruházni ilyesmire, egy idő után úgyis beáll a kereslet-kínálat, és pont annyi tejed lesz, amennyire a babádnak szüksége lesz. Fejéssel viszont lehet többletet is termelni, ha valami miatt kellene.

Én tápszert nem vettem, vagyis az első gyereknél igen, őt nem is tudtam szoptatni (nem mondom, hogy ezért, más okok is voltak), a kicsinél viszont úgy álltam hozzá, hogy azt már tudom, hogy szervi ok nem zárja ki a szoptatást, hiszen a nagynál is beindult a tej, akkor már csak kettőnkön múlik, hogy a kicsit tudom-e szoptatni, úgyhogy nem kell tápszer, megoldjuk anélkül.

2017. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom nem egy elzárt szigeten készülsz nevelni a gyereked szülés után. AKkor elérhető lesz minden ugyanúgy, mint most.

Sőt, lehet neked is jót tesz, ha majd 2 etetés között elugrasz valahova, a férjed meg őrzi az alvó babát...


Max annyit tehetsz, hogy tájékozódsz. A környéketeken hol lehet ezeket kapni, hol a legolcsóbb. És ha esetleg szükség van valamire, céltudatosan tudsz menni. De előre mindent venni felesleges.

2017. okt. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%

Nem, előre felesleges.

Annyit tegyél meg, hogy tájékozódsz a típusokról, olvass pár véleményt és írd ki magadnak.

Nincs már vasárnapi boltzár, bármikor megveheti az apja is a gyereknek, ha úgy adódik, hogy kell.

2017. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!