Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen korkülönbség van a...

Milyen korkülönbség van a gyerekeitek között? Ti hogy élitek meg, legközelebb is ennyit várnátok? (Már ha szándékos volt az időzítés)

Figyelt kérdés

Sokszor elbizonytalanodom miben bízom jobban. A kicsi vagy a nagy korkülönbségben. Számomra a kicsi egyébként 1,5-2 évet jelent, a nagy meg 4-6 évet.

Most van egy 7 hónapos gyermekem. És korábban úg terveztem, hogy ,1-1,5 éves kora körül elkezdhetnék újra próbálkozni.

De néha elbizonytalanodom mi a jobb, szerintem a férjem is pont így van ezzel. Jobb viszonylag rövid időn belül ugyanazt megélni, csunyán kifejezve “letudni”. Vagy könnyebb ha mondjuk már egy oviban középsős, felsős, ne adj’Isten kis iskolas mellé születik a baba.

Mivel a 31. Életévemben vagyok, azt hiszem tulajdonképpen mindkét variáció belefér.

Nem mintha most már el kellene döntenem..🙄



2019. aug. 13. 23:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Én kibróbáltam mindkettőt. Az első két gyerek között két év van. A kisebbik két éves koráig nem volt egyszerű. sok volt a féltékenység, eleinte két pelenkás, két pici. Utána beérett a helyzet és tényleg jétszótársak lettek, öröm volt nézni. Most a nagy már kiskamasz, megy az örökös szurkapiszka, folyamatosan nyúzzák egymást, de ha kell, akkor rettentő gyorsan összezárnak :). A legkisebb és a középső között nyolc év van, két iskolás mellé vállaltuk a harmadikat. Más a kapcsolatuk, de mindkét nagy imádja a picit, rettenetesen büszkék rá, tanítgatják, megnevettetik. Ez is egy szeretetteljes kapcsolat. Nincs féltékenység, viszont vigyázok is arra, hogy ne sózzam rájuk lépten-nyomon, az ő játékaikat zárt ajtó mögött tartjuk és próbálom megoldani a kicsi előtti programjaikat is. (több-kevesebb sikerrel) Nekem sokkal könnyebb a nagy korkülönbség, de mindkettőnek megvannak a szépségei.
2019. aug. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
44%

3 hónap híján 6 év van. Nem pont igy terveztük, 4et terveztünk, de a nagy problémás volt, fejlesztések, miegymás. Ő már mondogatta 4 évesen is a tesót, de mi nem voltunk a párommal egy hullámhosszon. Aztán végül megbeszéltük, hogy legyen. 1 aktusból fogant a kicsi. A nagynál kb 2 hétig tartott a féltékenység. Foglalkozik vele, szereti, vigyáz rá, ha kiszaladok a postáért, vagy kiviszem a szemetet. Tanítja mászni, kuszni, játszani, persze van saját ideje, nem tukmálom rá a tesót, talán emiatt is foglalkozik vele ennyit. Mindig mondja, hogy majd ő megtanítja mindenre, igazi védelmező tesó, néha még azt sem hagyja, hogy ránézzen valaki.

Szóval így visszagondolva, nem csinálnám másképp. Így én is visszamehettem picikét dolgozni, mire jött a tesó, a nagynak is jutott és jut elés idő tőlünk.

2019. aug. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

Hugom es koztem 4 eg van, sosem voltiunk elvalaszthatatlan mintatesok de ketlem, hogy a korkulomseg miatt. Az ocsem 12 evvel fiatalabb nalam, a fel kromat odaadnam erte nagy baratok vagyunk :)


Egyebkent a legjobb baratnom es a huga kozt is 4 ev van, ok legjobb baratnok, imadjak egymast, osszekoltoztek az egyetem vegett, szoval szerintem ez valamelyest inkabb neveles kerdese :)

2019. aug. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
Az első kettő között bő 2,5 év, aztán másfél év, majd 15 hónap. Nekünk így tökéletes.
2019. aug. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk 22 hó van a két gyerek között. Örökmozgó kisfiam pont 13 hónapos volt, amikor pozitívat teszteltem (mondjuk tervezett volt, de attól még meg voltam ijedve, hogy lesz). Az eleje (kb az első 4 hó) volt kutyakemény. Viszont nagy szerencsém volt, mert másodszorra egy rendkívül nyugodt, békés természetű kisasszonnyal áldott meg a sors, úgyhogy kb nem is lehetett észrevenni, hogy újszülött volt a háznál. A kisfiam viszont rengeteg törődést, figyelmet igényelt az első időszakban, és ezt maximálisan próbáltam megadni neki (22 hós volt, amikor a kicsi született, a dackorszak legkellősebb közepén, szóval nem volt egyszerű, de vettem egy nagy levegőt, mondván ezt most le kell húzni és lehetőleg türelemmel és megértéssel; volt, hogy összejött, volt, hogy nem...). A kicsi most lesz 13 hós, a nagy pedig egy hónap múlva 3 éves, most érzem úgy, hogy teljesen ura vagyok a helyzetnek, de ahogyan említettem, a legdurvább volt az első négy hónap, onnan - kisebb-nagyobb hullámvölgyekkel - de egyre jobb lett.
2019. aug. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!