Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Négy különböző terhességi...

Négy különböző terhességi tesztet csináltam, először halványan majd erősebben pozitív lett. Elmentem ultrahangra de terhességnek mégcsak a jelét sem látta az orvos. Vajon mi lehet?

Figyelt kérdés
5hétben lennék elvileg.7napja késik. A doktor méhen kívüli terhességre gyanakszik. Viszont ugyanezen a vizsgálaton talált"valami nem oda valót" a méhemen kívül ami viszont nem lehet a méhenkívüli terhesség. Valaki találkozott már ilyen esettel? Ha méhen kívüli vagyok nem kellene véreznem?
2019. aug. 21. 20:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg csak szimplán k.vakorán mentél. Miért nem lehet megvárni legalább a 6 hetet? Miért nem lehet megérteni, hogy a terhességi teszt sokkal hamarabb kimutatja a terhességet, mint az UH, és nem kell rögtön a pozi teszt másnapján az orvoshoz futkosni? Minden nap leírjuk itt legalább ötször. Milyen vastag a nyálkahártyád? Ha annyira méhen kívülire gyanakszik, gondolom méretett HCG-t. Mennyi lett?
2019. aug. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
3x voltam terhes, 1 et elvetéltem. Mindegyiknél ilyenkor mentem és mindig volt nyoma! Sőt az első gyermekemnél aznap voltam uh n mikor megkellett volna jönnie és ott volt a petezsák.
2019. aug. 21. 20:57
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt az első gyermekemnél aznap voltam uh n mikor megkellett volna jönnie és ott volt a petezsák."


Mert korábban fogant, mint gondoltad. Két hetes terhesség nem látszik az ultrahangon.

Most meg lehet, hogy pár nappal később fogant....

Ha esetleg a többi kérdésre is válaszolnál, még érdemi választ is lehetne adni.

2019. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom elküldött hcg vérvételre. Illetve gondolom két napra rá is menned kell...

Méhen kívüli terhességnél nem törvényszerű, hogy vérzel. Simán elnődögél a tubában észrevétlenül (idézőjelben), és csak akkor okoz óriási bajt, ha szétmegy a petevezetőd. Ez utóbbi nem játék... az életedbe is kerülhet. Ezért fontos a hcg vérvétel és a kontroll uh.

2019. aug. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha alapos az orvos, akkor elküldött vérvételre és visszarendelt pár nap múlva kontrollra. 5 hetesen nekem petezsák sem látszódott, csak megvastagodott nyálkahártya. Drukkolok, hogy csak a korai időpont miatt legyen, hogy nem látta.
2019. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

6+4 naposan épp 1 kis petezsákot látott a doki, semmi nem volt benne. Pont fél időben fogant pedig, ovu teszt miatt tudom. Semmi jóval nem biztatott a doki, nagyon elkeseredtem, mondta, hogy már legalább szikhólyagnak látszódnia kellene. Ez volt tavaly augusztus végén.

Most itt alszik mellettem 4.5 hónaposan, a kis 8 kilójával a kisfiam.

Szerintem is csak hamar mentél. :)

2019. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen elküldött BHCG tesztre, és teljes vér és vizelet vizsgálatra. Várom az eredményt! Remélem akkor hogy korán mentem.
2019. aug. 22. 04:28
 8/22 A kérdező kommentje:

Újra itt vagyok és teljesen tanácstalan! A doktor azt mondta hogy a BHCG eredményem méhen kívülire utal. Elküldött hüvelyi ultrahangra, aminek ez az eredménye: Az uterus afv-ben 80×47×49mm Graviditas jelenleg nem látható. Az endometrium vastagsága: 8mm A jobb ovarium 29x18x26mm A bal ovarium: 30x22x23mm állományában 9x7x10 mm es echo szegény rész különül el, mely sárgatestnek megfelelhet. Douglasban nincs folyadék.Mit jelent ez?

Azt mondta a doki aki csinálta ha terhes lennék már látnia kellene!

2019. aug. 22. 18:11
 9/22 anonim ***** válasza:

A graviditás a terhességet jelenti. A 8 mm-es mnyh nagyon határeset a terhességhez. 10 mm körülinek minimum lennie kéne. A többi csak a méhed és a petefészkek mérete, amit mindig le szoktak mérni.

Mennyi lett a béta-hcg?

Azt tanácsolom, hogy holnap (ha az előzőt tegnap vették le) nézess még egy hcg-t (akár magánúton is 3-4ezer Ft). A hcg-nek duplázódnia vagy közel duplázódnia kell két nap alatt. Ha ez nincs meg vagy ne adj isten csökken, akkor az méhen kívülire utal.

2019. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Holnap lekérem. Ma nem kértem el illetve nagyon ideges voltam és ez már csak itthon jutott eszemben hogy az a lelet nincs nálam.
2019. aug. 22. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!