Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek sok 2 testvér...

Szerintetek sok 2 testvér között,13 év korkülönbség?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy gyereket még, 40 alattiak vagyunk.


Szerintetek nem késő már egy nagyobb mellé, aki mire megszületene a tesó, 13,5 éves lenne ?


Ő szeretne tesót, most jutottam odáig, hogy jó körülmények között szülhetnék megint... Mert amíg nem volt saját otthonunk, addig nem vállaltuk...a 2. gyereket,az évek meg csak mentek és mentek..


Igazából nem kérem, hogy helyettem döntsetek, csak véleményeket várok, dönteni én fogok, de beszélgetnék kívülállóval róla, ezért írom ki a kérdést!Kíváncsi vagyok, hogy csak szerintem sok-e?!


2019. jún. 20. 18:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
Mire én szülök a fiam 20 éves lesz.Második kapcsolat.
2019. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Tudom nem számít a kor, stb... Mindenki ezt mondja, de már nem lesz közös témájuk, ugyanúgy egykének fogja magát érezni mindkettő.


Igazából rossz, hogy így alakult.

2019. jún. 20. 18:57
 3/25 anonim ***** válasza:
59%
Igen, sok, de ez most már egy adott helyzet, úgyhogy teljesen mindegy, mit válaszolunk, már soha nem lesz közöttük 2 év korkülönbség.
2019. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%
hA ÉN LENNÉK A GYEREK,és születne egy 13 évvel fiatalabb gyerek a családban,totál lecarnám és nem érdekelne.
2019. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

Semmit nem jelent. Idillien hangzik, hogy kis korkülönbséggel együtt nőnek fel, meg milyen jó testvérek lesznek mert majd egymással barátkoznak stb... Bátyám és köztem 18 hónap van, egész gyerekkorunkban gyilkoltuk egymást, majd kamasz éveinkben ignoráltuk egymást, később felnőttünk és ő kiköltözött külföldre, évente 2x2-3 napra jön haza.

Ezt a gyerekkort meg tudtuk volna élni 3-5-10-20 év korkülönbséggel is.

2019. jún. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
13 voltam, mikor öcsém született, nagyon örültem neki. Kezdetektől jó volt a kapcsolat, máig is az maradt (40 elmúltam már)
2019. jún. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

Nagyobbik lányom osztálytársnőjének születtek iker tesói, amikor 9.-esek voltak.

Nekem a nagy és a középső között 8 év van + 4 évre rá született még egy, így a nagy és a kicsi között 12 év van. Teljesen jól elvoltak egymással mindig, most is nagy az öröm, amikor a nagytesó hazajön (már külön él, 27 éves, a kicsi meg 15; ráadásul fiú-lány-lány a felállás).

Egy dologra viszont nagyon oda kell figyelni, hogy ne utáklja meg a kistesót: SOHA ne nézd a nagyot ingyen bébiszitternek. Nyilván néha meg lehet KÉRNI, de ha szemmel láthatóan nincs kedve/más programja van, akkor nem szabad erőltetni, mert az megmérgezheti az összes családi kapcsolatot.

2019. jún. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Ez igaz. Köztem és tesóm között 11 év van, mindig nekem kellett rá vigyázni, el is ment a gyerekkorom a szobában

.. Ilyen biztos nem lennék, amúgy olyan típus vagyok, aki mindent maga akar csinálni, az elsőre se vigyázhatott más, csak én és néha apa.

Most is így lesz, de legalábbis nem a gyerek fog a gyerekre figyelni.

2019. jún. 20. 19:22
 9/25 A kérdező kommentje:

Kettes.


Nekem nem mindegy, írtam is, hogy mi okból írtam ki róla kérdést.Nem ettől függ lesz baba, vagy nem, csak érdekel, hogy más mit gondol erről.


Ha azt kérdezitek, hogy nálam is van 11 év, akkor miért kérdezem,hát van


De a tesóm beteg, sosem volt rendes tesós kapcsolat, mivel nem olyan sajnos,nem teszi lehetővé a betegsege6, szindrómái, szóval én egyke maradtam mondhatni, de ettől még nagyon szeretem az öcsém, és én nagyon vártam őt.

2019. jún. 20. 19:27
 10/25 anonim válasza:
81%
Az öcsém és köztem (lány vagyok) 9 év van és nagyon örülök, hogy lett testvérem még ilyen nagy körkülönbséggel is :) Sok közös témánk van, sok közös programot szervezünk! Szerintem a kor nem számít mert vannak olyan dolgok amik kortalanok és ezekben megtalálhatják a közös nevezőt (filmek, utazás, állatok..stb) (Egyébként én 24 éves vagyok, öcsém 15. :) )
2019. jún. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!