Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bunkóság nem gratulálni egy...

Bunkóság nem gratulálni egy terhes nőnek?

Figyelt kérdés
Most vmi Babyboom van nálunk, 3 kolléganőm is bejelentette, h terhes. Nyilván aki örül neki, annak én is örülök, stb..., de nekem ez olyan fura, h gratulálni kell, mert dugtak egy jót a férjükkel/párjukkal... az elsőnél - egy közeli barátnőmnél - megpróbáltam, de elröhögtem, szerencsére ő pontosan értette a miértjét, ő is röhögött velem. Am hozzáteszem rendszeresen érdeklődöm, h hogy vannak, nyilván segítek nekik, ha kell, stb., de valahogy ezt a gratulációt nem voltam/vagyok képes prezentálni... kismamák, ti megsértődtök rajta, ha valaki nem gratulál a terhességre? Elvárjátok, vagy csak “elfogadjátok” az ilyen gratulációkat?

2019. aug. 16. 19:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
65%

Őszintén én azt sem tudom, hogy ki gratulált és ki nem.

Én sem értem miért gratulálnak, ha ez olyan dolog lenne, mint egy PHD, amiért rengeteg szenvedtem, dolgoztam stb, akkor érteném, de így nem igazán.


Mi sokat vártunk a kisbabára, de azért a gyártása attól még nem egy matematikai kutatás :D

2019. aug. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
55%
Bocsi, hogy nem kismamaként válaszolok (legalábbis remélem nem:D), de valahogy én is így vagyok ezzel. Plusz én pont most vagyok abban a korosztályban (20-22 éves kor), hogy nem tudom eldönteni egy ilyen hír hallatán, hogy még “húbazzeg mileszmost”ot kell mondanom, vagy már “jaaj de jó hír, gratulálok”ot 😃
2019. aug. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
80%
Én szoktam gratulálni, nem értem mi olyan vicces ebben. Bizonyos embereknek hatalmas dolog, hogy sikerül a baba (és nem csak egy dgás, hanem sok évnnyi küzdelem). Ennél nagyobb bajod sose legyen. Egyebként én nem sértődnék meg.
2019. aug. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
45%

Èn sose gratulálok terhességhez. Mondom, hogy nagyon örülök neki, és milyen szuper(én minden gyerek születésnek örülök), de azt, hogy gratulálok nem.

Pont azért amit írtál, hogy a sikeres sexhez miért kell gratulálnom?


Gyerek születéshez szoktam gratulálni, de én azt sem tartom olyan szupernek, mert hát az is egy természetes folyamat.


De mindenképpen kifejezem örömömet, de a gratulációkat megpróbálom hanyagolni.

2019. aug. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
63%
Nekem az volt a fura, amikor a császár után gratuláltak az orvosok, a műtősök, a szülésznő meg az anesztes, meg még ki tudja ki bámészkodott ott, amíg ki voltam térítve. Hát bszki, én csak feküdtem ott a szőnyeggel az arcom előtt. Szóval amúgy mihez? 🙃
2019. aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
32%

Én személyeskedésnek éreztem a gratulálást, mert csomóan odajöttek, pedig nem jelentettek be (csak nálunk a beosztás miatt nem lehet titkolni). Minden napis szorongást okozott az állandó alkalmatlankodás.

Szerintem annak kell gratulálni (vagy bármifèle módon szóba hozni a magzatot), aki direkt Neked elmondta, mert olyan közeli barátok vagytok.

2019. aug. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
76%
Ez olyan alap, hogy ha bejelenti, hogy terhes, akkor arra valamit illik válaszolni. Erre a "gratulálok" még mindig jobb, mint a "jó", "kit érdekel", vagy a "részvétem".
2019. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
73%

Egyetértek az utolsóval. Mondjuk engem rohadtul nem zavarna, ha gratulálnának az emberek, de én csak olyannak szoktam, aki személyesen mondja el nekem, vagy jelenti be.


Elég nagy tévedésben él, aki azt hiszi hogy csak egy dugáson múlik. Aki kicsit is tapintatos, az tudja, hogy ezt mondani/írni nagyobb gyökérség, mint kéretlenül gratulálni egy terhességhez.

2019. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez olyan reflex, mint ha valaki tüsszent, azt mondod, egészségedre/jobbulást. Ha nem mondod sem veszi észre senki.
2019. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
53%
Nem bunkóság. Ennyi erőből a leendő apának is lehet e gratulálni a nemiszervét paskolgatva. Igazából engem zavart, hogy gratuláltak még akkor is,miután megszültem. Mondjuk a második 4150g-os baba volt, ott még magamnak is gratuláltam, hogy ki tudtam nyomni😂😂
2019. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!