Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a ciklus utolsó hetében...

Ha a ciklus utolsó hetében fogant meg a baba (valószínűleg), nem is jött meg időben, pedig amúgy mindig pontos, de két napra rá mégis megjött. Erős piros vérzés? Esélyes hogy megvan még a baba, vagy mindenképp elment?

Figyelt kérdés

Nem teszteltem még egyáltalán, mert ugye elég későn fogant és meg akartam várni a 14 napot. Minden jel arra utalt, hogy teherbe estem, a menstruációm sem jött meg amikor kellett volna, erre ma, két napra rá megjött. Nagyon sokat olvasgattam, és írják hogy a későn fogant babánál előfordulhat hogy megjön még egyszer, mert már elindult a folyamat. De azt is olvastam, hogy ez kémiai terhesség és már valszeg akkor nincs is meg.

Tudom nem kéne ennyit olvasgatnom meg stresszelnem, de nem bírom ki, idegörlő.

Tesztelni még mindig nem merek, úgy tudom korán lenne.

Ti mire gyanakodnátok inkább?



2019. szept. 2. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Ne olvass össze mindent, és ne agyalj.

Nem valószínű, hogy teherbe estél szóval nyugodj meg.

2019. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Mi van? Egy olyan terhesség miatt aggódsz ami a fejedben létezik csak.

Ha pozitív teszted, csak azután kell aggódni a vérzés miatt. Ha nincs akkor egyszerűen csak késett. Pont.

2019. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2 nap késés után erős piros vérzésed van.Menstruálsz.

Milyen jelek voltak amik alapján azt gondoltad, hogy a ciklusod utolsó hetében terhes lettél?

Én arra gyanakodnék, hogy menstruálok és nem vagyok terhes és abbahagynám az olvasgatást ,ha ennyire befolyásolná az ítélőképességem.

2019. szept. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, csak késett. Nők millióinak késik par napot, és mégsem terhességre gyanakszanak.
2019. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Néha előforult hogy késett, ennyitől nem gondolnám.

Már mielőtt meg kellett volna jönnie éreztem dolgokat.

Aztán egyre fokozódtak. Enyhe rosszullét. Megemelkedett testhő. Mensire egyáltalán nem hasonlító szurkálás az alhasban (korábban mint a várt mensi). Sokkal jobban duzzadt mellek és érzékenység mint amugy mensikor szokott. Puffadás és kb óránkénti pisilés.

Nem képzeltem be, a közérzetem is nagyon más volt.

2019. szept. 2. 21:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Oké tételezzük fel, hogy nem bekepzelted hanem valóban érezted ezeket. Ezen tünetek sem önállóan sem együtt nem bizonyítanak terhességet. Viszont elég sok női hormon létezik, aminek a szokványos termelődési ciklusa ha felborul az pl tudja magával hozni ezeket a tüneteket. A menstruáció késésével együtt. A hormon háztartás bonyolult és finom gépezet. Ha valami borul akkor tudnak furcsa dolgokat produkálni.


Az egyetlen ami valóban bizonyít egy terhességet vagy egy vételését a hcg teszt. Aminek a legjobb módja a vérvétel. Ugyanis a laborok már 0,01 feletti hcgt képesek kimutatni.


És már csak egy kérdésem maradt a végére. Ha valóban igazad lenne és kémiai terhesség volt, akkor ez min változtatna hogy tudod? Szeretnéd ismerősi körben hangoztatni hogy te elveteltel? Vagy a facebookra szeretnél álbölcsességeket kiírni? Vagy mi a jelentősége?

2019. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Semmi, csak szimplán szeretnék babát, és minden érdekel ezzel kapcsolatban.

Meg a lelkemnek talán könnyebb lenne elfogadni, ha tenyleg nem lett volna baba a láthatáron. De valszeg ezt már akkor nem fogom megtudni.

2019. szept. 2. 22:06
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
2 nap késés nem indokolja, hogy terhesség lett volna. Ha meg az utolsó héten fogant is bármi, beágyazódni nem tudott és vérzések kitisztult. A kémiai terhesség nagyon is gyakori jelenség, és ne tulajdoníts neki több jelentőséget, mint ami. Lehet, hogy csak sokat foglalkoztál vele és oda képzelsz olyat, ami nincs. Ha mégis igaz, akkor fogamzóképes vagy, ami már jó. Többet nem jelent.
2019. szept. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán egyre fokozódtak. Enyhe rosszullét. Megemelkedett testhő. Mensire egyáltalán nem hasonlító szurkálás az alhasban (korábban mint a várt mensi). Sokkal jobban duzzadt mellek és érzékenység mint amugy mensikor szokott. Puffadás és kb óránkénti pisilés.


Nem képzeltem be, a közérzetem is nagyon más volt."


Ezeket a tüneteket bármelyik babavárással foglalkozó weboldal felsorolja és ha eléggé koncentrálsz, keresed magadon, akkor felismerni véled. Sőt produkálhatod is, de nem baba miatt, hanem mert az agyad azt mondja a testednek, hogy ezeket kell csinálnia.

Ezért nem szabad mindent összeolvasni és várni, hogy rajtad minden jellemző tünet egyszerre jelentkezzen, főleg nem éppen menstruáció idején. Az érdeklődés egy dolog, de óvatosan kell, mert áteshetsz a ló túloldalára.

Akkor gondolj terhességre, ha a teszted pozitív. Addig nincs miről beszélni.

2019. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnálom, de nem voltál terhes. A terhességi tüneteket a HCG hormon megjelenésével egy időben kezdheted érezni, az pedig még nagyon messze volt, ha jól értem. Ez egy egyszerű késés, amit normális menstruáció követ.


Ha rendszeres a ciklusod, akkor szinte biztos, hogy közepidőben van peteérésed. Egyszerűen így van ideje a szervezetnek előkészíteni a terepet.


Persze előfordul, hogy máskor van egyeseknek, de ez azért nem gyakori dolog.


Egyébként a koraterhességi tünetek általában sima PMS tünetek.


Nem veszítetted el a babát.


Mielőbbi sikeres gyermekáldást nektek!

2019. szept. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!