Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tehetnék? Terhes vagyok...

Mit tehetnék? Terhes vagyok és kiskorú

Figyelt kérdés
Védekezés mellett lettem terhes és tisztàban vagyok vele, hogy szüleimhez kellene fordulnom, de félek a reakcójuktól, mert tudom hogyan reagálnának. Felnevelni nem tudnám, nem is szeretném (fiatal vagyok még egy gyerekhez 17 éves vagyok) . Örökbe adni se lennék képes belerokkanek abba a tudatban hogy van egy gyerekem valahol a nagyvilágban. Az abortusz mellett döntöttem csak nem tudom hogyan álljak ezzel a szüleim elé. Egyáltalán az abortusz hogyan is működik pontosan? Költségei? Azt tudom, hogy engedély szükséges a szülőktől. Barátom tudja és segít amiben tud. Őszintén megmondva félek és szeretném megkérni azokat az embereket, hogy akik szerint ez gyilkosság kíméljenek meg. Tudom, hogy az, de most nem lennék képes elviselni lelkileg az ilyen jellegű válaszokat.

2019. szept. 3. 20:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem ha leültök a szüleiddel beszélgetni és elmondod, hogy védekezés mellett mégis megtörtént, biztosan segíteni fognak. Nem tűnsz fruskának. Én maximálisan megértem az aggodalmadat és azt, hogy nem állsz készen az anyaságra
2019. szept. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos muszáj beszélned a szüleiddel, ez elkerülhetetlen. Legelőször a nőgyógyászhoz kell elmenned, ott majd tájékoztatnak a további lépésekről. Nagyon sajnálom a helyzetedet, remélem, a szüleid megértőek lesznek. Én az lennék.
2019. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
KB 40.000Ft.
2019. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon éretten gondolkodsz 17 éves létedre! Tényleg, le a kalappal, én is örülnék, ha egyszer ilyen éretten át tudná gondolni a dolgokat majd a gyerekem. Ritka ez a mai világban. Innentől pedig egy nagy levegő és egy komoly beszélgetés a szüleiddel. Én biztis, hogy megértő lennék. Nekik is mondj el szépen, nyugodtan mindent őszintén, és hogy erre jutottál. Biztosan segíteni fognak!
2019. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudjak h van baratod, ismerik?

Mert ha igen, biztosan sejtik, h elsz vele nemi eletet. Innentol meg oszinten el kene mondanod anyudnak, h megtortent a baj... Sajnos, nem nincs mas megoldas..

2019. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%

Ha a "van valahol a világban egy gyerekem" gondolattal nem tudsz megbékélni, ne hidd, hogy az "eltettem láb alól a gyermeket" gondolat könnyebb lesz. Pont olyan nehéz leszNe lesz az.

Gondolkodj el a nyílt örökbeadáson. Akkor nem "valahol a világban" lesz a gyereked, hanem számodra is valós személy örökbefogadó szülőknél, és rendszeresen juthatsz róla minimális információhoz. Mire felnő, meg fogja bocsátani neked, hogy örökbeadtad. Ha mást nem, de az életét, és gondoskodó szülőket kap tőled. És ez nem is olyan kevés.

2019. szept. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
6os: minek kell idejönni veszekedni? Előre leírta a kérdező teljesen korrektül, hogy nem kér a fajtádból.
2019. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
Hatos: jól mondták előttem, nem kell idejönni hápogni. A kérdező eldöntötte, hogy mit akar, és szerintem jól döntött. Ez még nem gyerek, csak egy csomó sejt egykupacban. Még levegőt sem tudn venni egyedül, agyhullámai még sehol sincsenek. Ne terrorizáld itt a kérdezőt!
2019. szept. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy gyerek van, akit meg kell védeni: a kérdező.


Ültesd le a szüleidet, és mondd meg egyenesen, hogy ez a helyzet, szükséged van a segítségükre.

2019. szept. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha eldöntötted, mindenkinek "humánusabb", ha gyorsan cselekszel és nem húzod az időt. Nem azon fog múlni a szüleid reakciója, hogy milyen körítéssel mondod el nekik, csak ess túl rajta egy "anya-apa, terhes vagyok"-kal, mert kiskorúként őket úgysem tudod megkerülni.

Úgy tudom, valahol 40 ezer alatt van az ára, először a nőgyógyászhoz kell menned igazolásért, onnan kétszer is a családvédelmi szolgálathoz elbeszélgetni arról, hogy tényleg ezt akarod, utána befizetni a csekket és azzal a kórházba. Szerintem sok beszámolót találsz a neten, meg remélhetőleg ezeken az állomásokon is fognak tájékoztatni, de ha nem, mindig kérdezz.

2019. szept. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!