Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bunkóság nem gratulálni egy...

Bunkóság nem gratulálni egy terhes nőnek?

Figyelt kérdés
Most vmi Babyboom van nálunk, 3 kolléganőm is bejelentette, h terhes. Nyilván aki örül neki, annak én is örülök, stb..., de nekem ez olyan fura, h gratulálni kell, mert dugtak egy jót a férjükkel/párjukkal... az elsőnél - egy közeli barátnőmnél - megpróbáltam, de elröhögtem, szerencsére ő pontosan értette a miértjét, ő is röhögött velem. Am hozzáteszem rendszeresen érdeklődöm, h hogy vannak, nyilván segítek nekik, ha kell, stb., de valahogy ezt a gratulációt nem voltam/vagyok képes prezentálni... kismamák, ti megsértődtök rajta, ha valaki nem gratulál a terhességre? Elvárjátok, vagy csak “elfogadjátok” az ilyen gratulációkat?

2019. aug. 16. 19:54
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek azzal aki szerinte észre se veszi senki, hogy mondod-e vagy sem. Kicsit több mint egy éve lettem terhes, nem tudnám visszaidézni, hogy ki gratulált és ki mondott bármi mást. Nem is vártam el, igaz ugyan hogy én ebbe ilyen mélyen nem gondoltam bele. Szerintem kicsit túl gondolkodod. Elég ha annyit mondasz, "nahát, ez jó hír. És mikorra vagy kiírva?"
2019. aug. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
83%
"Sok boldogságot a babához." És le van tudva a gratuláció.
2019. aug. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
43%

Már nem azért, de igenis a babához szex kell. Ha ez annyira bonyolult feladat lenne, akkor kihalt volna az emberiség.


Ha ügyes a gyerekem, jól nevelt akkor megértem a gratulációkat, de most csak mert védekezés nélkül szeretkeztem a férjemmel, számomra ez nem érthető.

2019. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem bunkóság. Én sem szoktam, max csak annak, aki elég közel áll hozzám. Már nem is emlékszem, nekem kik és hányan gratuláltak, de nem is érdekelt akkor sem és most sem. A terhesség természetes folyamat, sosem igazán értettem miért is kell gratulálni hozzá. Ez az élet rendje, nem? Mert az, hogy diplomához vagy előléptetéshez gratulálnak, az ok, mert ott valóban tenni kellett érte. De tényleg olyan ritka, különleges dolog lenne teherbe esni? Meg akkor főleg az apukának kellene.
2019. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
80%
Olvass utána. A fejlett országokban minden negyedik párnak termékenységi problémája van, 40%-40%-ban a férfi vagy női oldalon, 10%-ben mindkettőnél. Tapintatlan vagy, amiért kötöd az ebet a karóhoz ezzel a csak szex kell dologgal. Az is. Meg sokmindenkinek gyógyszerek, lombik, hormonkezelések, műtétek, idő, pénz, csalódottság, "és nektek mikor jön már a baba" kérdések, és hasonlók. Nem olyan ritka ez, mint gondolod. Nem kell sajnálni senkit emiatt, de az ilyen kijelentéssekkel lehet, hogy legközelebb egy közeli barátodat fogod vérig sérteni. Egy kis tapintat egymás felé, ez nem olyan nagy dolog.
2019. aug. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
82%
Nem igazán értem az ilyen savanyú embereket. Meglátsz egy cuki kisbabát egy babakocsiban, és az jut eszedbe, hogy "na, anyádék se húztak gumit"? Neked csak ennyi egy gyerek?
2019. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nem az a bunkóság ha nem gratulálnak hanem pl. amit a sógorom csinál. Régóta akar gyereket, él hal azért hogy legyen sajátja, már 38 éves, de nővérem még nem áll készen rá. Hozzám se szól mióta terhes vagyok, nem hogy megkérdezze hogy vagyok..
2019. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon furcsák ezek a válaszok, tényleg ennyi ember idióta?

Hogy jön a dugás a gratulációhoz? Igen, tudja mindenki, hogy így lesz a gyerek. De gratulálni ahhoz gratulálunk, hogy egy pár ekkora döntésre szánta el magát, életet adnak egy gyermeknek, nevelni fogják, megváltozik az életük. Igen, lesznek még ennél nagyobb lépések, például a gyermek megszületése, de már a teherbeesés is hatalmas és izgalmas esemény. Az adott pár életében adott pillanatban a legnagyobb történés.

És igen, ez egy apukának is hatalmas esemény, neki is jól esik ha együtt örülnek vele.


Persze nem kell elájulni minden távoli ismerős gyermekvállalásától, de ahogy valaki mondta, egy gratulálok illendőbb, mint egy "aha, és?" - még ha igazából ezt is érzi az ember.

2019. aug. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
42%
A termékenységi gond egy más kérdés, az egy szomorú és sajnálatos állapot, de hála a fejlődő orvostudománynak, nagyon sok meddőségi problémát tudnak orvosolni. Nálam is hormongondok stb, de attól még a babához nem kellett semmi extra. Majd a neveléséhez kell, akkor már sokkal büszkébb leszek magamra, de egyelőre egy teljesen természetes élettani folyamat zajlik a testemben, ami ugyanígy zajlik azoknál is, akik utána csapnivaló szülők.
2019. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 khniki ***** válasza:
82%
Semmi sem kötelező. De az embernek a születésnapján is gratulálnak, pedig hát az ugyanúgy csak egy természetes folyamat volt, amire ráadásul nem is emlészik. Házasságkötéskor is, pedig az sem doktori fokozat. Én mindig gratuláltam a kismamáknak, és amikor én lettem az, nekem is jól esett, bár nem vártam el.
2019. aug. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!