Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 éves vagyok, gyereket...

18 éves vagyok, gyereket szeretnék, érdemes előtte beszélni a nőgyógyásszal, ugyan is?

Figyelt kérdés

Ugyan is teljesen rendszertelen a ciklusom, van amikor ki is marad a menstruációm, de anyu azt mondta, hogy ez neki meg a nővéremnél is így volt sokáig. Egyik barátnőm azt mondta hogy felesleges nőgyógyász, a hugom meg azt hogy menjek el vizsgálatra előtte, csak a kedves “barátnők” úgy összezavarnak, és olyan hülyeségeket hordanak össze sokszor, hogy már a hajamat tépem. Érdemes előtte nőgyógyászhoz menni vagy sem?

Kicsit nagyon félek a nődokitól, hogy kapnék hideget-meleget a korom miatt..


2019. szept. 3. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Rákszűrésre érdemes évente elmenni, gondolom a tervezett terhesség előtt úgy is elmennél, akkor egyben felteheted a kérdéseidet.

De ha már most félsz előre a véleményektől, akkor még nem jött el az ideje a gyerekvállalásnak. Nem az orvos szokott beszólni, hanem kb. mindenki akinek semmi köze az életedhez, és ezek csak vélemények. A gyerekkel járó teendőkhöz és anyagi terhekhez mérve lényegtelen dolgok. Érdemes átgondolni a dolgot...

2019. szept. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Egy általános vizsgálatot megér a dolog, hátha kiderül valami, de igazából ha nem olyan mértékű a rendszertelenség, akkor ráérsz ezzel még foglalkozni akkor igazán, amikor már aktuális korban vagy, mert 18 évesen nyilván még éveid vannak a gyerekvállalásig. Én azt mondom, hogy egy általános vizsgálatra mindenképp menj el, de konkrétan még simán várhatsz 21 éves korodig is célratörőbb vizsgálattal.
2019. szept. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Nem úgy értettem hogy félek, csak inkább kellemetlenül jönne le. Két barátnőm már “le is tagadott” isten velük. :D

Köszönöm a normális válaszokat!

2019. szept. 3. 19:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Felnőtt korban, aktív szexuális élet mellett érdemes évente elmenni legalább egy citologiára. Minden egyéb kérdést feltehetsz a háziorvosodnak és a nőgyógyászodnak.
2019. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!