Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bunkóság nem gratulálni egy...

Bunkóság nem gratulálni egy terhes nőnek?

Figyelt kérdés
Most vmi Babyboom van nálunk, 3 kolléganőm is bejelentette, h terhes. Nyilván aki örül neki, annak én is örülök, stb..., de nekem ez olyan fura, h gratulálni kell, mert dugtak egy jót a férjükkel/párjukkal... az elsőnél - egy közeli barátnőmnél - megpróbáltam, de elröhögtem, szerencsére ő pontosan értette a miértjét, ő is röhögött velem. Am hozzáteszem rendszeresen érdeklődöm, h hogy vannak, nyilván segítek nekik, ha kell, stb., de valahogy ezt a gratulációt nem voltam/vagyok képes prezentálni... kismamák, ti megsértődtök rajta, ha valaki nem gratulál a terhességre? Elvárjátok, vagy csak “elfogadjátok” az ilyen gratulációkat?

2019. aug. 16. 19:54
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
70%
Az ilyenek névnapot sem ünnepelnek? Mert az aztán tényleg nem érdem, hogy hívnak valahogy...
2019. aug. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
82%

Akinek elhunyt a rokona, annak se kell mondani, hogy őszinte részvétem, hiszen a halál is természetes, és nem őszinte a részvételed.

Itt már lassan az a bunkó, aki udvarias?

2019. aug. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
74%
Én is teljesen ledöbbentem a válaszokon... komolyan ilyen világban élünk már? Nekem is jól esett, mikor gratuláltak, és nem azért tették, mert milyen jót dugtunk a férjemmel... Jesszus, számomra a gyerekeim az életem értelmei, és igen is büszkén (Még ha néha szarul is voltam) viseltem a terhességeim, mert ez volt minden vágyam, hogy gyerekeim legyenek.. Sajnálom, hogy valakik úgy fogják fel, hogy a gratuláció a dugásnak szól. 🤦‍♀️
2019. aug. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
21%
Én meg szégyenltem a(z amúgy tervezett) terhességem, irtóztam attól a hastól, állatnak éreztem magam, és minden alkalommal, amikor valaki fèlig idegen szóba hozta (amikor látszott a potrohom, akkor már ugye bejelentés sem kellett), a legszívesebben elsüllyedtem volna.
2019. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
67%
Nekunk is gratulaltak, hasonlo allasponton vagyunk mint Te/Ti... en az esetek tobbsegeben zavartan mosolyogtam, a ferjem meg kozolte, hogy “ Köszi, egesz jol esett..” 🤷🏻‍♀️
2019. aug. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
39%
Feladom ezt a dolgot. Úgy látom, hogy az emberekből az alapvető érzelmek is kezdenek kihalni. Én büszkén fogom fogadni, ha nekem gratulál valaki, és nem az fog eszembe jutni, hogy "kösz, jól esett". Lassan lemegyünk az állatok szintjére.
2019. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
75%
Te például, Előző, milyen toleráns vagy a büszkeségeddel. Aki nem gondolja, hogy a terhesség félig idegenekkel való beszédtéma, azt állatnak tartod?
2019. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Azt tartom állatnak, akinek a gyerekről és a terhességről az jut az eszébe, hogy a szülők gumi nélkül dugtak.
2019. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
66%
Mért, nem úgy lett?
2019. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindenkinek. Valaki küzd érte.


De nem ez a lényeg, hanem ahogy írták is előttem, az elhatározás egy pár életében, igenis nagy lépés. Mint ahogy az is maga a csoda, ahogy a világot megismeri majd, és tanul, halad, okoskodik, rosszalkodik, ügyesen csinál dolgokat. Ha valaki rám, vagy rád nézett anno, szerintem a szüleinknek sem esett volna jól, a csak annyi a válasz, hogy "Oszt jól esett-e?". Nem kell hanyatt esni tőle, nem kell vinnyogva gratulálni, de az sem helyes, ha valaki csak ennyinek tartja egy másik ember életét.

2019. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!